Autentické príbehy, nadčasové témy

Zariaďujete si interiér a túžite po zelenej farbe? Inšpirujte sa nádherným apartmánom

- Reklama -

Zelená je momentálne IN. Môžete ju vidieť v mnohých interiéroch. Dnešný tip z dielne Amazing Places vás však dostane. Je skutočne originálny, pôsobí na vaše zmysly a budete chcieť si odniesť kúsok z neho aj k vám domov.

V samom srdci Kutnej Hory nájdete v historickej barokovej budove Apartmány Dačický No. 124. Citlivo zrekonštruovaná budova dostala moderný ráz a dala vyniknúť poctivým materiálom a klenutým priestorom. Apartmány sú štyri a my sme si dnes vybrali ten zelený, ktorý sa volá Kráľovský apartmán.

Smaragdovo zelené obklady, kamenné nočné stolíky a masívne drevo dominujú tomuto apartmánu. Naozaj príjemný dizajn a kvalitné materiály spolu vytvárajú jedinečnú atmosféru.

Tento apartmán je z ponuky najväčší a zelená farba ho skutočne sprevádza na každom kroku. Patričnú atmosféru však ponúka objekt aj zvonku a upúta tak okoloidúcich na prvý pohľad.

Viac o apartmánoch

Apartmány Dačický ležia v samotnom centre Kutnej Hory v tesnom susedstve reštaurácie Dačický a rodného domu Mikuláša Dačického, v ktorom sa dnes nachádza stála expozícia predstavujúca pamiatky UNESCO. Ubytovanie je v pešej vzdialenosti (650 m) od sv. Barbory ​​as výhľadom na Kamennú fontánu (100 m). Dom svojou históriou siaha do čias husitských vojen a jeho interiér sa skladá z pôvodných aj súdobých prvkov. Rekonštrukcia dala vyniknúť poctivým stavebným materiálom z kameňa a rovnako dreveným trámom, z ktorých ten najväčší meria úctyhodných pätnásť metrov a pochádza z obdobia baroka. Každý zo štyroch apartmánov a troch izieb má svoj jedinečný vzhľad a je inšpirovaný témami, ktoré súvisia s Kutnou Horou.

Nájdete ich aj v ponuke čarovných miest Amazing Places.

Pripravila Martina Baumann, zdroj info/foto: Amazing Places, Apartmány Dačický

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -