Autentické príbehy, nadčasové témy

V sérii ZX od Sony sa zrodil ďalší prvotriedny Walkman®

0
V sérii ZX od Sony sa zrodil ďalší prvotriedny Walkman®

Ikonický Walkman® má stále čo povedať a znova sa nahlas ozýva s NW-ZX300, najnovším prírastkom Sony do série ZX. Walkman® ZX300 sľubuje prémiovú kvalitu a špičkový hudobný zážitok. Hudobný prehrávač má bezchybný dizajn a vyvážený výkon vďaka zosilňovaču S-Master HX™ a používateľskému rozhraniu, ktoré vytvorili skutoční milovníci hudby a znalci pre ostatných milovníkov hudby.

 

Tento Walkman® sa dokonale hodí na počúvanie, nech už sa nachádzate kdekoľvek. Ponúka dlhú výdrž batérie a tenký dizajn s nízkou hmotnosťou. Stane sa dokonalým spoločníkom na počúvanie akejkoľvek vašej obľúbenej hudby.

Prémiový hudobný zážitok

Walkman® ZX300 ponúka audio vo vysokom rozlíšení (High Resolution Audio) s digitálnym zosilňovačom S-Master HX™. Po novom je spájkovaný vysoko kvalitnými bezolovnatými spájkovacími guľôčkami. Vďaka možnosti natívneho prehrávania 11.2MHz DSD aj 384kHz/32bit PCM si môžete svoju hudbu skutočne užiť v tom rozmere, ako to pôvodne zamýšľal jej tvorca. ZX300 ponúka aj vyvážené štandardné pripojenie s jasne oddeleným ľavým a pravým kanálom pre nižšiu úroveň šumu a čistejší zvuk.

Na ešte lepší, prémiový zážitok z počúvania je Walkman® ZX300 osadený do hliníkového šasi s nižším odporom. Boli do neho integrované kondenzátory FTCAP(Conductive Polymer Aluminium Solid Capacitors) a fóliový kondenzátor, vďaka ktorým tento model prináša jasnejšie vokály a sýtejšie basy.

Po úspechu série WM-1 Series je na novom Walkmane® kľúčové vyladenie vysoko kvalitného zvuku. Na prepojenie vnútorného zosilňovača s výstupom slúchadiel preto boli použité káble z bezkyslikatej mede (OFC). Výsledkom je výnimočná kvalita zvuku vďaka nízkemu odporu a bezstratovému prenosu signálu. Hlavným zdrojom energie batérie tohto Walkmanu®  je dvojvrstvový kondenzátor, ktorý zabezpečí sýtejšie basy a redukuje šum. Použité tiež boli dva kryštálové oscilátory, ktoré prinášajú vysoko kvalitné audio s vylepšeným pomerom signálu k šumu (SN ratio) a veľký objem hudobných dát.

Pomer signálu k šumu bol vylepšený oddelením audia a napájacieho/digitálneho bloku na obvodovej doske, ktoré šum minimalizovalo. Pre slúchadlový výstup bol ako LC filter použitý vysoko kvalitný audio rezistor, ktorý redukuje magnetické skreslenie. Výsledkom je čistý a kvalitný zvuk.

S funkciou USB-DAC si môžete vychutnávať počúvanie hudby priamo z vášho počítača. Umožňuje streamovanie audia priamo z vašich existujúcich zariadení prostredníctvom Walkmanu® pre ešte lepší pôžitok. Walkman® ZX300 podporuje aj súbory MQA™ ako ďalšiu z možností ako si užiť audio vo vysokom rozlíšení.

Elegantný, prémiový a maximálne funkčný

Každú z funkcií, ktorú práve potrebujete, môžete jednoducho ovládať dotykom prsta vďaka rozhraniu dotykového displeja, ktorý je špeciálne navrhnutý na prehrávanie hudby. Jediným ťuknutím môžete kedykoľvek meniť hlasitosť hudby, ktorú počúvate. Štíhle prevedenie a nízka hmotnosť konštrukcie udivujú ohromujúcou 30-hodinovou výdržou batérie. Model je vybavený 64GB vstavanou pamäťou. Navyše, podporuje aj externú pamäť. S Walkmanom® môžete počúvať hudbu celý deň, tiež sa ideálne hodí na dlhé cesty. Bezdrôtové slúchadlá pripojíte prostredníctvom technológie BLUETOOTH® alebo cez NFC. Z technológií kódovania kompatibilných s funkciou BLUETOOTH ponúkne Walkman® ZX300 nielen LDAC, ale tiež Qualcomm® aptX™ HD audio.

Matná povrchová úprava tela tohto Walkmana® je štýlovou voľbou pre každého audiofila. Spolu so zladeným matným skleneným displejom, umožňujúcim bezproblémové používanie, si navyše nemusíte robiť starosti s otravnými odtlačkami prstov, kvôli ktorým nie je displej vidieť.

Walkman® NW-ZX300 bude v európskych obchodoch dostupný v októbri 2017.

 

Text a fotografie: Supreme Communication

 

www.sony.net