Hľadať

Benefičný koncert Nadačného fondu Kapka naděje – Daruj naději

Aj keď momentálne venujeme pozornosť obľúbenému sviatku zamilovaných, radi by sme vám priniesli informácie o zaujímavej akcii, ktorá sa konala minulý týždeň v Prahe v hoteli Clarion Congress Hotel Prague.

A organizátori sa môžu pochváliť už dvanástym ročníkom tohto benefičného koncertu NF Kapka naděje. Ten tohtoročný sa upriamil na podporu malých, onkologicky chorých pacientov, ktorí čakajú na transplantáciu. Na koncerte vystúpilo mnoho známych osobností, už tradične Hana Zagorová či Meky Žbirka alebo menej tradiční hostia – skupiny Divoký Bill, Wanastowi Vjecy a Mandrage so svojim absolútnym hitom. Kapka naděje priniesla tento rok novinku – postavičku pána Korunu, ktorý mal divákom priblížiť kde presne finančné dary a príspevky putujú.

Rovnako tak, ako v minulom roku, sa niektoré deti mohli radovať zo splnených prianí, čím si koncert aj naďalej zachoval svoju jedinečnosť. Na pódiu urobil radosť deťom i malý živý psík čivava. Okrem zaujímavých hudobných vystúpení svoje pozdravy divákom poslali aj známi umelci Daniel Landa, Zdeněk Svěrák a Lucie Bílá. Benefičný koncert sa vysielal v priamom prenose Českej televízie na ČT1 a Českého rozhlasu 1 – Radiožurnál.
Večerom divákov sprevádzala riaditeľka Nadačného fondu Kapka naděje Vendula Auš
Svobodová a Petr Šiška.

Medzi tradičných podporovateľov NF Kapka naděje patrí aj pán Jan Fischer, ktorý sa opäť osobne tohto večera zúčastnil. Nechýbali ani mnohé ďalšie známe osobností.
Počas koncertu odovzdali rôzni sponzori štedré finančné dary , ako napríklad VULM CZ a.s., Magic Planet, BRITTERM a.s., NATLAND Group, cestovná kancelária Blue
Style, s.r.o., Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s., hotel Clarion, Buddha-Bar Hotel Prague,
JCDecaux, spol. s r.o., a spoločnosť OCÉ s.r.o.

Celkovo sa v tomto roku podarilo vyzbierať počas večera takmer10 miliónov korún.

Words: CALVERA / Kapka Naděje                                              Photos: Kapka naděje

www.kapkanadeje.cz

Mohlo by sa Vám páčiť