Autentické príbehy, nadčasové témy

United Colors of Benetton, kolekcia jar/leto 2014

0
United Colors of Benetton, kolekcia jar/leto 2014

Pomaly, ale isto prichádza jar. Sprevádzajú ju neopakovateľné okamihy spojené s krásami prebúdzajúcej sa prírody, prílev novej energie i svieže, neošúchané nápady. Zástupcovia renomovanej módnej značky United Colors of Benetton privítali príchod obľúbeného ročného obdobia štýlovo, návštevou francúzskej metropoly. V Paríži, kúzelnom meste módy sa v rámci propagácie novej kolekcie urodilo niekoľko vydarených fotografií.

small_1

Všetko je to o slnku, kvietkoch a ďalších potešeniach, ktoré so sebou prináša jar. Farby sú tradične pestré a hravé, prebúdzajúce v ľuďoch pozitívnu energiu a dobrú náladu. Práve rozmanitosť jasných, pastelových odtieňov môže spôsobiť, že sa do novej kolekcie z dielne módneho domu Benetton bezhlavo zamilujete. Najskôr vás čaká výlet do sveta ružovej fantázie, vzápätí kúpeľ v hrejivých tónoch žltej a životodarnej zelenej. V chytľavom ružovom prevedení prichystal taliansky tvorca rad kabátikov a tričiek. V tejto veselej farbe sa dosýta vyhral aj s bodkami, ktoré roztrúsil na bielom podklade. Skutočne príjemný súlad v kolekcii od Benettonu tvorí kombinácia štýlových žltých sák a sukní. Viaceré z nich vyhotovené z kvalitnej bavlny a kašmíru, sú dostupné aj v efektnom pepermintovom prevedení.

small_2

Ďalším kúskom, ktorý si nepochybne obľúbite, je biela košeľová blúzka posiata modrými kvetinovými vzormi. Sú veľmi vkusné, skutočne výnimočné vo svojej delikátnosti a nežnosti. Obraz romantickej jari a následne hravého, energického leta perfektne dotvárajú veselé tričká s modrobielymi alebo červenobielymi pruhmi. Taliansky módny tvorca ich odporúča kombinovať napríklad s nohavicami svetlozelenej, prípadne červenej farby. Predstava dvoch obľúbených ročných období v štýle United Colors of Benetton – to sú delikátne a subtílne siluety čiernobielych šiat a jemne provokatívnych džínsových minisukní. Obraz krásy ešte dotvoria decentné šperky, imidžové okuliare a štýlové kabelky. Inšpirovať sa môžete napríklad podľa vzoru Aleny Blohm, sympatickej nemeckej modelky, ktorá sa stala tvárou nového katalógu United Colors of Benetton jar/leto 2014.

small_3

Nová kolekcia je viac než len pútavou prehliadkou živelných farieb, geometrických vzorov a kvetinových potlačí. Hoci vyvoláva dojem retro módy 60-tych rokov minulého storočia, je predovšetkým univerzálna a svieža. Povedané v reči mladých – jednoducho cool

small

Pripomína Paríž – taký trendový a módny, priťahujúci pozornosť rozmanitých ľudí. Ľudí usmievavých a spontánnych, i takých, ktorí sú pripravení experimentovať  a obohatiť svoj život o ľahkosť a fantáziu.

Marcel Letko
Photos: Benetton Press
http://en.benetton.com