Autentické príbehy, nadčasové témy

VÝNIMOČNÉ MIESTA, KTORÉ MUSÍTE VIDIEŤ!

0

Svet je výnimočný už sám o sebe. Ponúka toľko rozmanitosti, vôní či chutí, že sa vám niekedy z toho dokáže zatočiť hlava. Pokiaľ ste nemali ešte príležitosť „opiť“ sa z jeho krásy, ponúkame poriadnu dávku.


HAVASU FALLS

Havasu Fall je jeden z najkrajších vodopádov na svete nachádzajúci sa míľu a pol od obce Havasupai Indian Village of Supa na dne Grand Canonu. Je to oáza vo vyprahnutej Arizone. Voda vytekajúca z vápenca mu dáva nádherný modro-zelený odtieň. Kúpanie pod týmito nádhernými vodopádmi je nezabudnuteľným zážitkom. Dostať sa  sem pešo je veľmi náročné, preto je jednoduchšie prenajať si helikoptéru, ktorá Vás sem bezpečne dopraví. Musíte uznať, že toto čarokrásne miesto sa oplatí vidieť na vlastné oči.


LANTAU ISLAND – HONKONG

Lantau Island je najväčším ostrovom v Hongkongu, ktorý sa nachádza na ústí Pearl River. Na celom ostrove môžete vidieť prekrásne scenérie a reťaze hôr. Najvyšším vrcholom v pohorí  a zároveň druhou najvyššou horou v celom Hongkongu je Phoenix Mountain (935m). Mnoho turistov si nenechá ujsť lezenie na túto horu, kde obdivujú čarokrásny východ slnka. Najnavštevovanejším miestom na ostrove je však veľká bronzová socha Tian Tan Buddha, ktorá je v blízkosti kláštora Po Lin a symbolizuje harmonický vzťah medzi človekom a prírodou. Je vysoký 34 metrov a vážiaci 250 ton. Veľký Buddha je nielen vyhľadávanou turistickou atrakciou, ale tiež hlavným centrum budhizmu v Hongkongu. Pokiaľ chcete nájsť duševnú rovnováhu a načerpať vnútornú energiu, neexistuje lepšie miesto ako práve Lantau Island!


UBUD – BALI

Ak túžite po skutočnej očiste svojho tela a duše, musíte navštíviť indonézky ostrov Bali. Mestečko Ubud, ktoré je považované za kultúrne centrum Bali je známe nielen  krásnymi parkami, umeleckými galériami a pamiatkami, ale aj skvelým miestom na oddych. Hotelová sieť COMO Shambhalla Estate otvorila na tomto ostrove rezidenciu Uma Ubud, ktorá sa drží Como filozofie „Retreat for Change“. Miesto, kde sa druhýkrát narodíte. Pilates, joga, ajurvédske masáže v kombinácií s nutričnou kuchyňou hotela Vám doprajú vnútornú harmóniu. Toto diskrétne miesto Vás nadchne svojou neobyčajnou prírodou a mimoriadnymi službami, ktoré Vám dajú nachvíľu pocit, že ste sa narodili ako princezná.


IGUAZÚ-ARGENTINA

Ďalším unikátnym skvostom ponúkajúci jeden z najúchvatnejších pohľadov na svete je argentínsko-brazílsky klenot s názvom Iguazú. Ide o najväčší system vodopádov na svete, takmer štyrikrát širší a o 30 m vyšší ako ich niagarský konkurent. V roku 2011 sa dokonca ocitli na zozname siedmych nových prírodných divov sveta. Tvorí ho sústava 275 väčších a menších samostatných kaskád oddelených skalnatými plošinami a bujnou vegetáciou. Tieto vodopády sú husto obývané pestrofarebnými vtákmi a motýľmi, čo im dodáva svoje rozprávkové čaro. Okrem toho nesú v sebe aj kúsok romantiky. Sprevádza ich zaľúbený príbeh. Boh lesov si vraj vybral najkrajšiu ženu v okolí, ktorej srdce patrilo inému mužovi. Pri ich úteku vytvoril boh lesov priepasť, a dovtedy pokojná rieka sa zmenila na búrlivé vodopády. Podľa legendy sa dievča premenilo na skalu a jej muž na strom, čo drží nad skalou stráž. Keď sa dnes pozriete pod vodopády, spomínanú skalu aj stromy tam nájdete. A pri troche šťastia zazriete aj dúhu, ktorá ich spája. Je dôkazom toho, že láska medzi utekajúcimi milencami je večná. Ak túžite po kúsku romantiky a dobrodružstva, neváhajte navštíviť tento prírodný zázrak.


KRABI – THAJSKO

Thajský ostrov Krabi sa stal vyhľadávaným miestom najmä pre svoju nedotknutú tropickú prírodu, tyrkysové Andamanské more, romantické lagúny a zlatisté pláže. Miestna pláž Hat Phra Nang je dokonca považovaná za najkrajšiu pláž v Thajsku. Je rajom pre potápačov a pre tých, ktorí obľubujú skalné lezenie. Nad slanou plážou Hat Phra Nang sa rozkladajú tajuplné lagúny, ku ktorým sa však dostanete len výstupom horolezeckého charakteru. Dokonalé miesto pre romantiku, medové týždne či relax v súkromí nájdete v Ravayadee Resort, ktorý sa rozprestiera v srdci nádherného poloostrova Phranang na okraji Krabi. Nachádza sa uprostred kúzelnej záhrady s kokosovými hájmi na pozadí strmých útesov, kde Vás očarí zeleň džungle. Ak ste ešte doteraz nenavštívili Thajsko, teraz je ten správny čas. Krabi je ostrov, do ktorého sa zamilujete na prvý pohľad!


VALLEY OF THE TEN PEAKS – KANADA

Valley of the ten peaks je údolím desiatich vrcholov v najznámejšom kanadskom národnom parku Banff. Nádherné scenérie Skalistých hôr sú dnes zapísané na zozname prírodného dedičstva UNESCO. Každý z vrcholov nesie svoj originálny názov. Medzi nimi sa ukrýva prekrásne jazero Moraine lake,  ktoré má rozlohu 5 štvorcových metrov. Jeho sýty odtieň modrej farby pôsobí očarujúco a v kombinácií s tými nádhernými vrcholmi doslova vyráža dych. Ak sa raz rozhodnete navštíviť Kanadu, rozhodne nezabudnite navštíviť toto miesto, ktoré už z fotografie vyzerá ako dokonalý úkaz prírody. Pre tých, ktorý milujú turistiku, miernejšie podnebie a čerstvý vzduch prírody sem musia určite vyraziť!


GREEN CANYON – INDONEZIA

Indonézia je známa svojou čistou a nedotknutou prírodou. Na ostrove Jáva, na ktorom sa nachádza jej hlavné mesto Jakarta žije až 126 miliónov obyvateľov. Najobľúbenejším a najnavštevovanejším miestom je Green Canyon neďaleko Pangandaran Beach, Ciamis Regency. Krása Zeleného kaňonu Vás nadchne okamžite. Rieka Cijulang rozdeľuje dve tváre útesov, ktoré vytvárajú nádhernú panorámu. Ak sa rozhodnete pozrieť si aj malebnú jaskyňu, ktorá spája Kertayasa a Batukaras Village čaká Vás poriadne dobrodružstvo. Plavba tzv. „ketinting“ loďou Vás určite pobaví. Môžete sa tešiť na krásne skalnaté útesy a prudké svahy, rovnako ako zvedavé opice, ktoré Vás budú cestou zabávať. Jedinečná panoráma Vás čaká priamo vo vnútri jaskyne Green Canyon. Kúpanie sa v osviežujúcej vode pod vodopádmi v rozprávkovej jaskyni je zážitok, ktorý si budete navždy pamätať.

Jana Mutňanská                                                     Photos: Press

www.thetravellingeditor.com