Autentické príbehy, nadčasové témy

V hlavnej úlohe „päťka“ / INTERVIEW

0

Nikdy som si nemyslel, že číslo päť bude pre mňa také atraktívne. Počas rozhovoru s generálnym riaditeľom BMW Group Slovakia Dr. Josefom Reiterom som si toto číslo obľúbil, pretože symbolizuje eleganciu, štýl a inovatívnosť nového modelu BMW radu 5.

Pán Reiter, počas zimy ste počas turnaja v pole predstavili absolútnu novinku, nový sedan BMW radu 5. Mohli by ste prezradiť ako sa vám tento husársky kúsok podarilo realizovať?
Keď sme sa zapojili do projektu, tak sme ihneď hľadali niečo kompatibilné čo by sa vyrovnalo premiére exkluzívneho polo turnaja na snehu na Slovensku. Ako to v živote býva – s troškou šťastia a zhodou okolností – sa nám podarilo zaradiť Slovensko medzi krajiny, kde sa nové BMW radu 5 predstavilo uzatvorenému kruhu hostí v kvázi svetovej predpremiére – niekoľko týždňov pred svetovou premiérov na Autosalóne v Ženeve. Byť na správnom mieste a v správnom čase sa oplatí.

Aké máte pocity z nového modelu? V čom sa podľa vás ukrývajú jeho silné stránky?
Pocity bývajú vždy veľmi subjektívne, takže vsádzať na ne nie je ideálne. Pokiaľ by som však mal vyslať prvý impulz, ktorý súvisí s novou „päťkou“, tak sa môžem pokojne priznať, že som optimistom a nepochybujem o úspechu novej série 5. Dizajn považujem za veľmi zaujímavý a samotný automobil symbolizuje množstvo inovácií.

Mnohé prvky prevzal nový model päťky z radu 7, ktorý patrí k mimoriadne úspešným automobilom. Očakávate podobný úspech aj s modelom 5?
Samozrejme, určite tu nájdete spoločné prvky s radom 7. No napriek tomu je vyrobené na mieru, presne pre potreby svojho segmentu. Prezentuje štandard, ktorý si dokáže získať svojich priaznivcov v podnikateľskej sfére aj na Slovensku. Preto sme presvedčení o úspechu novej „päťky“.

Počas svojho pôsobenia na rôznych pozíciách v spoločnosti BMW ste nazbierali množstvo skúseností. Určite však máte informácie, že slovenský trh je veľmi špecifický. Už ste si osvojili naše zvláštnosti, špecifiká?
Každý trh charakterizujú vlastné špecifiká, kde konkrétne kritériá musia byť identifikovateľné a riadené správnym spôsobom. Napríklad, slovenský trh do minulého roku značne ovplyvňoval daňový systém, kde môžem spomenúť špecifikáciu vozidiel do kategórie N1. To sa zmenilo, čo výrazne ovplyvní budúci trh. Limuzíny si tak získajú oveľa vyššiu pozornosť ako v minulosti.

Aké ciele ste si stanovili na začiatku vášho pôsobenia na Slovensku?
Najdôležitejšou úlohou pre BMW Group Slovensko je spokojnosť zákazníkov. To je náš hlavný cieľ, ktorý sa budeme snažiť napĺňať.

Peter Fritz                                              Photos: BMW Group Slovensko

www.bmw.sk