Autentické príbehy, nadčasové témy

Viete ako chutí, keď vo FOU ZOO tancuje Geiša flamenco?

0

Asi každý, kto sa považuje za kulinársky vzdelaného, si nenechal ujsť návštevu momentálne najvychytenejšej kuchyne v našej krajine. No teraz je tu príležitosť, ktorá sa len tak nevidí. Viete si predstaviť kombinácie španielskej a latinsko-americkej kuchyne s pan-ázijskym fine diningom? To jednoducho treba ochutnať.

Čakajú na vás exotické a unikátne ingrediencie v prekvapivých kombináciách. Spoznáte, čo s nimi dokážu inovatívne kulinárske technológie ako napríklad tekutý dusík. A ako inšpirovali, receptúry a triky naučili šéfkuchárov Michala Konráda a Tomáša Lysého také svetové hviezdy gastronomickej scény ako trojmichelinovský Joan Roca, Jordi Cruz a tandem Gastón Acurio s Diegom Muñozom. Vznikla tak show, ktorá je exotickou ódou na more a slnko. Oslava leta v tej najosviežujúcejšej podobe.

A čo si budeme môcť v rámci Latino-Asian Show menu vychutnávať? Ako predjedlo začneme s tradičnými sashimi, ale tentokrát na španielsky spôsob s jemným dotykom japonskej salsy. Pokračovať budeme studenými španielskými tapas v ázijskom nádychu. Tvoriť ich budú paella čipsy so zaudeným morským pstruhom, chrumkavé zemiakové klbko s unikátnym ovčím syrom Manchego, z don Quijotom preslávenej oblasti La Mancha. Tento chod uzatvára prémiový žltoschvostý tuniak v osviežujúcom peruánskom tigrom mlieku, ktoré tvorí kombinácia citrusových chutí a vôní s plodmi mora. Pripisujú sa mu liečivé a afrodiziakálne účinky. Nasledovať budú teplé tapas, kde sa môžeme tešiť na čierne polodivoké Iberico prasiatko odchované výhradne na čisto prírodnej potrave, ochutené sójovou redukciou a chilli salsou.

Ďalej si na nás pripravili baby kalamára (Chipirones) s focacciou zo sušených paradajok a chorizo prachom, rafinovanú súhru Shitake tapenády s chrumkavou ryžou a netradičnú rybu Kambala na spôsob sous vide so sépiovou omáčkou a vzácnym olejom zo zdraviu prospešného sírovca. Ako pre-dezert sa bude podávať prevzdušnený kokosový sorbet so sviežou limetkovou granitou. A na záver sa nás pokúsi uchvátiť osviežujúca exotika v podobe Snehovej guľe s jackfruit zmrzlinou, feijoa krémom a skrytým prekvapením. Táto tropická kombinácia prináša skutočnú úľavu od spalujúcich horúčav.

Ako vidíte, je sa na čo tešiť a podľa nás aj tí najskúsenejší a svetaznalí lovci kulinárskych zážitkov si prídu na svoje a získajú nové, jedinečné trofeje. Aby ste predišli sklamaniu, nezabudnite na včasnú rezerváciu, pri podobných akciách býva totiž vo Fou Zoo beznádejne vypredané.

Latino-Asian Show
18. 6. – 20. 6. 2014 od 18.00
69 Eur na osobu + 49 Eur nápoje (voliteľné)
Viac informacii:
http://www.fouzoo.sk
http://www.facebook.com/FOUZOO