Autentické príbehy, nadčasové témy

Vymeňte kanceláriu za exotický ostrov

0

Túžite opäť po nejakom príjemnom cestovateľskom dobrodružstve? Určite áno, len na jeho realizáciu vám v poslednom čase chýbal ten správny okamih. V práci i v súkromí sa vám nahromadilo množstvo povinností a vy ste ich nechceli odkladať na neskôr. Priam ideálna príležitosť opustiť nudné kancelárske priestory a ostatné dobre známe miesta, sa vám naskytá teraz, s príchodom leta. Ako najlepšie stráviť nadchádzajúce dni plné tepla a slnka? Trebárs aj výletom na krásny súkromný ostrov kúpajúci sa v Indickom oceáne. Uvidíte, že toto exotické pokušenie výrazne pošteklí vaše zmysly.

Na pôvabné miesto, ktoré si v nasledujúcich riadkoch predstavíme, je ideálne odcestovať v auguste. Mesiace jún a júl totiž zvyknú byť poznačené silnými juhozápadnými monzúnmi, znepríjemňujúcimi tamojším obyvateľom a zahraničným turistom vzácne chvíle relaxu.

Ostrovček, ktorý sa na niekoľko dní môže stať vašim novým domovom, má názov Taprobane. O jeho rozkvet sa postaral v 20. rokoch minulého storočia gróf de Mauny-Talyande, nadšený skvostnou okolitou zátokou a tyrkysovomodrým morom. Excentrický šľachtic našiel útočisko na ostrove počas troch desaťročí a svoj „raj na zemi“ rád ukazoval svetu. Do Taprobane prichádzali aristokrati, štátnici a králi, miestni obyvatelia sa postupne zoznámili aj s významnými guvernérmi a magnátmi. Po grófovej smrti menil ostrov istý čas majiteľov, až sa napokon v roku 1995 dostal do rúk súčasného vlastníka, ktorý sa všemožne snaží čarokrásne miesto zveľadiť.

Uprostred ostrova nachádzajúceho sa približne 180 kilometrov od južného pobrežia Srí Lanky, si hovie čarovná rezidencia s tropickými záhradami, ktorú obklopujú vo vetre sa kníšúce palmy. Práve toto miesto ponúka ubytovanie turistom, zvedavým, aké rozmanité krásy ich na príťažlivom ostrove čakajú. Luxusný dom v súčasnosti disponuje štyrmi dvojlôžkovými spálňami a pekne zariadenými kúpeľňami, srdiečko návštevníka zaplesá na jednej z mnohých veránd, odkiaľ sa dá pozorovať romantický západ slnka. Rezidencia i jej okolie poskytujú hosťom niekoľko príjemných miest pre relaxáciu a odpočinok, aktívnejších ľudí rozhodne poteší priestranný bazén, kde si môžu do sýtosti zaplávať alebo tráviť čas vodnými loptovými hrami. O spokojnosť ubytovaných osôb sa stará 5 členný personál, pripravený plniť ich najneobyčajnejšie požiadavky.

Pýtate sa aká je ostrovná kuchyňa? Odpoveď znie, výborná. V príjemnej jedálni s výhľadom na Indický oceán si hostia pochutnávajú na srílanskom karí, čerstvých daroch mora, ale aj na rozmanitých šalátoch a špecialitách západného sveta. V prípade, ak by ste mali nejaké želanie, stačí ho len prekonzultovať s miestnym kuchárom a vaše kulinárske túžby môžu byť čoskoro splnené. Úžasná jedáleň, v ktorej sa servírujú tradičné i menej tradičné pokrmy a nápoje, sa považuje za srdce rezidencie.

Povedané v skratke, Taprobane ponúka cestovateľovi vhodne namiešanú zmes intimity, luxusu a elegancie. Miesto je späté s prírodou, čiastočne staromódne, zároveň však aj dostatočne moderné, aby dokázalo pokryť rozmanité požiadavky vzácnej klientely. Z aktivít sa môže návštevník okrem plávania v bazéne venovať šnorchlovaniu, bicyklovaniu a raftovaniu, Taprobane žičí i turistike. Na ostrove sú vítané aj deti, i keď zariadenia určené špeciálne pre ne zatiaľ v tamojšom prostredí nejestvujú. Kúsok pozemského raja ponúkajúci krásny pohľad na záliv Weligama je perfektnou destináciou pre celú rodinu i pre menšiu skupinku priateľov. O batožinu po desaťhodinovom lete a 3,5 hodinovej ceste autom sa postará úctivý personál so štvornohými pomocníkmi slonmi.

Podľa portálu scotdunn.com sa cena 7 dňového pobytu pohybuje okolo 6 545 libier na osobu vrátane medzinárodných letov a ďalších transferov.

Marcel Letko                                                      Photos: ISIFA, Press

www.taprobaneisland.com