Autentické príbehy, nadčasové témy

Zaujímaví ľudia si obľúbili cigary

0

Cigary si v priebehu posledných rokov získali v kruhoch úspešných ľudí obrovskú popularitu. Dnes už len s ťažkosťami nájdete nejaký prominentný večierok bez bohatej ponuky cigár. Dobrá cigara a kvalitný koňak patria k životnému štýlu, ako značkové oblečenie a luxusné hodinky.

K cigarám neodmysliteľne patrí imidž, ktorý o svojom majiteľovi prezrádza jeho povahu. Buď ste nonšalantný melancholik, alebo usmievavý biznisman. Cigary však už nie sú doménou silného pohlavia, pretože si ich tak isto obľúbili aj ženy. Na mieste je otázka – prečo sa cigara už pred rokmi votrela do bohatých salónov a  luxusných podnikov?  Prečo vstúpila do života mnohých ľudí?
Dobre vytvarovaná cigara (ručne vypracovaná) vraj ponúka pôžitok pre všetky zmysly. Odborníci na nej oceňujú tvar, chuť a arómu. Cigary patria k luxusným zábavkám a milujú ich aj celebrity, obchodníci, či politici. Dobrá cigara sa vraj mieša podobne, ako dobrá whisky. Balí sa z niekoľkých druhov tabaku a dôležitá je na nich kombinácia chutí.
Najchutnejšie sú pritom podľa znalcov cigary vlhké. Na rozdiel od suchých, ktoré sa vyrábajú strojovo, obsahujú vlhké cigary celé listy tabaku, nie len drť, alebo kúsky a balia sa takmer výhradne ručne.

K milovníkom cigár patril neodmysliteľne Winston Churchill, ale tiež slávny majster napätia  – Alfred Hitchcock. Obľúbili si ich Jean Paul Belmondo, Madonna, Dita von Teese aj módny mág Roberto Cavalli.

Peter Fritz/ ISIFA     Photos: ISIFA

GALLERY

www.cigaraficionado.com
www.cigar.com