Autentické príbehy, nadčasové témy

Výkonný „prístroj“ na meranie času

0
Výkonný „prístroj“ na meranie času

Jednoduchosť vyjadrená prostredníctvom hodinárskeho majstrovstva. Takýmto spôsobom je možné charakterizovať nový model hodiniek z edície Moonstruck, ktoré zobrazujú pohyby mesiaca a slnka vo vzťahu k Zemi, rovnako ako aj mapu odlivu.

 

Slnečná sústava sa skladá z našej životodarnej hviezdy, ôsmich planét, 175 satelitov a miliárd častíc medziplanetárneho prachu. A napriek tomu ľudia po celý svoj život najintenzívnejšie vnímajú dve nebeské telesá: slnko a mesiac. Od začiatku času sa tieto nebeské telesá objavujú vo všetkých náboženstvách, pričom sú zakomponované do symbolov. Ich cesta naprieč oblohou fascinuje každú civilizáciu. Leonardo da Vinci raz povedal, že v jednoduchosti sa ukrýva najvyššia sofistikovanosť. Ulysse Nardin stavil na jeho vyjadrenie položil na ňom základ svojej filozofie. Vo svojej najčistejšej definícii sa Moonstruck Worldtimer“ zameriava na meranie dráhy Mesiaca a zjavný pohyb slnka. Intuitívny displej hodiniek ukrýva sofistikovaný mechanizmus, ktorý poskytuje neobvykle presnú indikáciu fáz mesiaca.

Po ôsmich rokoch, kedy prvý model Moonstruck uvidel svetlo sveta, zostávajú hodinky Moonstruck Worldtimer jedinými, ktoré sa zameriavajú na Mesiac, teleso v opozitnom postavení oproti slnku.  Sú synonymom jednoduchosti. Napríklad, tlačidlá na špecifických  pozíciách hodiniek umožňujú užívateľovi rýchlo posunúť čas dopredu alebo dozadu, čo je praktický prvok umožňujúci posúvať čas o hodinu dopredu či dozadu, veľmi užitočnú počas ciest, alebo pri prepnutí na letný čas. Model je vybavený technológiou z kremíka ukrývajúcou sa vo vnútri, rovnako aj samo nabíjacím mechanizmom UN-106. Znovu ponúka funkciu dátumu na „dráhe“, ktorá obklopuje mapu sveta.

Značka Ulysse Nardin predstavuje nezávislého ducha a patrí k jedným z jedinečných  švajčiarskych výrobcov, ktorí sa snažia prinášať inovácie a spájať ich s hodinárskou tradíciou. Je vlastníkom rôznych patentov a tiež  sa zameriava na zdieľanie vedomostí predkov prostredníctvom svojich „umeleckých diel“.

 

Peter Fritz / Press
Fotografie: UN Media

 

www.ulysse-nardin.com