Autentické príbehy, nadčasové témy

Zimná kolekcia módnej značky TATIANA

0

Pre nafotenie novej kolekcie značky TATIANA zvolila módna návrhárka Taťána Kováříková opäť svoju dlhoročnú priateľku, spisovateľku Barbaru Nesvadbovú. Tá svojou ženskosťou zodpovedá vízii, pre ktorú TATIANA tvorí.

Kolekcia jeseň/zima 2009/10 je veľmi ženská, čistá svojimi líniami. „Je inšpirovaná ženou dneška, postmoderným štýlom života v meste, dobou, ktorá ženy núti fungovať ako manažérky, matky, manželky i milenky v jeden a ten istý deň,“ dodáva Táňa Kováříková. TATIANA oblečie súčasnú ženu pre každú z jej mnohých úloh.

Modely sú výrazné farbami a jednoduchými tvarmi, ktoré umožňujú rafinovane vyniknúť ženskému telu. Nájdete medzi nimi výrazné červené kašmírové maxi kabáty v kontraste s čiernymi tunikami a úzkymi nohavicami. Ďalej potom zvodné úpletové topy s pletenými svetrami, elegantnými kostýmami, ktoré svojim strihom podčiarkujú prednosti danej ženy.
Návrhárka vytvorila tiež neobyčajnú kolekciu malých večerných šiat, vhodných jednak na pracovnú večeru a taktiež na dôležitú schôdzku. Sú ušité z taftu, žerzeju a krajok, doplnené o tyl, korálkové výšivky a Swarovského kamienky, ktoré vo svojej tvorbe používajú mnohí svetoví módni návrhári.

Words: 2media.cz                                      FOTO: Petr Weigl    

www.tatiana.cz