Autentické príbehy, nadčasové témy

Vášeň jedného muža

0

Vášeň jedného muža

Ľudia milujú rôznorodosť. Niektorých poteší pohľad na hory, iného modrá hladina mora a ďalších naplní radosťou pocit, že sa v ich zbierke nachádza nádherné pero OMAS.

Príbeh OMAS je zaujímavý, preplnený ľudskými osudmi, tvrdou prácou a kreatívnym myslením. Vyrábať perá, ktoré sú viac umeleckým dielom, ako klasickým nástrojom na písanie,  je nevšedné a odvážne. Odvážny bol aj  Armando Simoni, technik, estét, milovník pier a fanúšik gréckej kultúry, ktorý si v roku 1925 zaumienil, že založí firmu na výrobu exkluzívnych pier. Dnes je oslavovaný ako  tvorca dokonalosti a krásy.

OMAS (Officina Meccanica Armando Simoni) začala ako stovky iných malých spoločností, ale predsa len odlišne. Svoju existenciu založila na genialite, kreativite a technických poznatkoch svojho majiteľa. Armando s nadšením sledoval nové trendy v dizajne a mechanike. Tie potom zúžitkoval pri produkcii plniacich pier. Najdôležitejšie úkony výroby pera predstavuje brúsenie plôšok a leštenie hrotu. Práve v tejto časti výrobnej fázy sa snažil byť veľmi presný a dôsledný.

Vďaka Simoniho  talentu môžu dnes „malé umelecké diela“ obdivovať nadšení zberatelia a milovníci elegancie.  Budúcim generáciám zanechal jeden z najkrajších a najkreatívnejších darov. Prvý „zázrak“ na písanie z dielne OMAS sa volal „Doctor Pen“ a predstavoval pero s dvoma hrotmi. Pero s priesvitným zásobníkom na atrament a s drobným teplomerom ukrytým v samotnom tele zaujalo.  „Doctor“ sa stal predchodcom ďalších dokonalých produktov z dielne OMAS. Po Simoniho smrti prevzala podnik jeho dcéra Rafaella a neskôr Armandov vnuk Gianluca Malaguti Simoni, ktorý pokračuje v tradícii a neustálom rozvoji  firmy.
OMAS sa v máji 2000 stal časťou spoločnosti LVMH – Louis Vuitton, Moet, Hennesy.
Ručná výroba a vášeň všetkých pracovníkov talianskej spoločnosti z Bologne vniesla do relatívne obyčajného sveta pier nové trendy.

OMAS je výsledným produktom neustáleho zdokonaľovania a precíznych výrobných postupov. Perá sú obdivované pre ich neskutočnú ľahkosť a neskutočný lesk. Dotknúť sa pera z dielne OMAS, znamená prežiť intenzívny pocit, ktorý sprostredkováva kvalitná povrchová úprava. Taliansky producent si vyberá len najkvalitnejšie prírodné materiály a vzácne kovy – titan, zlato, striebro.

NIPOS                                                          Photos: PRESS

www.omas.com