Free Porn
xbporn

Autentické príbehy, nadčasové témy

Živé stropy z paprade a vôňa dubového dreva. Zaujímavý dizajn v Olomouci

- Reklama -

Hotel ako herbárium? Nezvyčajný hotel nájdete v Olomouci. Doslova rozkvitol, respektíve vyrástol do zelene a krásy prírody. Nielen úžasná záhrada, ale aj interiér ponúka zelené kráľovstvo, ktoré poteší každého návštevníka. Vitajte v Herbarium boutique hotel.

Papradie a vôňa dubového dreva

Zaujímavý koncept hotela priam dýcha prírodou, v reštaurácii a v izbách dominuje mohutná papraď a vôňa dubového dreva. Samotná budova je veľmi štýlová a nájdete ju ako poslednú na ulici, za ňou je už len Mlýnsky potok, ktorý absolútne dotvára toto čarovné miesto a jeho ducha.

Hotel sa môže pochváliť šiestimi jedinečnými izbami, dôraz sa kládol súčasne na dizajn a vysokú kvalitu. Každá izba je inšpirovaná jednou z lúčnych rastlín. A tak svojim hosťom ponúkajú na výber izby s názvom Kapradina, Hortenzie, Pivoňka, Jasmín, Vlčí mák alebo Šeřík.

Celkovo v sebe celý objekt spája luxus, pohodlia a prírodu. Je zároveň dôkazom toho, že ak naozaj chcete, dokážete prepojiť aj mesto s prírodou – s množstvom rastlín a bylín. Množstvo prírodných materiálov, kameň a drevo ide ruka v ruke s okolím. Navyše sa hostia môžu zo záhrady kochať výhľadom na Chrám sv. Václava.

Unikátna myšlienka priniesla aj svoju praktickú stránku. Priestor vďaka živému stropu z paprade dýcha.

Živé stropy majú svoje benefity, priestor vďaka nim viac dýcha. O takéto živé stropy je ale potreba sa neustále starať, zastrihávať a udržiavať ich v dobrej kondícii.

Detail stropu

Záhrada poskytuje krásne zákutia a ideálne miesto na oslavy či svadbu.

Byliny a múdrosť prírody. To je koncept tohto miesta.

“Inšpirovala nás sama divokosť lúčneho kvetu a múdrosť ukrytá v srdci prírody. Liečivé sily a vône bylín prebúdzajúce schopnosti tela a duše. Harmónia a pokoj záhradného života. Okrasné skleníky plné zelene a starej knihy herbárov. Radostný štebot vtáčikov a šumivý prúd Mlynského potoka. Príbehy ozdobných chrámov a výhľady na veže kostolov. Spojenie blízkosti kultúrneho mesta a malebnosti vyrastené záhrady. Čaro prítomných okamihov tvoriace jedinečné spomienky,” opisujú majitelia hotelia.

Svoje miesto tu majú liečivé byliny

V bylinkách vidia silu, a tak ich zaradili do svojho pestovania a rovnako aj do samotnej prípravy pokrmov. “Bylinky sú už odpradávna prirodzenou súčasťou našich životov. Okrem nádhernej palety najrôznejších zelenkavých farebných tónov, opojne vonia a dodávajú lahodnú chuť našim pokrmom,” vysvetľujú ďalej majitelia.

Ideálne miesto, kde si povedať áno.

Svadobná inšpirácia

Na každom kroku zeleň. Rastliny si tu príjemné spolunažívajú v harmónii s čistým dizajnom hotela. Na každom detaile záleží, a tak starostlivo vyberali nielen zariadenie, ale aj doplnky. Luxusné doplnky v kúpeľni či v spálni tu nemôžu chýbať. V izbách sú jednotlivé farby zvolené podľa spomínaných názvov. Veľké a pohodlné postele sú doplnené vhodnou farbou obliečok. Zaujímavým prvkom sú napríklad veľké okná, cez ktoré môžu hostia pozerať rovno z postele.

Príjemné tmavé tóny dotvárajú všadeprítomné rastliny.

“Prejdite sa s nami”

No a nakoniec vás prevedieme každou izbou. Užívajte očami…

Izba Šeřík
Izba Kapradina
Izba Pivoňka
Izba Hortenzie

Pripravila: Martina Baumann

Zdroj fotografií: Amazing Places, foto: Tomas Loutocky

- Reklama -

Súvisiace príspevky

- Reklama -