Autentické príbehy, nadčasové témy

Znamenité polo v Palm Springs

0

Znamenité polo v Palm Springs

Spomínate si na pasáž z filmu Pretty Woman, keď sympatická dvojica Richard Gere a Julia Roberts spoločne zavíta na turnaj pola? Cesta ich zaviedla do El Dorada, obľúbeného klubu v Kalifornii, z ktorého zábery bolo možné vidieť aj v ďalšej hollywoodskej snímke Aféra Thomasa Crowna. Tak ako film i realita neraz ukázala, že aj uprostred vzájomných súbojov hráčov a koní sa dá skvele venovať obchodu.

Mix moderného luxusu a klasikyStráviť čo i len jeden deň v spoločnosti vrcholových športovcov patrí k príjemným a nezabuduteľným zážitkom. V luxusnom a štýlovom kalifornskom polo clube El Dorado sa hrá i zabáva vo veľkom. Už približne polstoročie sa klub snaží sprostredkovať divákom vzrušujúce turnaje a zároveň priblížiť fascinujúci glamour neďalekých miest Los Angeles a Palm Springs. Výsledkom je dobre namiešaný mix pozostávajúci z prvkov inovatívnosti a tradície, doplnený o elementy modernosti a klasiky. Prirodzene nechýbajú ani pramienky drahých, značkových vín a prvotriedneho šampanského.

Veľké lákadlo pre hviezdy športu

Na začiatku 20. storočia sa polo v USA hrávalo prevažne v San Diegu na ostrove Coronado. Pozornosť ľudí sa však veľmi rýchlo presunula na rozvíjajúce sa mesto Los Angeles, ktoré sa postupne stalo centrom športu i domovom rozmanitých klubov a tímov. Kalifornskú metropolu a jej okolie si obľúbilo niekoľko prominentných hráčov, medzi inými aj slávny Will Rogers. Oblasť v blízkosti Palm Springs bola pre hru vskutku ideálna. Zakladatelia klubu neodolali peknému rovinatému terénu, navyše počasie nerobilo problémy ani počas zimy. El Dorado najskôr ponúkalo hráčom dve priestranné ihriská, na ktorých mohli vzájomne súperiť.  Atraktivita klubu sa postupne zvyšovala, a jeho čaru definitívne podľahli aj kalifornské športové esá Bill Gilmore a Willie Tewis.

Zaujímavý príbeh sa odohral v polovici 60-tych rokov minulého storočia. Carlton Beal, oddaný hráč pola sa zastavil počas spiatočnej cesty do Texasu v El Dorade, aby navštívil a pozdravil svojho dávneho priateľa Veena. To, čo na mieste videl sa mu zapáčilo a okamžite vyjadril rozvíjajúcemu sa klubu podporu.

V súčasnosti je El Dorado už hlavným centrom pola v západnej oblasti Spojených Štátov Amerických. Ponúka očarujúce prostredie, moderné stajne ukrývajúce množstvo zdatných koní i prominentné členstvo v klube, ktoré si nemôže dovoliť každý.

Miesto pre turnaje, večierky i svadby

Súťažná sezóna prebieha od decembra do apríla, pričom návštevníci sú vítaní nielen počas turnajov, ale aj rozmanitých polo večierkov a tematických spoločenských stretnutí. El Dorado je ideálnym miestom nielen pre športové zážitky alebo už spomenuté obchodné rozhovory, ale aj miestom pre súkromné párty a romantické svadby. Nachádza sa len päť minút cesty od Palm Springs a približne dve hodiny jazdy z Los Angeles. Klub už trikrát hosťoval podujatie Open Championship.
Návštevníci radi obdivujú okolité hory, moderné pavilóny a luxusné stany, v ktorých môžu nachádzať útočisko počas súťažných dní. Nechýbajú ani prestreté stolíky prehýbajúce sa pod ťarchou dobrôt a príjemne pôsobiaci clubhouse navrhnutý v španielskom štýle.

Marcel Letko                                                   Photos: ISIFA

www.eldoradopoloclub.com