Autentické príbehy, nadčasové témy

Valentino sa prišiel pozrieť na Valentina

0

Známy filmový festival v Benátkach otvoril svoje brány 27. augusta a v rámci festivalového programu už 65. ročníka tejto významnej udalosti vo svete filmu, sa mohli návštevníci stretnúť s legendou módy, talianskym návrhárom Valentinom, ktorý v spoločnosti Evy Herzigovej pózoval na červenom koberci.

Účasť módnej ikony na filmovom festivale nebola náhodná, ani sa nejednalo o propagačnú akciu. Súčasťou programu festivalu bolo aj uvedenie dokumentárneho filmu  – Valentino: The Last Emperor, ktorý nakrútil a režíroval Matt Tyrnauer, špeciálny dopisovateľ prestížneho magazínu Vanity Fair. Ide o príbeh života jedného z najznámejších talianskych mužov, ktorý odhaľuje pestrofarebnú a dramatickú kariéru Valentina. Hlavnou postavou filmu je Valentino a jeho neobyčajný život v módnom biznise.

Nakrúcanie prebiehalo od Júna 2005 do Júla 2007, keď filmári nakrútili 250 hodín materiálu z Valentinovho každodenného života a zo zákulisia atraktívnej módy. Základnou myšlienkou filmu je unikátny vzťah medzi Valentinom a jeho obchodným partnerom a druhom – Giancarlom Giammettim, ktorý trvá už 50 rokov.

Valentino: The Last Emperor je viac ako len film o móde. Je to portrét zvláštneho partnerstva, dlhodobej kariéry vo svete módy. Tento zaujímavý príbeh si nenechala ujsť na festivale v Benátkach ani česká top modelka Eva Herzigová.

Peter Fritz      Photos: ISIFA

www.valentinomovie.com

www.valentino.com

www.labiennale.org/en/cinema/