Autentické príbehy, nadčasové témy

V zmysle japonských tradícií

0

V zmysle japonských tradícií

Spojenie dvoch odlišných prístupov a kultúr môže niekedy priniesť zaujímavé výsledky. Táto skutočnosť sa potvrdila aj pri zlúčení tradičnej japonskej filozofie s inovatívnosťou zapadoeurópskych technológií. Vďaka spomenutej kombinácii vzniklo niekoľko jedinečných produktov určených pre pestovanie zdravia a krásy. Každý z nich hrdo reprezentuje značku Shiseido Cosmetics.

Spoločnosť Shiseido založil v roku 1872 Fukuhara Arinobu, bývalý lekárnik slúžiaci v japonskom námorníctve. Spomenutý pán sa stal vôbec prvým človekom, ktorý v krajine vychádzajúceho slnka prezentoval púder na tvár v telovej farbe. V tom čase sa jednalo o skutočne vzrušujúcu novinku, keďže dámy využívali na pudrovanie výlučne prípravky bielej farby. O tých sa ale neskôr zistilo, že na pleť majú negatívny účinok. Po ich pravidelnom nanášaní vyzerala tvár zostarnuto a nezdravo. Ešte pred prevratným púdrom sa Arinobovi podarilo uviesť na trh vlastnú zubnú pastu (rok 1888) a o tridsať rokov neskôr aj prvý parfum. V 60. rokoch 20. storočia značka Shiseido definitívne expandovala aj mimo hranice Japonska.

Spoločnosť si dodnes zachováva inovatívnosť, dodržiava tie najprísnejšie kvalitatívne štandardy a aj naďalej predstavuje výrobky, ktoré sú v súlade s japonskými tradíciami. Úlohu dohliadať nad procesmi týkajúcimi sa produktov určených pre starostlivosť a ošetrovanie vlasov, rúk a pleti v súčasnosti prevzala skupina kvalifikovaných odborníkov zamestnaných v Technologickom vedecko-výskumnom inštitúte v Tokiu. Na mieste pracujú mikrobiológovia, farmaceuti i chemici, ktorí sa spoločne usilujú prispieť svojou trochou pri výrobe unikátneho kozmetického produktu, vhodného pre pestovanie ženskej krásy. Z ich dielne už vzišiel napríklad prípravok Hydro-Powder Eye Shadow (6 g), ktorý je prekvapujúco výborne aplikovateľný nielen na očné viečka, ale aj pery a pokožku. Veľký úspech zaznamenala značka Shiseido i s výrobkom Perfecting Lipstick (4 g) – hydratujúcim rúžom, dodávajúcim ženským perám jemný lesk, sýtejšiu farbu a výraznejší objem.   

Na ponukovom liste spoločnosti sa ďalej nachádzajú produkty chrániace pred vplyvom slnečných lúčov, špeciálne parfémy, inovatívne prípravky vytvorené pre starostlivosť o vlasy dostupné ako šampóny, kondicionéry, prípadne výživujúce masky. Japonskú spoločnosť však prezentujú nielen výrobky určené pre dámy, ale aj pre pánov. Tí si môžu vybrať z línie Zen for men obsahujúcej deodorant (75 g), sprchovací gél (200 ml), balzam po holení (100 ml) a toaletnú vodu (50/100 ml), prípadne z kolekcie Shiseido men zahrňujúcej napríklad prípravky na hydratáciu, revitalizáciu, hĺbkové čistenie a korekciu nedostatkov pleti.

Značku Shiseido obľubujú aj viaceré celebrity. Je to predovšetkých kvôli vynikajúcej kvalite ponúkaných výrobkov, ich pomerne rýchlej efektivite, či využitiu komponentov na prírodnej báze. Tvárami reklamnej promo kampane japonskej spoločnosti sa stali hollywoodske hviezdy Angelina Jolie a Orlando Bloom. Obe známe osobnosti produkty tejto renomovanej značky aj denne využívajú. O tom, že sa Shiseido darí svedčí aj veľmi vysoký počet dobre fungujúcich špecializovaných predajní. V roku 2007 ich bolo po celom svete roztrúsených vyše 25 000.

Marcel Letko                                                                 Photos: ISIFA

www.shiseido-europe.com