Autentické príbehy, nadčasové témy

V biznise je dôležitá kreativita

0

Victoria Talbot patrí k aktívnym ženám v umeleckom biznise. Nerada zotrváva dlhšie na jednom bode. Skôr naopak, hľadá možnosti, ktoré by ju priviedli k novým horizontom. Po dlhšom čase som neodolala nutkaniu a položila jej niekoľko otázok.

Victoria, je tomu už nejaký čas, čo sme sa naposledy stretli. Som si istá, že v priebehu tejto doby sa vo vašom živote i v agentúre Hype toho veľa zmenilo. Pracujete na nejakých nových projektoch?
Práve v tomto období pracujem na novej reality šou Hype!!!. Napriek tomu, že zmluva ešte nie je podpísaná, zaznamenali sme veľký záujem. Tiež som sa stala súčasťou novej spoločnosti Down Home Hype Productions, kde je mojím obchodným partnerom hollywoodsky režisér James Quattrochi. Do karát mi nahráva aj skutočnosť, že moje deti sú už staršie a ja sa môžem intenzívnejšie venovať realizácii spomínanej šou. Jej produkcia ma často núti cestovať do Los Angeles.
Samozrejme, nesmiem zabudnúť ani na agentúru Hype Inc., ktorá sa môže pochváliť  množstvom nových a zaujímavých klientov. Teraz zastupujeme dve modelky – Christinu LindleyLiv Boeree, ktoré sú nielen krásne, ale tiež úžasne súťaživé. Sú totiž profesionálnymi hráčkami pokru. Napriek tomu, že ja sama poker nehrám, som sa práve vďaka týmto dievčatám naučila veľa o tomto svete a musím sa priznať, že som si ho zamilovala. Viac informácií o našej agentúre nájdete na našej webovej stránke www.allabouthype.com. Na projektoch sa podieľam spolu s manželom Nikom. Je to úžasný partner a, samozrejme, skvelý asistent.

V čom je agentúra Hype odlišná od ostatných? Prečo si ju ľudia vyberajú?
Vybudovali sme si unikátny finančný systém. Veľa agentúr si účtuje mesačné poplatky bez ohľadu na to, či sa ich klienti objavia v médiách. My sme schopní počas jedného mesiaca poskytnúť neobmedzené množstvo výstupov v médiách, pričom nikdy nepresiahneme hodnotu ekvivalentnej sumy klientovej zálohy, ktorú sme mu ponúkli na základe nášho cenníka. Ak sa nám nepodarí získať priestor v konkrétnom termíne, klient si jednoducho prenesie svoju zálohu do ďalšieho mesiaca, až kým nesplníme náš záväzok.
Ponúkame tiež kastingové služby, ktoré sme nazvali The Breakdowns. Spojili sme sa s hollywoodskou divadelnou agentúrou Star Talent Management, takže teraz môžeme nasmerovať našich klientov do mnohých zaujímavých projektov mimo Los Angeles a New Yorku, od hraných filmov až po káblovú televíziu. Pokiaľ je náš klient úspešný a získa úlohu, potom ho naša agentúra propaguje v médiách.
Hype stále pokračuje v printovej propagácii spoločností orientujúcich sa na módu a zábavu. Nedávno sme otvorili divíziu športových celebrít. V tomto období uzatvárame zmluvy s novými klientmi. V minulosti som napríklad takto spolupracovala s Annou Kournikovovou a s atlétom Troyom Aikmanom.

Napriek tomu, že vaša agentúra registruje množstvo záujemcov, zvyknete si vyberať klientov aj sama?
Okrem mojich obchodných partnerov v DHHP mi v tomto pomáha aj môj manžel. Je vždy dobré konfrontovať svoj názor s názorom druhého človeka.

Čo všetko musí uchádzač splniť, aby ste si ho vybrali?
Základom je samozrejme krása, talent a inteligencia. U uchádzačov sa však vždy snažíme objaviť komplex pozitívnych vlastností. Náš biznis určite nepatrí k jednoduchým a preto je dôležité, aby sa klienti držali svojho sna a dokázali byť aj mimoriadne zodpovední.

Čo je pre vás okrem peňazí ukazovateľom úspešnosti?
Naše poslanie je založené na premene. Na premene bežného života nášho klienta v dokonalú a úspešnú kariéru. Jednoducho, snažíme sa urobiť z ľudí hviezdy. Ukazovateľ úspešnosti  predstavujú určite zaujímavé pracovné ponuky i medializácia nášho klienta, čiže akým spôsobom sa nám podarí zabezpečiť jeho publicitu v čom najširšom meradle. Každý klient k nám prichádza s vlastným listom želaní a našou úlohou je všetkým pomôcť naplniť ich sny.

Kontakty v médiách, atraktívne príjmy, žiara reflektorov, pre mnohých ľudí práca snov. Má však aj nejaké záporné stránky, o ktorých sa nezvykne hovoriť?
Pohybujeme sa často na tenkom ľade. Úspech je niekedy spojený aj s odmietnutím, hlavne na začiatku kariéry. Práve moment odmietnutia niektorí klienti nedokážu stráviť a reagujú veľmi impulzívne. Našou úlohou je ich povzbudzovať, musíme navonok pôsobiť pozitívne, aby sa cítili dobre. Každý klient je iný, vyžaduje si viac či menej pozornosti a preto sa vždy snažím negatíva premeniť na pozitíva. Pritom dodržiavam už dlhšiu dobu taký zvláštny rituál – každý deň pred raňajkami si vymyslím šesť takmer nemožných vecí a potom pracujem na ich realizácii (je to taká hra z rozprávky Alica v krajine zázrakov).

Pri takejto práci je asi ťažké zachovať si určitý odstup od sveta pozlátka. Kde nachádzate ten správny balans?
Stačí žiť klasickým rodinným životom a hneď budete vedieť, kde hľadať dokonalú rovnováhu. Mám tri deti a periem za piatich. Žijem na predmestí New Yorku, kde bývajú veľmi chladné zimy, takže časté odhŕňanie snehu mi tiež nie je cudzie. Veď každodenný život prináša so sebou množstvo maličkostí, napríklad dnes ráno sa mi pokazil vysávač a musela som si ísť kúpiť nový, pritom som, samozrejme, bojovala s dopravnou špičkou. V takýchto momentoch určite nebudete myslieť na svet pozlátka. Napriek tomu si myslím, že život je sen.

Pôsobíte v Amerike, máte plány rozšíriť svoje pobočky aj v iných krajinách, povedzme, v Európe?
Je to môj sen a dúfam, že sa jedného dňa splní.

Keby ste chceli vo svojom živote zmeniť len jedinú vec, čo by to bolo?
Chcela by som vážiť 52 kilogramov a byť hrdou majiteľkou konfekčnej veľkosti 34.

Evidujete sny, ktoré by ste si chceli ešte splniť?
Okrem reality šou som sa začala podieľať na produkcii dvoch celovečerných filmov. Film Mimmo je komédia o lúpežnom gangu a horor Locker 54 sa odohráva v prostredí americkej vysokej školy. Oba filmy režíruje James Quattrochi. Tiež spolupracujem so scenáristom na dvoch nových filmových námetoch. To však zatiaľ zostane tajomstvom. Verím, že tieto projekty budú úspešné.

Rebecca Šafáriková                                           Photos: James Quattrochi, Sherry Lee

www.allabouthype.com
www.downhomehype.com
www.jamesquattrochi.com