Autentické príbehy, nadčasové témy

Wellness pre matku a dieťa v hoteli Therme Laa Superior

0

Obdobie tehotenstva predstavuje pre každú ženu absolútne jedinečnú skúsenosť. Mesiace pred pôrodom sú najvzácnejším časom pre dôkladnú prípravu na nové obdobie života. Z tohto dôvodu nadviazal hotel Therme Laa Superior spoluprácu s organizáciou New Life Hotels a od jesene se intenzívnejšie venuje tehotným ženám, ktoré chcú prežiť mimoriadnu prenatálnu dovolenku.

„Hotel Therme Laa očarí nastávajúce matky svojím obzvlášť príjemným prostredím s  množstvom svetla a priestoru. Predovšetkým v hoteli Therme Laa môže tehotná žena  nájsť kľud a nerušene sa stiahnuť do seba“, popisuje vysoký protistresový faktor v hoteli Therme Laa – Gerlinde Remsingová, vyštudovaná pôrodná asistentka a viceprezidentka rakúskeho grémia pôrodných asistentiek. Sama v rámci svojej činnosti pre New Life Hotels dôkladne testovala ponuku v Therme Laa z pohľadu vhodnosti miesta pre tehotné.


Pocítiť pokoj v Hoteli Spa

Žena, ktorá nosí pod srdcom dieťa, musí s vlastným telom nakladať ešte viac opatrne. Prednosťou hotelu Therme Laa Superior je, že si tu môžete nerušene užívať pokoj a nemusite nič robiť.

Vo vlastnom hotelovom kúpeľnom centre sa nastávajúcim matkám ponúkajú možnosti nájsť seba samú, podporiť svoje blažené rozpoloženie. Vedľa rozličných odpočivární, relaxačných miestností a vnútorných a vonkajších čitateľských zón s ergonomickými, relaxačnými lehátkami tu tehotné ženy nájdu okrem iného aj bezplatné fontánky s pitnou vodou, či čajové stanovisko, pretože počas tehotenstva je veľmi dôležité dodržiavať pitný režim. Samozrejmosťou je tiež mäkký župan vo veľkosti XXL.


Vodné Shiatsu (WasserShiatsu = Watsu) pre tehotné

„Ponoriť sa do vlastného materského lona, získať poňatie o tom, ako sa cíti malé dieťa obklopené horúcou vodou v bruchu, získať dôveru v odpútanie a cítiť bezpečie mäkkých pohybov vlniacej sa vody – tým všetkým môže byť  Watsu pre tehotné,“ vysvetľuje Dl Bettina Wanschurová, predsedkyňa rakúskeho zväzu pre vodné cvičenie. Sama Watsu praktizuje a osobne v Therme Laa túto jedinečnú terapiu hĺbkového uvoľnenia vo vode prevádzkuje.

Mnohé nastávajúce matky trpia značnými problémami s chrbtom a s držaním tela, a cítia sa nepohyblivé. Voda odľahčuje chrbticu preťaženú zvýšenou hmotnosťou a tehotná môže prežiť znova viac pohybu, a to predovšetkým v oblasti bedier. Uvoľní sa svalstvo a panva, čo je výhodné pre proces pôrodu.


Rozmanitosť Wellness v hoteli Therme Laa

V hoteli stojí v centre pozornosti pocit blaha. Pobyt je pre každú tehotnú ženu, či je už sama, v sprievode priateľky, či s manželom, dokonalým zážitkom. Tehotné ženy, ktoré už majú dieťa, môžu pokojne relaxovať, zatiaľ čo sa o ich deti bezplatne postarajú v detskom svete, ktorý má širokú ponuku animačných programov. Aj keď horúca termálna voda nie je ťažiskom ponuky pre tehotné, pretože dĺžka pobytu v horúcom kúpeli nesmie byť príliš dlhá, poskytuje aj tak blahodárny účinok.
Oproti tvrdeniu ľudových poučiek je možno v prípade bezproblémového tehotenstva doporučiť aj saunovanie. Keď sa s pravidelnou návštevou sauny začne už pred tehotenstvom, môže sauna posilniť obranný systém a podporiť vyplavenie akumulovanej vody. Je lepšie dať prednosť fínskej saune pred parným kúpeľom, a po saunovaní sa nesmie zabudnúť na výdatný príjem tekutín.

Tiež outdoorové aktivity, ako prechádzky, nordic walking, alebo jazda na bicykli  – pokiaľ to tehotné ženy zvládajú –  sú dobrým doplnkom k wellness pobytu. Malebná a jemne kopcovitá krajina v oblasti okolo Laa sa týmto aktivitám znamenito hodí a pozýva k príjemným výletom na čerstvom vzduchu.

Ubytovací balíček „Pocitiť pokoj“ pre nastávajúce matky
Tri dni/ dve noci v dvojlôžkovej izbe Superior – vrátane polpenzie   – 236 Eur/ osoba
Cena neobsahuje miestne dane.

V cene sú nasledujúce služby:
– Bezplatné využívanie všetkých vodných a saunových svetov, exkluzívneho hotela Spa a veľkolepého Therme Laa aj v deň príchodu a odchodu.
– Bezplatne dva ovocné kokteily plné vitamínov v Lounge bare v hoteli na osobu a pobyt.
– Ovocné privítanie s čerstvým ovocím pre začiatok vašej dovolenky na izbe.
– Denne jedna fľaša minerálnej vody Vital pre osvieženie na izbe.
– Bezplatné využívanie zóny Cardio v Spa Aktiv.
– Bezplatná účasť na aktívnom a relaxačnom programe.
– Hrejivý župan (na prianie aj vo veľkosti XXL) na dobu vášho pobytu.
– Osobné parkovacie miesto v hotelovej garáži.

Akcia je platná pri pobyte od nedele do stredy od 1.9. – 22.12. 2008

Words & Photos: ACCEDO

www.therme-laa.at