Autentické príbehy, nadčasové témy

XS, nadpriemerný a výstredný

0

Kým svet bojuje s následkami nepríjemnej hospodárskej krízy, v Las Vegas neutícha rušný, luxusný život. Svetelné reklamy žiaria do noci a z hotelov sa ozýva smiech veseliacich sa ľudí. Zdá sa, akoby bolo „mesto hriechu“ voči katastrofám imúnne. Počet nových nehnuteľností stále stúpa, navyše obdivované celebrity si užívajú život plnými dúškami. Obzvlášť radi sa zabávajú v miestnom nočnom podniku XS.

Klub sa nachádza vo vnútri hotela Encore, ktorý patrí k novším prírastkom vplyvného kasíno magnáta Stevea Wynna. XS má sofistikovanosť a štýl a už jeho skrátený názov naznačuje, že vystupuje z radu podobne ladených spoločenských zariadení. V spojitosti s ním sa používajú slová nadpriemerný a výstredný, teda prívlastky, ktoré majú mimoriadny cveng vo svete úspešných a slávnych.

XS sa dokonale prelína svet luxusu a hudby. Jagavé pozlátko symbolizuje napríklad slávna Paris Hilton, rytmy zasa zosobňujú hudobní hostia ako Justin Timberlake, či Usher.
Nováčikov v klube ešte možno prekvapí obrovský vnútorný a vonkajší priestor zaberajúci
plochu 40 000 metrov štvorcových, stáli návštevníci sú už ale na mega rozmery spoločenského zariadenia zvyknutí. Ďalším unikátom je netradičný dizajn interiéru. Nepripomína ani tak nočný klub ako múzeum moderného umenia ponúkajúce mozaiku rozmanitých štýlov a prevedení. Dôležité je aj samotné umiestnenie podniku. Susedí totiž s priestranným bazénom hotela Encore, ktorý láka k leňošeniu a nočnému čľapkaniu.

XS je dielom spolupráce Stevena Wynna a lasvegaského impresária Victora Draia. Obaja už predtým založili spoločne s partnermi Jessem a Cy Waitsovými lokál Tryst. Drai sa okrem iného podieľal aj na dizajne, pričom pomocnú ruku mu podal Roger Thomas.
Hlavnou inšpiráciou pri navrhovaní vzhľadu klubu sa prekvapujúco stali ladné krivky ľudskej postavy. Unikátnosť interiéru sa ešte viac prehĺbila aplikovaním zaujímavých materiálov, doplnkov a riešení. Z použitých farieb prevažovali čierna, hnedá, bronzová a zlatá. Celkové osvetlenie jednotlivých miestností zabezpečovalo až 10 000 individuálnych zdrojov. K vcelku nevšedným nápadom v oblasti dizajnu patrilo aj zabudovanie podporných stĺpikov v tvare lámp a svietnikov do interiéru, k slovu sa dostali aj zlatá krokodília koža, lamináty, leštená mosadz a zrkadlové mozaiky. Všetky tieto elementy spoločne dotvárali dojem honosného, príťažlivého prostredia.

Klub v súčasnosti disponuje 95 VIP stolmi a 30.timi špeciálnymi VIP kabínkami. Získať miesto v jednej z nich však vôbec nie je jednoduché. Zdvihnúť telefón, vytočiť číslo a uskutočniť rezerváciu na poslednú chvíľu jednoducho nestačí. Priestor sa dokáže zaplniť neuveriteľne rýchlo a pred dverami klubu sa tvoria nekonečné rady ešte pred jeho otvorením. Preto sa odporúča urobiť rezerváciu nejaký čas pred tým ako záujemca plánuje XS navštíviť.

Po úspešnom vstupe do klubu je pre hostí pripravená pestrá ponuka drinkov. Niektoré sú skutočne drahé, kombinujúce drahokamy a vzácne alkoholické nápoje. Pre tých, ktorí zbožňujú výstrednosť a nadpriemernosť je určený koktejl „Ono“ pozostávajúci z prvotriedneho šampanského Charles Heidsieck Champagne Charlie 1981 a z koňaku Louis XIII de Remy Martin Black Pearl. Nápoj sa podľa želania servíruje s drahou prízdobou, napríklad 18 karátovou retiazkou z bieleho zlata a príveskom s čiernou perlou s vyobrazením loga klubu. Takto pripravený drink stojí 10 000 dolárov.
Klub je otvorený od piatka do pondelka od 10 hodiny večer do 4 hodiny ráno.

Marcel Letko                                               Photos: ISIFA

http://xslasvegas.com