Autentické príbehy, nadčasové témy

V Reding Tower 2 otvorili vzorovú kanceláriu

0

Slovensko-fínska developerská spoločnosť YIT Reding predstavila vzorovú kanceláriu svojho administratívneho projektu Reding Tower 2, ktorý vyrástol v príjemnom prostredí bratislavskej mestskej časti Rača. Budúcim nájomcom tak prináša možnosť pozrieť si kancelársky štandard budovy ešte pred samotným dokončením stavby. Kolaudácia projektu sa plánuje treťom kvartáli tohto roku. Na slovenský trh prinesie približne 7 000 m2 celkovej prenajímateľnej plochy, pričom jednotliví nájomcovia budú mať k dispozícii jednotky od 150 do 6 400 m2. Náklady na výstavbu bloku A spolu s parkovacím domom predstavujú 9,5 miliónov eur.

Dokončenie stavby v roku 2012 v sebe ukrýva veľkú symboliku, keďže naša materská spoločnosť YIT vo Fínsku oslavuje 100 rokov od svojho založenia. Zároveň si YIT Reding, ktorá vznikla spojením YIT so slovenskou firmou REDING a.s., pripomína 15. výročie svojho pôsobenia na slovenskom stavebnom trhu. Reding Tower 2 je prvá veľká spoločná stavebná investícia a som presvedčený, že bude rovnako úspešná ako naša doterajšia spolupráca s fínskymi partnermi,“ povedal Ladislav Veršovský, generálny riaditeľ a predseda predstavenstva spoločnosti YIT Reding, a.s., ktorá v projekte zároveň vybuduje svoje nové sídlo.

Poloha komplexu na Račianskej ulici, ktorá je jednou z najvýznamnejších komunikácií hlavného mesta, umožňuje optimálne napojenie na mestskú a štátnu dopravnú sieť, ako aj na trasy MHD. Prepája Raču priamo s centrom Bratislavy a ponúka aj bezproblémové napojenie na diaľnicu D1 medzi Bratislavou a Žilinou, ako aj na medzinárodné letisko M. R. Štefánika. Veľkou devízou je pritom prevádzkové centrum v príjemnom prírodnom prostredí s atraktívnym výhľadom na vinice Malých Karpát, ale aj veľkorysé parkovacie možnosti pre automobily či alternatívne druhy dopravy. V spolupráci s občianskym združením Cyklokoalícia totiž developer v súčasnosti rieši vybudovanie 50 stojísk pre bicykle.

Za našu mestskú časť môžem potvrdiť, že sme radi, že v tejto lokalite pribudne viac ako 7000 m2 nových administratívnych priestorov so všetkým, čo k tomu patrí. Pre našu samosprávu to znamená zvýšenie príjmu z prerozdelenia daní z nehnuteľností. Rovnako som rád, že do územia Rače pribudla investícia developerskej spoločnosti zo Škandinávie, ktorá je zárukou toho, že svoje projekty sa snažia zladiť so záujmami dotknutej verejnosti a  najmä ochrany životného prostredia,“ vyjadril sa Peter Pilinský, starosta mestskej časti Rača.

Spoločnosť YIT Reding, a.s., sa rozhodla vybudovať nový moderný kancelársky objekt na základe úspechu predošlého projektu Reding Tower 1. Koncept pritom nadväzuje na líniu veže, ktorá je umiestnená kolmo na os Račianskej ulice. O architektonické riešenie, vďaka ktorému vzniklo plynulé prepojenie ulice so susediacimi viničnými sadmi, sa postarali architekti z ateliéru AVK Architects. „Zaujímavá poloha, jedinečný prírodný kontext Karpát a viníc a možnosť nadviazať na Reding Tower 1 boli určujúce momenty riešenia nového administratívneho centra. Uplatnením osvedčeného zastavovacieho princípu, harmonického hmotovo-priestorového a architektonického konceptu, ako aj logického a racionálneho dispozično-prevádzkového a technického riešenia sa podarilo vytvoriť vyvážené a atraktívne architektonické dielo, ktoré svojimi kvalitami zhodnotí fenomén Račianskej ulice ako významnej mestskej rozvojovej osi,“ vysvetlil architekt Peter Vitko z ateliéru AVK Architects.

Spoločnosť vníma projekt ako vhodnú alternatívu pre klientov, ktorých administratívne budovy umiestnené v centre nelákajú, či už pre drahší nájom, menší pracovný komfort alebo nevýhodné parkovanie. „Navyše, lokalita poskytuje optimálne možnosti pre tých, ktorí cestujú do Bratislavy v ranných špičkách zo spádovej oblasti pod Karpatmi, teda v smere z Pezinka a Modry. V prípade lokality Reding Tower nemusia pri ceste do centra mesta čeliť niekoľkým svetelným križovatkám,“ podotkol Milan Murcko, riaditeľ pre developerské projekty a člen predstavenstva spoločnosti YIT Reding, a.s.

Words & Photos: Press

www.redingtower2.sk