Autentické príbehy, nadčasové témy

Za luxusom do Ritz

0

Za luxusom do Ritz

Na najkrajšom námestí v Paríži otvoril v roku 1898 César Ritz najluxusnejší hotel, ktorý nemal do tej doby vo svete páru. Následne začal priťahovať pozornosť najväčších magnátov biznisu, celebrity a členov kráľovských rodín.

Hotel Ritz Paris sa nachádza na námestí Klenotníkov – Place Vendóme, neďaleko slávnej opery Garnier a historického Louvru. Už od svojho začiatku predstavuje ideálne miesto stretnutí európskej aristokracie, politickej elity a slávnych umelcov. O jeho čare sa presvedčili také osobnosti, akými boli princ z Walesu, iránsky šach, Rudolph Valentino, Charlie Chaplin, Coco Chanel, ktorá tento hotel milovala, Ernest Hemingway – večný fanúšik Ritz Paris, ale tiež princezná Diana a Dodi Al Fayed, ktorí tu strávili svoje posledné chvíle pred osudnou jazdou.


Prečo Ritz neustále láka prominentných hostí?

Hlavnú devízu hotela predstavujú služby. Okrem klasickej ponuky nájde návštevník v hoteli Ritz množstvo nadštandardných služieb – zabezpečenie najlepších miest v opere, večeru vo svojej izbe v hociktorú nočnú hodinu, alebo súkromnú módnu show.
Pozitívom je osobný prístup ku každému návštevníkovi. Samotný César Ritz o tom povedal: „Neexistuje iné odvetvie obchodu, kde je vzťah medzi hosťom a majiteľom taký dôverný, ako v hotelovom biznise.“
To dokazuje, prečo sú hoteloví hostia takí lojálni k svojmu obľúbenému hotelu. Nachádzajú tu druhý domov, kde sa môžu bez starostí zveriť do rúk hotelového personálu a spoľahnúť sa na jeho diskrétny prístup. K tomu je dôležité spomenúť aj skutočnosť, že pokiaľ cestujete do inej krajiny a ubytujete sa v hociktorom hoteli Ritz, v tom momente sa zbavíte zvláštneho pocitu z neznámeho. Tu ste doma. Personál pozná vaše meno, vaše požiadavky, obľúbené kvety.

O úspechu častokrát rozhodujú detaily a na ne sa v Ritz Paris kladie dôraz. Či sa jedná o výber vzácnych látok na závesy, či starožitné hodiny umiestnené nad krbom, alebo kúpeľňa obložená mramorom. Ducha Césara Ritza je možné sledovať v každej izbe, ktorú charakterizuje spojenie moderných trendov s klasickým šarmom a francúzskym štýlom. Izby prekvapia hostí svojím veľkorysým priestorom (30-38 m2). Aj to môže byť jeden z rozhodujúcich dôvodov prečo si vybrať hotel Ritz Paris. K tomu mu tiež dopomáha jeho výhodná poloha na Place Vendóme.
Hotel ponúka 106 izieb, ktoré sú vybavené najmodernejšou technikou – napríklad TV s možnosťou výberu 55 TV kanálov, CD prehrávačom s rádiom, klimatizáciou, prístupom na internet. Každý hotelový hosť má voľný prístup do Ritz Health Club s bazénom a fitnes centrom.

Pýchou hotela je reštaurácia L’Espadom ovenčená Michelinovými hviezdičkami. Je vychýrená svojou kuchyňou, ktorú vychválili mnohí kritici v oblasti gastronómie. Vedie ju manažér Christophe Kelsch a šéfkuchár Michel Roth.
Okrem gastronomických skvostov francúzskej kuchyne môžu hostia obdivovať bohatú ponuku vín hotelovej pivnice. Viac ako 1000 druhov najlepších vín z rôznych regiónov poteší aj najnáročnejšieho milovníka nektáru bohov.

INFO:

Pre hostí hotela Ritz Paris sú pripravené nadštandardné služby:
– rezervácia a objednávka leteniek
– limousine servis so šoférom, ale aj bez šoféra
– parkovanie v podzemnej garáži
– nepretržitá 24 hodinová lekárska služba
– hoteloví poslíčkovia
– poradenská služba počas nákupov v exkluzívnych butikoch, módnych domoch, klenotníctvach, či vo vybraných predajniach s lahôdkami – čokoláda, šampanské
– 106 izieb
– 11 prestížnych apartmánov (Imperial, Duke of Windsor, Vendóme, Coco Chanel)
– 24 hodinový servis na izbách
– špeciálne služby – objednanie stolov v luxusných reštauráciách, objednávka lístkov do opery, na koncerty, návštevu kabaretov, múzeí
zabezpečenie transferu na letisko
– priestory pre súkromné večierky, konferencie, obchodné stretnutia
– Ritz Health Club

– zaujímavý a vyhľadávaný bar Hemingway

Ritz Paris
15 Place Vendôme
750 01 Paris
FRANCE
Tel.: +33 (0) 1 43 16 3030
Fax: + 33 (0) 1 43 16 45 38/ 39
E-mail: resa@ritzparis.com

Peter Fritz     Photos: Leonardo

www.ritzparis.com