Autentické príbehy, nadčasové témy

Zavítajte do jedného z najkrajších hotelov Paríža

0

Renomovaný štvorhviezdičkový hotel Fouquet‘s Barriere ponúka hosťom unikátny luxus 21. storočia v jedinečnom francúzskom štýle. Oslnivé, na prvý pohľad príjemné dielo hausmannovskej architektonickej školy je situované v nádhernom prostredí, v prepychovej a elegantnej štvrti Paríža. Všeobecne obľúbený hotel disponuje pôsobivým interiérom, využívajúcim netradičné materiály a tvary v štýle moderného baroka.

Na recepcii Fouquet‘s Barriere sa nachádza viac než 107 kľúčov, z ktorých rovných 40 vedie priamo do najlepších apartmánov hotela opatrených vynikajúcim, no najmä kvalitným zariadením. Návštevník v nich nájde nielen žiadané pohodlie a luxus, ale už pri samotnom vstupe ho prekvapí štýlovosť a originalita niektorých architektonických prvkov a riešení. Všetky apartmány navyše poskytujú dych vyrážajúci pohľad na slávnu Champs Elysées či očarujúcu hotelovú záhradu.

V jednotlivých suitách sa skvele vyníma vhodne zvolená kombinácia kovov – zlata a medi, výdatne využívaná je však aj slonovina. Nechýbajú kvetinové koberce zhotovené v hrejivých béžových odtieňoch i postele s baldachýnom. Celkovo príjemný vzhľad miestností dopĺňajú pruhované závesy zhotovené z kvalitného zamatu. Každá izba ponúka kontrolovateľné náladové osvetlenie, vstupnú chodbu, oddelené toalety a kúpeľne, rovnako aj pracovný priestor a šatňu. Akustika jednotlivých miestností je o 30 až 40 percent kvalitnejšia než ako stanovuje bežný požadovaný priemer.

V hoteli Fouquet‘s Barriere môžu hostia počítať s viacerými miestami ideálnymi na občerstvenie alebo posedenie s obchodnými partnermi, či priateľmi. Pri tejto príležitosti je vhodné spomenúť Le Diane Restaurant, odetú do tónov sivej, fialovej a zlatej farby s prístupom na štýlovú terasu. Akoby ste sa zrazu ocitli na mieste, kde sa prelínajú súčasné štýly s výsostne tradičnými. V Le Diane Restaurant môžete ochutnať jedlá modernej kuchyne, obzvlášť cenené sú miestne špeciality obohatené o viaceré exkluzívne ingrediencie a pestré vône. Jedlo je servírované na kvalitnom porceláne pochádzajúcom z oblasti Limoges, hosťom sú taktiež k dispozícii krištáľové poháre a strieborné príbory.

Skvele sa naraňajkovať, navečerať, či naolovrantovať sa môžete v Joy Gallery. Jedlo je vynikajúce, pochutnať si môžete i na popoludňajšom čaji, či rôznych maškrtách. Magickým spojivkom s Joy Gallery je Le Lucien Bar-Cosy s príjemnou tlmenou hudbou a bohatým výberom vín, koktejlov, šampanského a whisky.
Napokon je tu ešte reštaurácia Fouquet, ktorá je v súčasnosti viac ako kedykoľvek predtým zosobnením francúzskeho kultúrneho života. Kuchyňa je ľahká, no zároveň tradičná, jemne rafinovaná a tvorivá. Reštaurácia má obľúbený bar a v letnom období slnkom zaliatu terasu.

Súčasťou hotela Fouquet‘s Barriere sú aj luxusné kúpele USpa. Hostia môžu navštíviť saunu, špeciálny relaxačný areál, fitness centrum, či kvalitné zariadenia určené na rôzne skrášľovacie procedúry. K dispozícii je taktiež priestranný bazén. Písmenko „U“ v názve kúpeľov symbolizuje unikátnosť tohto miesta, luxusného, štýlového, priam stvoreného na duševnú i fyzickú regeneráciu. USpa môžete navštíviť po alebo pred návštevou múzea, či rušného obchodného centra mesta, v príjemnom prostredí si skvele oddýchnete. Ctení návštevníci hotela môžu vyskúšať procedúru Terraké, luxusnú liečbu významne pôsobiacu na všetky ľudské zmysly.

Servis hotela je takisto na kvalitnej úrovni, k dispozícii sú samozrejme telefóny zabezpečujúce nepretržité spojenie s recepciou, no hostia sa môžu spoľahnúť aj na ochotnú pomoc špeciálneho osobného služobníka, ktorý sa postará o vybalenie, resp. zbalenie batožiny, o záležitosti týkajúce sa oblečenia i ďalšie služby na základe prianí hosťa. Nemenej dôležitá je úloha recepčného, ktorý v prípade potreby môže hosťom zabezpečiť súkromné výlety do luxusných obchodov v Paríži, môže im radiť, poskytovať odporúčania, informácie a rôzne ďalšie dôležité detaily. Všetci zamestnanci Fouquet‘s Barriere  poznajú Paríž dokonale a návštevníkom hotela prichádzajúcim napríklad zo zahraničia veľmi radi pomôžu.

Marcel Letko                                   Photos: Leonardo

www.fouquets-barriere.com