Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Víťaz OFFICE ROKA 2021 má filmové kancelárie

- Reklama -

Porota 6. ročníka OFFICE ROKA to vôbec nemala jednoduché. Z 29 nominovaných vybrala až 11 finalistov. Po osobných obhliadkach priestorov ju čakala živá diskusia a náročné rozhodovanie o víťazoch. Znovu sa potvrdilo, že na Slovensku sú spoločnosti, ktoré dokážu do pracovných priestorov pretaviť nekonvenčné, prekvapujúce a originálne nápady. Titul Absolútny víťaz si zo súťaže, ktorú organizuje realitno-poradenská spoločnosť CBRE Slovensko, odnáša spoločnosť METROHM Research Slovakia, ktorej kancelárie odkazujú na kultové filmy Matrix a Hobit.

Pracovné prostredie čelí čoraz väčšiemu tlaku transformácie a pandemické obdobie úplne zmenilo vnímanie dištančnej práce. Z home office sa stala norma a z hybridného modelu takmer prevládajúci štýl práce v mnohých spoločnostiach. Navyše, mladšia generácia je schopná zmeniť svojho súčasného zamestnávateľa aj preto, že jeho kancelárie nie sú v súlade s agendou ESG.

„S požiadavkou na transformáciu pracovného prostredia, ale aj so zmenami nastavenia mysle zamestnancov a firiem, sa v našej praxi stretávame takmer denne. Kým v minulosti boli tzv. activity-based-working alebo fluid workplace z oblasti sci-fi, dnes sú takéto priestory veľmi žiadané. Kancelárie sa stávajú príjemným, klubovým až komunitným prostredím, ktoré zohľadňuje požiadavky zamestnancov. Takými sú aj priestory Absolútneho víťaza OFFICE ROKA spoločnosti METROHM Research Slovakia,“ povedal pri príležitosti vyhlásenia ocenení Tomáš Pecek, riaditeľ oddelenia architektúry a projektového manažmentu CBRE Slovensko a dodal: „Od spoločnosti, ktorá sa zaoberá vývojom softvéru pre prístroj, ktorý spája rôzne chemické analýzy, by sa dalo očakávať jednoduché, efektívne a formálne pracovné prostredie. Avšak realita prekvapila kreatívnym nápadom aj prevedením a tematika kultových filmov Matrix a Hobit, ktorá bola súčasťou firmy už od jej založenia, sa v plnej miere premietla aj do nových kancelárií.“

Spoznajte víťazov súťaže OFFICE ROKA. Komu sa podarilo zabodovať?

  • ABSOLÚTNY VÍŤAZ OFFICE ROKA

Nekonvenčný, neopozeraný a svieži prístup. Zadanie sa pri realizácii v pozitívnom slova zmysle „vymklo spod kontroly“. Výsledok je originálny s mnohými dizajnový detailmi.

METROHM Research Slovakia

Hĺbkovými rozhovormi so zamestnancami zistili, že filmová tematika kultového Matrixu a Hobita bola súčasťou firmy už od založenia spoločnosti. Rozhodli sa preto posunúť tento impulz na úplne nový level. Vznikol trúfalý koncept „Sci-Fi vs. Fantasy“. Kým teda pracovná časť administratívnych priestorov v EINPARK-u prislúcha sci-fi svetu, oddychová časť patrí tematike fantasy. V každej časti kancelárie bez recepcie je koncept čitateľný samotným charakterom priestoru až do najmenších detailov. Prekročením hraníc obvyklého vznikli nové formy stretávania sa počas pracovných porád. Chodby ako paralelný vesmír s portálmi do rôznych dimenzií, White on White zasadačky, ktoré odkazujú na mnohé scény z filmu Matrix, koncept standing-landing zón alebo Mirkwood Forest (Temný hvozd) plný prírodných prvkov s výraznými doplnkami zelene – to je len zlomok zhmotnených nápadov.

„Projekt výrazne ťaží z atmosféry a odkazov na oba filmy až do rôznych detailov, ktoré sú viditeľné najmä pre tých, ktorí kancelárie využívajú na dennej báze. Architekt ani realizátor sa neostýchali odchýliť od pôvodného zámeru a zadania. Výsledkom je množstvo nekonvenčných a originálnych riešení. Takto má vyzerať transformácia formálneho biznis prostredia podľa želaní zamestnancov a v súlade s firemnou kultúrou,“ komentoval víťazný projekt Michal Staško, dizajnér, SAID, ateliér a11 a porotca súťaže OFFICE ROKA 2021.

  • ZDRAVÁ KANCELÁRIA

Víťazný projekt charakterizuje príjemná, až rodinná a neformálna atmosféra a vysoký štandard prevedenia s dôrazom na komfort zamestnancov.

SOFTEC

Dôvody sťahovania do EINPARK-u (budova má certifikát LEED Platinum) a hnací motor remodelingu kancelárií boli viaceré. Od rozvoja firmy, cez zvýšenie kvality pracovného prostredia, zlepšenie tímovej komunikácie, až po premenu kancelárií v súlade s konceptom activity-based-workplace. Počas pandémie sa spoločnosť len utvrdila v tom, že toto smerovanie bolo správne a pôvodný koncept doplnili o ďalšie prvky na podporu hybridnej práce a zdieľania pracovných miest tak, aby naplno spĺňal potreby zamestnancov. Dominantnou črtou priestoru je prepojenie dvoch podlaží interiérovým schodiskom, čím sa vytvorila aj veľká socializačná zóna. Tzv. Lúka je akýmsi srdcom tejto spoločnosti, podporuje prepojenie tímov a vytvorenie komunity. Tu sa konajú interné konferencie, raňajky s vedením, cvičenia či tematické týždne. Medzi zaujímavé priestorové prvky patrí aj pódium či rôzne flexibilné zóny, z ktorých každá plní nejaký účel. Softec je slovenská firma a zóny aj zasadačky nesú názvy mnohých krás našej krajiny – hôr, riek a vrchov.

„Veľkorysý priestor bol pretvorený veľmi ľudsky, s humánnou mierkou, a s takmer domáckou atmosférou, v ktorej je radosť pracovať. Grafické prvky sú nápadité, no zároveň edukatívne. Oceňujem aj dôraz na detaily, voľbu materiálov, praktickosť a účel interiérového vybavenia,“ uviedla porotkyňa Lucia Ortutová, architektka, ORTUTA ARCHITECTS.

  • KANCELÁRIA AKO DNA FIRMY

Špičková právnická firma si v úplne novej budove vytvorila kancelárie, ktoré podčiarkujú zameranie a serióznosť firmy, no zároveň nie sú zbytočne okázalé. Veľký dôraz bol kladený na výber materiálov a kvalitné spracovanie detailov, čo opäť súzvučí s medzinárodným štatútom a renomé spoločnosti.

DENTONS Europe CS LLP

Priestory právnickej spoločnosti zaberajú celé 14. podlažie objektu Sky Park Offices. Organizácia podlažia vychádza zo zadania a  dizajn reaguje na charakteristické krivky architektúry objektu. Do kancelárií sa vstupuje cez front office – priestory určené pre stretávania sa s klientmi, ponúkajúce takmer pohľadnicové výhľady smerom k Dunaju, mostu SNP a Bratislavskému hradu. Od recepcie fyzicky oddelený back office – priestory určené pre zamestnancov, ktoré sú riešené ako bunkové kancelárie, prerušované v nárožiach objektu open space sedením, relax zónou, kuchynkou a knižnicou s atmosférou privátneho lounge. Cieľom návrhu bolo nájsť balans medzi požiadavkami na vytvorenie priestorov pre právnickú kanceláriu, ktoré napĺňajú očakávaný dojem serióznosti a solídnosti, so súčasnými trendmi. Teda s trendmi mať aj menej formálne administratívne priestory. Paleta tradičných, ušľachtilých materiálov, ako sú drevené dyhy, či mosadzné intarzie je doplnená farebnými akcentmi kresiel, ostrovmi so zeleňou a odhaleným betónom stĺpov. Interiér je vyhotovený z materiálov s certifikátmi ekologickej udržateľnosti a recyklovaných materiálov.

„Mimoriadne vkusný a decentný priestor navrhnutý architektom podľa zadania a potrieb spoločnosti. Luxusné materiály sú použité s dôrazom na detail, nepôsobia rušivo a vyzývavo ani v separátnych kanceláriách, ale sú v súlade s celkovým dojmom a atmosférou serióznej právnickej firmy,“ uviedla Elena Labancová, facility manager / Swiss Re.

  • INOVATÍVNA KANCELÁRIA

Inovatívne uchopenie priestoru a jedinečného genia loci. Inovatívne spojenie starého, historického a nového – teda pôvodnej teplárne a pracovných priestorov typu flexi office, reštaurácie, galérie a ďalších funkcionalít. Reprezentatívna premena a využitie priestorov na Slovensku.

BASE

Flexibilné kancelárie BASE sa nachádzajú v zrekonštruovanej národnej kultúrnej pamiatke, v Jurkovičovej Teplárni. Martin Paško a tím DF Creative Group vložili do pôvodnej konštrukcie pamiatky   nové podlažia v podobe vstavku, vďaka ktorému vznikol nový priestor pre flexi kancelárie, teda pre kreatívne dynamické prostredie pre širokú škálu nájomcov. Fit-out nájomných priestorov navrhlo štúdio Perspektiv, ktoré zámerne tvorilo kontrast nových a pôvodných prvkov. Druhé podlažie, ktoré tvorí vstup do kancelárií BASE, spája pracovné miesta s kaviarňou. Poschodiu dominujú násypníky uhlia, do ktorých boli umiestnené zasadacie miestnosti, ktorých presklená podlaha poskytuje pohľad   priamo do ich vnútra. Kancelárie a zasadačky disponujú integrovanou prístupovou technológiou KS Salto System. Koncept kancelárií BASE má potenciál vytvoriť jedinečné kreatívne centrum v oživenej kultúrnej pamiatke a novovybudovanom centre Bratislavy.

„Unikátny priestor, ktorý láka inovatívne firmy. Samotná budova je odvážna, jedinečná a na každom detaile vidno profesionálne navrhnutú rekonštrukciu. Projekt, ktorý má ambíciu byť príkladom a  motivovať k podobným citlivým fúziám moderného a existujúceho na celom Slovensku,“ komentoval priestory porotca Peter Chaban, architekt, SKA, ateliér Chybík + Kristof.

Redakciu Milliard Sun informovala Monika Milanová z PR agentúry NEUROPEA.

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -