Autentické príbehy, nadčasové témy

Vzrušujúce polo vo Wellingtone

0

Deň strávený v klube póla zvykne byť veľmi vzrušujúci a príjemný. Ak patríte k hráčom-amatérom, potrebnú dávku adrenalínu si užijete počas hry na trávniku. V prípade, že vás predsa len väčšmi baví rola pozorovateľa, napínavé momenty si môžete vychutnať aj z diaľky. Napríklad v skvelej spoločnosti a s pohárikom prvotriedneho vína. Ak máte v pláne niekedy v budúcnosti zavítať do Floridy, odporúčam vám navštíviť jeden zo špičkových miestnych klubov pola.

Zatiaľ vás môžem pozvať aspoň na virtuálnu exkurziu, ale verím, že bude stáť za to. International Polo Club Palm Beach je považovaný za najlepší klub pola v USA. Nájdete ho v meste Wellington, na slnečnej, turistami zbožňovanej Floride. Hlavní predstavitelia klubu si so všetkou vážnosťou ctia športové tradície a návštevníkom ponúkajú fantastické prostredie. Okrem toho nechýbajú ani znamenité služby a prirodzene vzrušujúce polo turnaje.

Vchod do areálu klubu je umiestnený v blízkosti palmami lemovanej cesty, ktorá vedie povedľa tenisových kurtov a fantastického bazéna. V prirodzene zvlnenom teréne sa nachádza jazero, dokonale strihané trávniky i fauna typická pre floridské tropické oblasti.

Na hostí polo klubu čaká kvalitné ubytovanie v bielom pavilóne, v ktorom nájdu rozmanité zariadenia určené na odpočinok, relaxovanie, odreagovanie sa, či športovanie. Čas môžu tráviť napríklad v priestrannom bazéne, prípadne ich cesta zavedie do klubovej knižnice. Pavilón je taktiež vybavený fitness centrom a kúpeľmi. Obmedzené nie sú ani stravovacie služby. Návštevníci si môžu objednať jedlo, prípadne osviežujúce nápoje v jednej z miestnych reštaurácii, k dispozícii majú i bar. Strádať v žiadnom prípade nebudú ani tí najmenší, pre ktorých je určený špeciálny detský areál. Klub vo Wellingtone bol dizajnovaný samotnými hráčmi pola. Nachádza sa na juhu Floridy, v oblasti výrazne preslávenej koňmi.

International Polo Club Palm Beach organizuje viaceré dôležité i menej dôležité podujatia. Počas konania turnajov US Polo Championship, Ylvisaker Cup alebo Gold Cup sa všetky oči nedočkavo upierajú na ihriská. Na kone, resp. hráčov pohybujúcich sa po trávnikoch je skvele vidieť z viacerých miest v areáli, napríklad zo súkromných boxov, tribún alebo luxusne vybavených stanov. Vďaka spomenutým zariadeniam môžu pozorovatelia prežiť úžasnú, neopakovateľnú skúsenosť.

Sezóna prebieha vo Wellingtone od januára do apríla, vstupenky je možné si zadovážiť telefonicky na čísle 561-204-.5687. Miesta v špeciálnych priestoroch určených pre pozorovanie turnajov (General Admission) sú od začiatku januára do konca februára dostupné za 15 amerických dolárov, miesta na trávnikoch je možné si zarezervovať v sume 25 dolárov. V marci a apríli sú ceny o 5, resp. 10 dolárov drahšie.

K polu, podobne ako ku dostihom patria aj rôzne mimošportové eventy, v ktorých sa však takisto „bojuje“ a súťaží. Ani vo Wellingtone nechýbajú atraktívne módne show, kde sa dámy promenádujú v najnovších modeloch odevov a kde kamery a fotoaparáty snímajú každú zaujímavosť. Pekné šaty, zaujímavé okuliare, perfektné a štýlové topánky aj to všetko k dňom stráveným s polom neodmysliteľne patrí.

Marcel Letko                                                  Photos: Press/ LILA Photo

www.internationalpoloclub.com