Autentické príbehy, nadčasové témy

V znamení slnečných a azúrových farieb

0

Túto jar sa spoločnosť Sand Copenhagen rozhodla vsadiť na žiarivé, vibrujúce farby. Odvážnym spôsobom rozšírila paletu odtieňov a zaujala aj voľbou materiálov. Nápaditosť a nepochybne aj väčšiu odviazanosť oproti minulosti ocenia obzvlášť milovníci módnych prekvapení. V najnovšej trendy kolekcii sa tentokrát vynímajú športové saká a vesty v jasnej žltej, kobaltovo modrej, ružovej a pomarančovej farbe.   

Vo svete protikladov

Niečo prichádza z minulosti, niečo z budúcnosti. Globálna diverznosť. Na jednej strane stojí moderná gejša, na druhej strane zasa štýlové newyorské dievča obľubujúce rock. A kontrasty nekončia. Tvorcovia zo Sand Copenhagen proti sebe postavili noblesnú krásku zo 70-tych rokov a športové dievča z predmestia, reprezentujúce 60-te roky. Do očí bijúce rozdiely. No napriek tomu majú tieto ženy čosi spoločné. Nápaditý odev s rozmanitými vzormi a potlačou. Pre Sand Copenhagen sa potlač stáva dokonca novou „farbou.“ Jarná dámska kolekcia čerpá námety z príjemných prechádzok londýnskym trhom Portobello Road. Snaží sa upútať rozkošnými malými sakami, ale napríklad aj sukňami v tvare „A“, prechádzajúcimi z dĺžok mini až ku maxi. Zaujímavým spestrením sú tzv. couture nohavice s jašteričou potlačou a ťažké metalické opasky.


S farbami od Warhola

Sand Copenhagen oslavuje príchod jari a leta explóziou energických, výsostne optimistických farieb. „Nechal som sa inšpirovať azúrovými odtieňmi a slnečnými farbami teplých stredomorských pláží nachádzajúcich sa pri pobreží Sardínie a Amalfi,“ vysvetľuje Soren Sand, kreatívny riaditeľ a zároveň dizajnér módnej spoločnosti Sand Copenhagen. Ako ďalej prezrádza, dodatočnú inšpiráciu hľadal aj v uvoľnenej atmosfére aká panovala na stredomorských ostrovoch v 70-tych rokoch minulého storočia. Čo nájdeme v najnovšej pánskej kolekcii od dánskeho tvorcu módy? Večerné žakety s metalickým leskom, čižmy s veselou zvieracou potlačou i tričká s geometrickými a jednoduchými kvetinovými vzormi. Návrhári zo Sand Copenhagen vsadili taktiež na chlapčenské saká, ktoré oproti minulosti skrátili, obtiahnuté polo tričká, svetre „reversible“ a štýlové bermudy. Použili živé a výrazné farby, veľmi podobné tým, aké môžeme pozorovať na obrazoch Andyho Warhola.


Favoritom je Ringo

Pravdepodobne najšpecifickejším kúskom pánskej kolekcie (a zároveň aj Sorenovým favoritom) je sako Ringo blazer v hodnote 595 eúr. Vyniká predovšetkým štíhlejším a kratším strihom. Podľa Sanda má byť práve tento druh oblečenia „tým pravým“ pre nastávajúcu sezónu – ideálom pre odvážlivcov, ktorým neprekáža štíhlosť typická pre kultúru odievania 60-tych rokov. „Najnovšie modely sú vhodné najmä pre mladých mužov a všeobecne džentlmenov s moderným prístupom pri voľbe svojho šatníka. Ale osobne si myslím, že vek vlastne nezohráva tak dôležitú úlohu,“ jedným dychom dodáva Sand, ktorý si od nových módnych kreácií veľa sľubuje.

Marcel Letko                                                                         Photos: Sand Press

http://sand.dk