Autentické príbehy, nadčasové témy

Vidieť a zažiť. Miami.

0
Vidieť a zažiť. Miami.

Máte chuť na skvelé počasie, scény ako z filmov, exkluzívne drinky, hispánsky temperament a „spirit“ Ameriky k tomu? Vyberte sa do Miami!


Je to miesto pre mnohých vzdialené – geograficky aj finančne. A možno aj váš tajný cestovateľský sen. Dnes však už len snívať nemusíte. Do Miami sa dostanete priamo, pohodlne, často za rozumnú cenu, a dokonca bez prestupu z Viedne. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú Ameriku preskúmanú od západu na východ a zažili ste New York, Chicago, LA aj San Francisco, no Floridu ste doteraz obchádzali, je čas napraviť to.

small_2

Fenomén Ocean Drive

A môžeme začať! Kde najskôr? Napríklad na svetoznámej ulici Ocean Drive. Tiahne sa pozdĺž legendárnej pláže Miami Beach a je doslova obsypaná barmi, reštauráciami a nočnými klubmi. Na svoje si príde naozaj každý. Cez deň sa okúpte v oceáne, urobte si „selfie“ pred ikonickými búdkami plavčíkov, zabehnite si pozdĺž celej South Beach a záviďte všetkým vyšportovaným miestnym „beach boys“ ich kondičku. Večer si sadnite na terasu a sledujte rušný život – uletených miestnych a superluxusné autá k tomu.
Zastávka druhá – nákupná zóna Lincoln Road. Od konca Ocean Drive je vzdialená iba pár krokov. Na svoje si prídete, ak milujete „shopping“, ale aj čerstvé ovocie priamo z Karibiku, skvelú kubánsku kávu či originálne jedlá snáď zo všetkých krajín Latinskej Ameriky. Nakupovanie sa tu spája práve s gastronómiou, terasami a všadeprítomným hispánskym elánom.

small

Ako na Kube

Zastávka tretia. Keď sme pri Latinskej Amerike a Hispáncoch, presuňme sa do štvrte Little Havana. Nájdete tu originálne kubánske podniky a atmosféru ako v Havane. Dôvod je prostý – Miami dnes zo 65 percent tvorí práve obyvateľstvo, ktoré má pôvod v Latinskej Amerike. Ak teda máte problém s angličtinou a chcete si užiť Ameriku – nech sa páči, už je zrejme jasné, kam máte ísť. Neďaleko od Little Havana je Little Haiti a ďalšia kubánska zóna, Calle Ocho. Jedzte, pite, fajčite cigary.

small_1

Zastávka štvrtá. Na chvíľu sa presunieme z Miami Beach to Downtown Miami. Ak Miami navštevujete ako turista, v princípe tu nemáte čo robiť. Mrakodrapy sú predsa len efektnejšie v New Yorku. Milovníkov luxusných nákupov však láka Design District. Tu sú pokope sústredené „najvychytanejšie“ svetové značky v mimoriadne netradičnej forme – polootvorenej nákupnej zóne s dizajnovými prvkami, vďaka ktorým sa tu peniaze míňajú akosi ľahšie.

Bonusy za mestom

Zastávka piata – dostávame sa mimo Miami. Mesto sa nazýva aj Bránou do Ameriky, a nie bezdôvodne. Z Miami sa dostanete na mnohé zaujímavé miesta. Na samotné mesto si vyčleňte štyri-päť dní a zvyšok dovolenky využite napríklad na návštevu Národného parku Everglades – tretieho najväčšieho národného parku v USA. Lákadlom číslo jeden sú tu žijúce aligátory. Ďalšou zaujímavou destináciou je Key West. Najjužnejšie miesto Spojených štátov, ktoré leží iba čosi vyše sto kilometrov od pobrežia Kuby. Hlavným lákadlom je rodný dom Ernesta Hemigwaya. Ak to nestačí, nasadnite priamo v prístave Miami na jednu zo stoviek výletných lodí a už o pár hodín si môžete vychutnať Bahamy či Mexiko.

small_3

Tipy na ubytovanie

  • The Ritz Carlton, South Beach
  • Royal Palm, South Beach
  • Boulan, South Beach

Tipy na dopravu

  • priame lety Viedeň – Miami (Austrian Airlines)
  • lety s krátkym prestupom v Madride (Iberia)
  • lety s krátkym prestupom v Dusseldorfe (Air Berlin)

Ďalšie tipy – čo si pozrieť v Miami

  • Miami Seaquarium – akvárium
  • Art Deco District – historická štvrť na South Beach
  • World Erotic Art Museum – múzeum pre dospelých
  • Zoo Miami

Jakub Steiner
Photos: Visit Florida
www.visitflorida.com