Autentické príbehy, nadčasové témy

Zvláštne zvláštny, ako on sám

0

Roland Emmerich nepatrí k režisérskym druhom á la Ridley Scott, alebo Steven Spielberg. Tento nemecký režisér v službách amerického filmu známy svojimi katastrofickými filmami šokuje aj iným spôsobom, ako na filmovom plátne. Tento raz si na mušku vybral svoj dom v Londýne.

Pre niekoho bude pôsobiť ako 10 000 rokov pre Kristom, alebo Deň po tom, či Deň nezávislosti, pre iných ako Hviezdna brána. Všetko sú to filmy z jeho režisérskej dielne, ktoré šokovali kritikov natoľko, že najradšej by Emmericha videli naozaj len v jeho dome a nie na pľaci. Pre iných predstavuje zaujímavú osobnosť, ktorá dokázala zo smiešnych rozpočtov vytvoriť pozerateľný film.
Nespochybniteľnou skutočnosťou je však jeho komerčný úspech, prostredníctvom ktorého zarobil milióny dolárov.

Aké sú rozporuplné názory na jeho tvorbu, tak podobné stanovisko si vytvoria jeho fanúšikovia, či neprajníci na jeho londýnsky dom.
Svoj historický „skvost“ z roku 1830 si dotvoril skutočne veľmi netradične. Požiadal architekta Johna Tealla, aby jeho izbu vyzdobil politickými artefaktmi, takže má stôl, súčasťou ktorého je maketa väzenia Abú Ghrajb a zo stien sa na neho pozerajú Mao Ce-tung a Lenin. Nemenej zaujímavo môže pôsobiť aj hlava zebry kontrolujúca dianie v izbe.

Pozývame vás na prehliadku domu Rolanda Emmericha.

NIPOS     Photos: ISIFA

www.rolandemmerich.de