Autentické príbehy, nadčasové témy

V malom tele veľký zvuk

0

V malom tele veľký zvuk

Pre dokonalý hudobný zážitok nepotrebujete zaplniť svoj byt reproduktormi. Stačí, keď ho naplníte zvukom vo vysokom rozlíšení. Presne to dokážu nové bezdrôtové reproduktory a audio systémy Sony, ktoré v krásnom minimalistickom dizajne „definitive outline“ skrývajú špičkovú zostavu reproduktorov. Stačí sa bezdrôtovo pripojiť so smartfónom či počítačom a môžete si vychutnať dokonalý zážitok z nádherného zvuku.

S novými bezdrôtovými reproduktormi a audio systémami budete z vašej obľúbenej hudby počuť viac. Výsledkom spolupráce so Sony Music je mohutný a vyvážený zvuk s napumpovanými basmi. Do špičkového 2.1kanálového  systému môžete posielať hudbu odvšadiaľ: z počítača či servera cez kábel (DLNA), ako aj bezdrôtovo cez Bluetooth®, NFC či WiFi. Pre bezdrôtové prehrávanie hudby využila Sony technológiu aptX, ktorá cez Bluetooth® prenáša hudbu v kvalite rovnajúcej sa zvuku z CD prehrávačov alebo klasických „drôtových“ reproduktorov. Ak máte smartfón alebo tablet s technológiou NFC, je prenos hudby ešte jednoduchší. Dotknete sa vrchnej časti hlavnej jednotky a jediným dotykom spustíte prehrávanie. Technológia sa postará o automatické bezdrôtové pripojenie cez Bluetooth®. Cez WiFi  môžete prenášať hudbu nielen z vášho zariadenia (napríklad cez novú aplikáciu SongPalTM od Sony), ale aj z on-line hudobných a rozhlasových služieb, ako sú Music Unlimited, TuneIn Radio alebo Spotify, a to bez počítača. Vďaka funkcii AirPlay možno zdieľať hudbu na zariadeniach iPad alebo iPhone. Súčasťou nových bezdrôtových reproduktorov a audio systémov je aj audio vstup a 2 USB porty, ktoré umožňujú prehrávať hudbu priamo.


Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X9: 7 repro v jednom boxe

Vlajkovou loďou novej rady bezdrôtových reproduktorových a audio systémov je prémiový model SRS-X9 s technológiou WiFi, ktorý vďaka možnosti prehrávania zvuku vo vysokom rozlíšením posúva zážitok z hudby na úplne novú úroveň. Technológia Digital Sound  Enhancement Engine (DSEE HXTM)  od Sony vylepšuje a opravuje zvukový signál a obnovuje jemné vysokofrekvenčné harmonické frekvencie, ktoré sa inak v komprimovaných formátoch ako MP3 a AAC strácajú. Vo výsledku je zvuk presne taký, ako ho chceli mať hudobní umelci a autori skladieb. Tento 2.1kanálový systém s celkovo 7 reproduktormi disponuje bi-amp subwooferom a duálnymi pasívnymi akustickými žiaričmi, ktoré sa starajú o širokopásmový vyvážený zvuk a dokonalé basy. 8-kanálový audio zosilňovač S-Master HXTM X prináša výkon až 154 W, ktorý okúzli každého milovníka hudby. V kombinácii s unikátnou technológiou Clear Audio+TM  od Sony zabezpečuje reprodukciu výkonných basov a realistických a bohatých stredných tónov.


Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X7: hudba aj na cesty

Tento model je ešte kompaktnejší ako SRS-X9. Môže sa pochváliť celkovým výkonom až 32 W, disponuje bezdrôtovými technológiami WiFi a Bluetooth® a so svojou väčšou dvojičkou má spoločnú väčšinu zvukových funkcií, ako napr. kódovaciu technológiu aptX, technológiu digitálneho vylepšenia zvuku DSEE (Digital Sound Enhancement), Clear Audio+ a digitálny zosilňovač S-Master. Vstavaná akumulátorová batéria vydrží až šesť hodín.


Bezdrôtový reproduktorový systém SRS-X5: zvládne aj hands-free

Model SRS-X5 je vysoko kvalitný reproduktor s bezdrôtovou technológiou Bluetooth®. Disponuje vstavanou akumulátorovou batériou s výdržou až osem hodín. Model ponúka výkon až 20 W a jeho charakteristickým znakom je výkonný zvuk, vyvážené tóny a mohutné basy. Na nádhernej zvukovej kvalite majú podobne ako pri ďalších modeloch podiel technológie ako aptX, Clear Audio+ a S-Master. Bluetooth® zase umožňuje bezdrôtové streamovanie hudby. Pre ešte väčší komfort má SRS-X5 vstavanú technológiu umožňujúcu hlasné telefonovanie hands-free, vďaka čomu môžete telefonovať bez toho, aby ste museli prerušiť zostavovanie svojho playlistu. Sony k reproduktorom ponúka aj špeciálne puzdro, ktoré dokonale uľahčuje ich prenášanie. Pevné puzdro pre model SRS-X5 (dostupné aj pre model SRS-X7) spoľahlivo chráni pred nárazmi a poškodením. Je zladené s reproduktormi a boduje aj sklápacím prevedením.


Bezdrôtové audio systémy CMT-X5CD a CMT-X7CD: model „all-in-one“ s vstavaným CD prehrávačom a rádiom

Ultra kompaktný bezdrôtový audio systém typu „všetko v jednom“ (all-in-one)  dokáže nahradiť vašu súčasnú audio zostavu s bonusom v podobe bezdrôtového streamovania hudby vo vysokej kvalite. Modely CMT-X5CD a CMT-X7CD sa môžu pochváliť štýlovým dizajnom najnovšej rady bezdrôtových reproduktorov a audio systémov Sony, vďaka čomu potešia nielen vaše uši, ale aj vaše oči. Modely CMT-X5CD a CMT-X7CD presvedčia úchvatným, vysoko kvalitným zvukom s výkonom až 40 W. Audio systémy disponujú podobne ako ostatné modely technológiami aptX, DSEE, Clear Audio+ a digitálny zosilňovač S-Master. Širokopásmové reproduktory a pasívny žiarič sa starajú o neuveriteľne hlboké basy prinášajúce bohaté hudobné zážitky. Tieto všestranné audio systémy ponúkajú možnosť vychutnať si hudbu z akéhokoľvek zdroja, ktorý máte po ruke.  Vstavané funkcie umožňujú prehrávanie z CD diskov a USB zariadení, počúvanie FM alebo DAB  rozhlasových staníc.


Bezdrôtové pripojenie umožňujú technológie Bluetooth®, NFC a WiFi

Nový rad bezdrôtových reproduktorov a audio systémov dopĺňajú rádiobudíky , ktoré vďaka atraktívnemu dizajnu len ťažko prehliadnete. Svojím jednoduchým ovládaním potešia každého užívateľa.

Nové bezdrôtové reproduktory a audio systémy Sony budú na Slovensku v predaji od apríla 2014.

Words & Photos: Seesame

www.sony.sk