Autentické príbehy, nadčasové témy

V Mirbachovom paláci zažiarili módna návrhárka Jitka Klett a časopis Milliard Sun

0
V Mirbachovom paláci zažiarili módna návrhárka Jitka Klett a časopis Milliard Sun

V bratislavskom Mirbachovom paláci sa 16. júna konal noblesný večierok časopisu Milliard Sun, na ktorom s novou kolekciou BRELLA „ready to wear“ Jar/Leto 2016 zažiarila česko-slovenská módna návrhárka Jitka Klett. V nádherných priestoroch sa však toho udialo oveľa viac.

Úvod večierka patril sláčikovému kvartetu Zoe, ktoré pred Mirbachovým palácom svojou hudbou vytvorilo slávnostnú atmosféru. Tú navyše podčiarkla luxusná biela limuzína spoločnosti RAI Limo. Bolo zaujímavé pozorovať okoloidúcich turistov, ako so záujmom sledujú dianie pred palácom. Pre pozvaných hostí bol pred vstupom do paláca pripravený „welcome drink“ v podobe kvalitného prosecca od spoločnosti Wine Planet.

Po tomto veľkolepom uvítaní sa pozvaní hostia presunuli na nádvorie paláca. Zatiaľ čo sa hostia usádzali na nádvorí, v zákulisí vládla elektrizujúca atmosféra. Modelky, o ktoré sa postarala spoločnosť Amilen, zatiaľ prechádzali premenou pod šikovnými rukami dám z Mary Kay a Oriflame. Profesionálny prístup sa odzrkadlil v rýchlej premene modeliek na nádherné divy. O ich krásne vlasy sa zas postaral salón Milan- Kevin Murphy.

Potom už nič nestálo v ceste, aby sa krásny večer mohol začať. Moderátorka večera, vždy šarmantná Lucia Wirthová, návštevníkov privítala a uviedla očakávanú módnu prehliadku. Plné nádvorie a zaplnené galérie na poschodí potvrdili majstrovstvo úspešnej návrhárky, ktorá na záver prehliadky vyšla medzi hostí. Po krátkom rozhovore s moderátorkou sa k nim pripojil šéfredaktor časopisu Milliard Sun Peter Fritz, ktorý predstavil nové vydanie a upozornil na novinky – nový dizajn a anglickú jazykovú mutáciu, vďaka ktorej si zaujímavé články vychutnajú aj zahraniční čitatelia.

Jitka Klett bude na tento výnimočný večer spomínať aj vďaka exkluzívnemu darčeku. Keďže jej meno je neodmysliteľne späté so svetom módy, magazín Milliard Sun jej venoval krásnu topánku, príznačne nazvanú „Milliard Shoe“. Na vyhotovení darčeka sa podieľal celý tím ľudí – špičkový obuvník Marek Pažitný sa postaral o vytvorenie topánky, spoločnosť Goldwin prispela exkluzívnou pečaťou, značka Marni. zas vyzdobila topánku nádhernými šperkmi.

akcia2

Po tomto milom prekvapení sa moderátorka rozlúčila s hosťami a pozvala ich na poschodie, kde už na nich čakala výstava fotografií známeho slovenského fotografa Karola Kállaya a príjemné občerstvenie od spoločnosti Senators Banquets. Na spríjemnenie sa v priestoroch Mirbachovho paláca opäť rozozvučala hudba sláčikového kvarteta Zoe.

Za organizáciu večera patrí poďakovanie všetkým spomínaným partnerom i ostatným – agentúre Amilen, spoločnosti Altheagrey, Amarione, Michal Negrin, KG wine & coffee, Wine Planet, Hotel Dolphin a penzión Baske (darovali modelkám pobytové poukazy), Mary Kay, Oriflame, salón Milan – Kevin Murphy.

Peter Fritz
Fotografie: Martin Halmo