Autentické príbehy, nadčasové témy

Vinissimo – požitok z vína a wellness v Therme Laa

0

Objavte vyhlásenú rakúsku vinársku oblasť Weinviertel susediacu s Českou republikou z tej najkrajšej stránky a doprajte si čistý pôžitok z vína a relax. V rámci obľúbenej vinárskej jesene v Dolnom Rakúsku môžete spojiť jesennú wellness dovolenku v komplexe Therme Laa s výletom na rôzne vinárske slávnosti, ktoré sa väčšinou odohrávajú v jedinečnom prostredí uličiek s vinárskymi pivnicami (Kellergassen).

V rámci tematických týždňov „Zmyselná vinárska jeseň“ sa v hotelovej reštaurácii komplexu Therme Laa „Feinspitz“ každý týždeň predstaví v priebehu večere jeden typický druh vína pre oblasť Weinviertel a k tomu zodpovedajúce jedlo.


Vinár ako hosť

Štvorhviezdičkový hotel wellness komplexu Therme Laa pozýva vinárov z miestneho regiónu, aby hostia mohli ochutnať ich najlepšie a najušľachtilejšie vína. Je to skvelá príležitosť, ako sa s vinári možno osobne zoznámiť a pohovoriť si s nimi o víne. Pritom majú hostia možnosť si svojich „favoritov“ medzi vínami hneď na mieste kúpiť za cenu priamo od vinára. Každý pondelok, utorok a štvrtok ponúka hotelovým hosťom komplex Therme Laa prehliadku vinárstva na tému: „Poznajte osobne typické špičkové vína z oblasti Weinviertel priamo vo vinárstve“. Môžete tak nahliadnuť do zákulisia vinárstva Hauser (v Poysdorfe), vinárstva Stadler (vo Falkensteine), vo vinárstve Walek (v Poysdorfe) alebo vinárstva Gass (v Unterstinkenbrunnene). Budete mať tiež možnosť si víno kúpiť.  

Ponuka Vinissimo

Pokiaľ ste sa rozhodli vychutnať si jesenné dni s vínom a wellness relaxom, pripravil pre vás rakúsky komplex Therme Laa – Hotel & Spa výhodný balíček obsahujúci tri dni pobytu a dve noci v dvojposteľovej izbe superior. Na osobu zaplatíte len 246,- eur a súčasťou tejto ceny budú tieto služby:

– Bezplatné využitie hotelových termálnych kúpeľov Hotel-Spa s termálnym kúpeľom a saunami, termálnych kúpeľov Laa vrátane saunového sveta, detský svet s animáciami aj v deň odchodu až do 22.00 hod.
– Raňajky pre aktívnych
– Večera o troch chodoch
– Ochutnávka vína počas večere (dve ochutnávky v priebehu večere)
– Olovrant „spa snack“ od 14 hodín v bare Lounge Bar
– Darčekový poukaz v hodnote 10,- eur „Wohlfühl-Gutschein“ na osobu a pobyt na jednu procedúru podľa vlastného výberu*
– Jedna fľaša vína z oblasti Weinviertel
– Uvítací ovocný pozdrav na izbe
– Denne vitálna minerálna voda na izbe
– Bezplatné využitie kardio a fitness zóny
– Bezplatné využitie športových a odpočinkových činností vrátane reaktívneho tréningu počas celého pobytu
– Mäkký a hebký župan počas celého pobytu
– Bezplatné parkovanie v podzemnej hotelovej garáži

* Poukaz v hodnote 10 eur sa dá využiť na procedúru podľa vlastného výberu. Doporučujeme napr. procedúry s weinviertelským vínom (Weinviertler-Wein-Treatments):

Kúpeľ: 25 min., 24,- eur
Masáž: 25 min., 29,- eur
Peeling: 20 min., 18,- eur

Ponuka je platná do 27. 11. 2009. Nástup je možný denne. Ponuka sa nedá kombinovať s inými ponukami či zľavami.

Words & Photos: Accedo

www.therme-laa.at