Autentické príbehy, nadčasové témy

Úvod Blog

Pozvánka na výstavu: Martin Borodáč v T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery

0

Konečne sme sa dočkali! S otvorením galérií máme pre vás jednu pozvánku na krásnu výstavu do T.O.P. AUTO PREMIUM Art Gallery, ktorá prezentuje prierez tvorbou známeho slovenského maliara strednej generácie Martina Borodáča.


Symbolický názov Zebra & jaguár plne vystihuje atmosféru autorových diel, ktoré často zobrazujú predstavu krajiny nedotknutej civilizáciou, s jej exotickým zázemím, ale i bezhraničný priestor chorvátskeho pobrežia, najmä Dalmácie, ako ju vnímame dnes my a najmä autor, ktorý sa s týmto priestorom stotožňuje.
Martin Borodáč je už roky nezameniteľným a solitérnym zjavom slovenskej umeleckej scény.
Štúdium monumentálnej maľby do istej miery ovplyvnilo celkový charakter jeho diel a otvorilo mu cesty nielen k rozmanitým maliarskym technikám, ale aj k tapisérii a sochárskej tvorbe, ktorej sa venuje najmä v ostatnom období. Ťažiskom jeho výtvarných zámerov však naďalej zostáva maľba, ktorá je jedinečnou reflexiou jeho osobného i umeleckého naturelu, jeho bytostného vzťahu k prírodnému prostrediu aj inklinácie k zobrazovaniu vecí nevídaných, tajomných, no zároveň i neoddeliteľne spätých s prapodstatou ľudského bytia. Očarí nás i magická farebnosť a archetypálna znakovosť objemov, náznak erotiky, či exotika vybájených dravých šeliem, zebier a jaguárov, ktorých torzá a stopy v jeho dielach nachádzame.
Maliarsky prejav Martina Borodáča je jednoznačne identifikovateľný vďaka tvarovej a kompozičnej veľkorysosti a robustnosti, pozvoľnému prelínaniu abstraktných a reálnych prvkov, geometrickej skladbe, či farebnej škále budovanej na báze zemitých tónov a pigmentov, často dopĺňaných prírodnými štruktúrami, pieskom, drvinami, pilinami či kusmi dreva.

Martin Borodáč
Narodil sa 14. januára 1964 v Bratislave. V rokoch 1979 – 1983 študoval na Strednej umelecko- priemyselnej škole v Bratislave, odbor aranžérstvo, výstavníctvo a grafický dizajn u prof. Rudolfa Filu a v rokoch 1983 – 1989 na Surikovovej výtvarnej akadémii v Moskve na oddelení monumentálnej maľby u prof. Jurija Koroleva.
Martin Borodáč žije a tvorí v Bratislave a v Plaveckom Štvrtku, kde v lone prírody má svoj ateliér. Venuje sa maľbe a sochárskej tvorbe, v ranom období i tapisérii. Má za sebou mnoho výstav na Slovensku i v zahraničí, predovšetkým v Chorvátsku a najmä v Dalmácii, ku ktorej má bytostný vzťah.

Milota Havránková: „Môj postoj voči fotografii sa stále mení“

0

Rozhovor: Ján Krajč

Reflektovať vlastný život prechádzaním fotoalbumov potrebujeme z času na čas všetci. Milota Havránková sa však nedíva len do rodinného fotoalbumu. Siaha do rozsiahleho autorského archívu presahujúceho niekoľko desaťročí.

Po všetkých tých množstvách rokov už nereflektuje len samu seba, ale tiež obrazy a črty generácií, ktoré po celý ten čas tvorivo zachytávala, pedagogicky viedla a ľudsky spoznávala. Navzdory tomu, že terajšia situácia pozastavila kultúrny život, ona sama nepribrzdila. Aj v tomto období má potrebu realizovať nové nápady, venovať adekvátny priestor vlastným potrebám. Ako spomína, v živote mala to šťastie, že bola otvorená príležitostiam. Či už išlo o spolupráce, náhodné stretnutia, alebo akademické vzdelávanie. Dokonca aj v dobe, ktorú označuje ako šedivú a neprístupnú. Namiesto toho, aby odišla, prijala možnosti, ktoré sa pred ňou otvárali. Sama v sebe sa totižto cítila byť slobodnou. Vždy to tak cíti. Azda práve vďaka tomu rozširuje obzory ďalším a ďalším.

Hovorí sa, že každá činnosť dáva človeku iný pohľad na svet. Kedy ste si začali uvedomovať, že sa naň mienite dívať ako fotografka?

Môj postoj voči fotografii sa stále mení. Zo začiatku som sa na fotografiu pozerala inak. Nechápala som, o čo sa na umeleckej škole pokúšali. Chceli nás naučiť umeniu a ak mám byť úprimná, tak fotografii som sa vlastne ani nechcela venovať. Už vtedy som vedela, že chcem veci zachytávať odlišne a áno, aj preto som chcela ísť študovať maľbu. Považovala som to za rozumné. Lenže namiesto toho som sa ocitla vo filmových štúdiách na Kolibe…ako fotografka. Uvedomila som si, že mám možnosť zaznamenávať na film scény, výjavy z príbehov. V živote je všetko o nejakom príbehu. A ja smiem každý ten príbeh cez seba pretlmočiť tak, ako to cítim. Na druhý raz som si pre zmenu podala prihlášku na FAMU. Bola som presvedčená o tom, že ma nevezmú, veď to bola kamera. Vedela som však, čo chcem svojou tvorbou vyjadriť a mala som názor na zmysel toho, prečo niečo zachytávať. Takže na tú kameru ma napokon naozaj prijali medzi prvými.

Najprv filmové štúdiá, potom štúdium kamery. Fotografia nasledovala neskôr. Filmovej tvorbe ste sa však venovali len krátko. Čo zapríčinilo, že ste sa vrátili naspäť k fotografii a zostali ste pri nej?

Ktovie, možnože by som nakoniec zostala aj pri filmovej tvorbe, veď zopár scenárov naozaj vzniklo. Lenže až nadišla Pražská jar, mnohí z mojich priateľov sa rozpŕchli do sveta. Nevzalo mi to však motiváciu. Zhodou okolností vznikal nový odbor; odbor fotografie. A ja som si uvedomovala, že všetko, čo bolo potrebné pri produkcii filmu, som v podstate mohla nejako uplatňovať aj pri fotografii. A musím povedať, že som robila naozaj všetko, čo sa dalo, nehľadiac na to, aký to malo prínos. Jednoducho som vedela, že sa môžem učiť zo všetkého, čo budem robiť. Že každú skúsenosť skôr alebo neskôr ocením.

Čo nasledovalo ako ďalšie?

Keď mi ponúkli možnosť učiť druhých na vysokej škole v Bratislave, získala som zároveň šancu robiť veci tak, ako sa to počas mojich študentských rokov nedalo. A neváhala som to využiť! Mohla som predsa otočiť celý doterajší systém! Viedla som so študentmi debaty, veľa sme laborovali, ukazovala som im, čo všetko sa dá robiť cez fotografiu. Prakticky celý rok bol o vytváraní vlastnej metodiky. Sama som si spolu so študentmi overovala rôzne praktiky a pri mnohých veciach som si trúfala zachádzať až do krajností. Dokázala som uvoľniť atmosféru tak, aby sa o spôsobe zachytávania príbehov a života ako takého dalo uvažovať slobodne. Keď potom tí moji prví zverenci odišli študovať do Prahy, ďalej dozrievali – autorsky a opäť odlišným spôsobom. Na tom podloží sa pritom formovala nová vlna inscenovanej fotografie, i keď nikto vtedy nevedel, ako má také hnutie či tvorivý program vyzerať. Boli a sú to však práve tí mladí ľudia, ktorí prinášajú iný pohľad na fotografiu. Ako aj vtedy. Odrazu obsahovala fotografia niečo odlišné, než len postavy a objekty okolo nich. Predovšetkým reprezentovala ich chápanie.

Ako umelkyňa ste sa vždy uberali smerom do budúcnosti. Je takéto smerovanie intuitívne, alebo sa zakladá na sebareflexii, opakovanom návrate do predchádzajúcich období a objavovaní nepatrného potenciálu vo veciach?

Tým, že som vždy učila, tak som ani nikdy nestratila nadšenie pre nachádzanie nových možností. Ja som však samozrejme neprestala rozvíjať svoje vlastné technické a výtvarné vyjadrovanie ani potom, čo sa otvorili hranice. Takže keď sa náhle začalo hovoriť vo veľkom o konceptuálnej fotografii a umení ako takom, ja som si už osvojovala nový štýl, akým stvárniť obsahovú stránku obrazu. Musel dozrieť čas, aby som bola zrazu opäť schopná poňať obraz tak, ako sa mi to dovtedy nedarilo. Prijať to, čo je aktuálne, pochopiť to a aplikovať do fotografie. Kedysi som nebola až taká bezprostredná. Uzavierala som sa, nedovolila som svetu, aby ma len tak zasiahol. To všetko sa zmenilo až vtedy, keď som odišla študovať do Prahy. Viete, boli to roky strávené v bytoch. Tak sme ich zvykli označovať. Všetko bolo nesmierne šedivé, ubíjajúce. Snáď práve to nás nútilo…žiť spôsobom, ktorý sme túžili pretaviť do iných médií.

Milí čitatelia, zvyšnú časť rozhovoru s Milotou Havránkovou si už čoskoro budete môcť prečítať v najnovšom vydaní magazínu Milliard Sun.

Nový Defender nemožno ignorovať. Vyhráva v teste bezpečnosti aj v Top Gear

0

Nový Defender sa stal Top Gear autom roka 2020 a v hodnotení bezpečnosti Euro NCAP splnil to, čo sa od neho očakávalo. Získal plný počet hviezdičiek. Ako to, že nový Defender prekonáva v bezpečnosti aj silnú konkurenciu?

Land Rover Defender si od svojho uvedenia vyslúžil obdiv fanúšikov aj uznanie kritikov.

Svedčí o tom nielen mimoriadny dopyt zo strany zákazníkov, ale aj fakt, že toto prémiové terénne vozidlo s pohonom 4×4 získalo doposiaľ viac ako 30 medzinárodných ocenení, vrátane ceny od anglickej motoristickej relácie Top Gear či 5-hviezdičkového hodnotenia v teste bezpečnosti Euro NCAP.

„Od chvíle, keď sme začali s vývojom nového Defendera, sme sa zamerali na funkčnú bezpečnosť a ochranu cestujúcich ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Rozhodli sme sa postaviť najschopnejší a najodolnejší Land Rover, aký bol kedy vyrobený, s bezpečnostnými prvkami, ktoré skutočne vylepšujú zážitok vodiča,“ vysvetlil Nick Rogers, Executive Director a Product Engineering automobilky Jaguar Land Rover.

Najodolnejšia karoséria všetkých čias

Land Roveru sa podarilo vyrobiť konštrukciu, ktorá je až trikrát tuhšia ako bežné riešenia. Je to najtuhšia karoséria, akú kedy automobilka vyrobila. A to aj napriek tomu, že materiálom je ľahký hliník.

Architektúra podvozku a karoséria Defenderu boli navhrnuté tak, aby odolala náročnému testovaciemu postupu Extreme Event Land Rover. Program obsahuje sériu opakovaných nárazov a skúšok v extrémnych podmienkach a ide tak ďaleko nad rámec bežnej normy pre SUV a osobné automobily.

Počas testovania najazdili protopypy viac než 1,2 milióna kilometrov v tých najdrsnejších podmienkach.

Boli vystavené napríklad 50-stupňovým horúčavam na púšti, 40-stupňovým mrazom v Arktíde či trojkilometrovým výškam v Skalnatých vrchoch v Colorade. Nový Defender celkovo podstúpil až 62-tisíc technických testov.

V kombinácii s pokročilými systémami bezpečnosti

Aby legendárne vozidlá Defender zvládli dlhé jazdy v náročnom teréne a poskytli zároveň najvyššiu bezpečnosť, kombinujú ultra pevnú konštrukciu karosérie s celou radou najmodernejších bezpečnostných prvkov.

Medzi inteligentné riešenia patrí napríklad systém Emergency Braking, ktorý sleduje či môže dôjsť k čelnej zrážke s iným vozidlom a v prípade potreby aktivuje núdzové brzdenie.

Systém Driver Condition Monitor zase upozorní vodiča, ak u neho počas jazdy spozoruje známky únavy.

Zaujímavým riešením je aj Wade Sensing. Ide o ultrazvukové senzory zabudované v spätných zrkadlách, ktoré poskytujú v reálnom čase informácie o hĺbke vody.

A to je len niekoľko príkladov z celej rady pokročilých jazdných systémov, ktoré má nový Defender k dispozícii.

K tomu sú vodič a spolujazdec chranený šesticou airbagov a k vyššej bezpečnosti prispievajú aj tri kotviace body ISOFIX na zadných sedadlách pre lepšie upevnenie detských sedačiek.

Vďaka tomu dostal model Defender 110 od komisárov Euro NCAP najvyššie možné hodnotenie.

V prestížnom hodnotení bezpečnosti získal 85 % za ochranu dospelých cestujúcich a detí, 79 % za asistenčné systémy a dosiahol skóre 71 % za ochranu chodcov, cyklistov a ostatných účastníkov cestnej premávky.

Zhodili ho z výšky 60 metrov

Nový Defender zároveň získal od anglického motoristického magazínu BBC Top Gear hlavné ocenenie “Car of the Year” (Auto roka) a cenu “Unstoppable Force” (Nezastaviteľná sila).

Aby tím Land Roveru a Top Gear spoločne oslávili úspech nového Defenderu a otestovali, či si titul nezastaviteľného vozidla zaslúži, spojili sily a pripravili svoj obľúbený nárazový test. Na 150-tonový žeriav pripevnili tri skutočné štandardné vozidlá Defender a zhodili ich z výšky 60 metrov.

Výsledok? Niekoľko škrabancov na nárazníkoch.

Otestovať si nový Defender môžete aj u nás. Náš T.O.P. AUTO PREMIUM showroom nájdete na Rožňavskej 30 v Bratislave.

Rezervujte si termín skúšobnej jazdy u najskúsenejšieho predajcu vozidiel Jaguar Land Rover.

Dubaj. Perla luxusu i mesto niekoľkých „naj“

0

Text: Daniela Kotrus

Foto: Unsplash.com; ID: 429620146/Shutterstock

Mesto, ktoré doslova prekypuje energiou. Pulzujúca a živá zmes luxusu a tradičnej arabskej kultúry je lákadlom, ktoré k sebe ročne priťahuje turistov zo všetkých kútov sveta. A hoci pandémia koronavírusu cestovanie do zahraničia obmedzila, nič nám nestojí v ceste priblížiť si zaujímavosti Dubaja aspoň takto.

Dubaj sa rozprestiera na Arabskom polostrove na pobreží Perzského zálivu. Zo siedmich emirátov si táto „perla zálivu” svojou jedinečnosťou vyslúžila titul najpopulárnejšieho mesta v Spojených arabských emirátoch. Pod vládou šejka Muhammada bin Rášida Al Maktúma je Dubaj v rozkvete pre prínos z rozvoja obchodu, výroby a služieb, ale i pre rozvinutú ekonomiku, ktorou pridanou hodnotou je ľudský kapitál zo zahraničia.

Dubaj však púta pozornosť hlavne pre svoje jedinečné projekty, extravagantné stavby a najluxusnejšie hotely sveta. Dominantami sú bezpochyby prekrásne pláže s bielym pieskom obsypané mušľami, číre modrozelené more a Arabská púšť, ktorá siaha od Jemenu až po Irak.

Väčšinu obyvateľov prekvapivo netvoria pôvodní obyvatelia, ale zväčša prisťahovalci či už spomínaná zahraničná pracovná sila. Dohovoríte sa tu po arabsky a anglicky. Mnohých, ktorí tento koktail národností navštívia, prekvapí, že všetko je automaticky preložené do angličtiny, ktorú bezchybne ovládajú domáci rovnako ako prisťahovalci.

Dubaj zaujme tradičnou arabskou kultúrou, ale i neodmysliteľným luxusom a jedinečnými atrakciami.

Toto mesto si vás dokonale podmaní. Je doslova nabité energiou. Neviem, či vychádza zo slnka, ktoré svieti 365 dní v roku, alebo je to ľuďmi, ktorí sa bez ohľadu na postavenie či krajinu, z ktorej pochádzajú, vľúdne usmievajú. Nájdete tu úplne všetko pre všetky vekové kategórie. Či už najvyššiu budovu sveta, najluxusnejší hotel a najväčšie obchodné centrum na svete, spievajúcu fontánu, umelé formácie ostrovov, lyžiarske stredisko uprostred púšte, podmorský hotel, alebo najväčšie vyhliadkové koleso sveta – Dubai eye. So svojimi kultúrnymi atrakciami a siahodlhými plážami osloví malých i veľkých. Nenadarmo si Dubaj pripisuje aj titul najnavštevovanejšieho mesta i vzhľadom na širokú škálu ponuky hotelov, či privátov od tých najluxusnejších na svete až po tie pre menej náročných.

Najvyššia budova sveta Burj Khalifa je mrakodrap, ktorý sa týči až do výšky 829,8 metrov. Patrí k vyhľadávanej destinácii turistov a za zmienku stojí hneď niekoľko „naj”, ktorými sa pýši. Situovaná je v centrálnej časti Downtown Dubaj. Je obklopená množstvom hotelov, lemovaná spievajúcou fontánou a najväčším obchodným centrom na svete – Dubai Mall. Hore návštevníkov vyvezie najrýchlejší výťah rýchlosťou až 10 metrov za sekundu. Vychutnať si odtiaľ môžu jedinečný  výhľad na najvyššie položenej pozorovacej plošine. Vďaka čírym skleneným stenám budovy tu čaká 360-stupňový nezabudnuteľný zážitok v podobe výhľadu na mesto, púšť a oceán.

Burj Khalifa disponuje dokonca i najvyššie položenou mešitou, ktorá sa nachádza až na 158. poschodí, či vôbec najvyššie položeným bazénom. Impozantná veža nie je len polyfunkčná budova, je to doslova umelecké dielo; najvyššia voľne stojaca konštrukcia, najvyššia obytná budova s najväčším počtom poschodí.  

Medzi ďalšie skvosty a ikony Dubaja patrí bezpochyby najluxusnejší 7-hviezdičkový hotel 7Burj al Arab pripomínajúci svojím tvarom plachetnicu. Je vysoký 321 metrov, čím si v minulosti pripísal titul najvyšší hotel na svete. Neskôr tento titul prebral Gevora hotel v Dubaji s výškou 356 metrov. Burj al Arab leží na umelo vybudovanom ostrove kúsok od pláže Jumeirah. Hotelovým hosťom ponúka neobyčajný zážitok už len samotný vstup do hotela, kde eskalátory vo vnútri lemuje 20 metrov vysoký vodopád a impozantné loby v tvare vypuklých plachetníc zdobené lístkovým zlatom. Hostia majú k dispozícii i neobyčajnú dopravu v podobe luxusných áut značky Rolls-Royce a samostatný heliport na vrchole budovy. Jedinečným zážitkom sú i samotné reštaurácie v tomto hoteli. Zákazníci si môžu posedieť v reštaurácii s výhľadom na more a mesto vo výške 200 metrov vysunutej z pôdorysu budovy, či naopak v reštaurácii pod morskou hladinou. Hotel je zapísaný i v Guinnessovej knihe rekordov.

Dubaj je mimoriadne živé mesto plné emócií a zážitkov. Na druhej strane je aj pokojné a bezpečné. Majitelia svoje domy, byty, či autá nezamykajú v strachu o bezpečnosť a keď sa vám stane, že si zabudnete mobil, peňaženku, alebo mikinu, nájdete ich presne tam, kde ste ich nechali. Ak už teda nebude niekto so zabudnutými vecami za vami bežať.

Veľká časť domáceho obyvateľstva s obľubou využíva na trávenie voľného času nákupné strediská. Okrem atraktívnych nákupov, na ktorých je založená i značná časť turizmu, nájdete v nákupných centrách zábavné parky, detský svet, klzisko, gigantické akvárium s podmorským svetom, vodopád či dokonca i lyžiarske zjazdovky.

Najznámejším a zároveň i najväčším nákupným centrom v Spojených arabských emirátoch je Dubai Mall. Nachádza sa v Downtown Dubai a lemuje ho Burj Khalifa, Dubajská opera, tancujúca fontána a množstvo prestížnych hotelov rozprestierajúcich sa v tejto finančnej štvrti. Dubai Mall je bezkonkurenčne najlepším nákupným centrom. Vyžiť sa v ňom môžete kultúrne i spoločensky. Pre gurmánov ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní či najväčší obchod s cukrovinkami Candylicious. Pre milovníkov módy disponuje tými najluxusnejšími svetoznámymi značkami. Je tu radosť nakupovať. Najmenších chytí bezpochyby za srdce detské mesto profesií KidZánia, kde si majú možnosť vyskúšať dospelý svet.

Dubai Mall má vo svojej ponuke i klzisko, kde sa po rozhorúčenom dni môžete príjemne schladiť, či dokonca i najväčšie akvárium na svete, ktorého súčasťou je i podmorská ZOO, kde žije viac než 33 000 vodných živočíchov.

Neviem, či si môžem dovoliť nazvať tancujúcu fontánu súčasťou tohto gigantického nákupného kolosu, ale pri jeho návšteve je povinnou zástavkou a je doslova nemysliteľné si ju nepozrieť. Verím, že si podmaní takmer každého. Je to nádherný zážitok. Hra svetla a hudby. Druh umenia. Divák si ho dopraje pre silný emočný zážitok nie len raz.

Atraktívnych a nevšedných nákupných centier je v Dubaji niekoľko. Rozhodne sa oplatí vidieť a zažiť ich atmosféru. Detailnejšiu pozornosť budem však venovať už len jednému, a to Mall of Emirates. Určite však za zmienku stoja i iné, ktoré aspoň okrajovo spomeniem, ale Mall of Emirates si získal moje srdce pre jediné indoor lyžiarske stredisko na púšti – Ski Dubai.

Ski Dubai poteší nielen nadšencov lyžovania, ale i nadšencov snowtoboganingu a sánkovania. Impozantná alpská dedinka situovaná pod svahom, či bar a reštaurácia v strede zjazdoviek dokonale imitujú tú pravú zimnú atmosféru. Návštevníkov, ktorí neholdujú zimným radovánkam, určite oslovia kráľovskí tučniaci, ktorí si v Mall of Emirates – Ski Dubai už vytvorili trvalý pobyt. Nákupné centrum má výbornú polohu, rozlohovo je jednoznačne kompatibilnejšie ako Dubai Mall. Rýchlo sa v ňom zorientujete a nájdete v ňom opäť úplne všetko ako sa na perlu luxusu patrí, dokonca i 5-hviezdičkový hotel Kempinski.

Veľkokapacitné luxusné nákupné centrá k metropole „shoppingu“ patria. Každé z nich je iné, osobité a jedinečné. Nákupné stredisko Ibn Battuta Mall je akým si tematickým celkom, odzrkadľujúcim výpoveď arabského bádateľa Ibn Battutu, ktorý sa preslávil najmä ako cestovateľ a  precestoval nielen celý blízky Východ. Architektonicky je Battuta Mall rozložený do pavilónov, ktoré odrážajú vždy inú kultúru. Nájdete tu indický, egyptský, či čínsky pavilón.

Dubai Marina Mall poteší svojou polohou návštevníkov pláže, či prístavu. A Dubai Festival City zas podporí nákupy na brehoch Dubai Creek.

Dubaj je zmesou tradičnej arabskej kultúry a luxusu. A tu mi nedá opomenúť čarovné miesto, kde tradičná arabská kultúra vynikne – Souk Madinat Jumeirah.

Souk Madinat Jumeirah je trhovisko, kde nájdete množstvo obchodíkov s módou, tradičné arabské suveníry, ale i korenie, oleje, obrazy, šperky, či koberce. V blízkosti trhoviska sa nachádza divadlo, reštaurácie či dokonca gondoly na arabský spôsob, z ktorých je nádherný výhľad na už spomínanú ikonu Dubaja Burj al Arab.

Opísať veľkomesto na púšti, kde je všetko možné vidieť a zažiť, a popritom nevynechať to podstatné, čo tento emirát poskytuje, sa mi javí nemožné. Nakoľko Dubaj doslova ponúka všetko. Byť už len v púšti je pre mnohých veľkým zážitkom. Keď sa ocitnete v Dubaji, bol by hriech nespoznať púštnu Safari. Vyskúšať môžete jazdu džípom, na štvorkolkách či jazdu na ťave. Pre milovníkov lyžovania bude iste zaujímavé vyskúšať zjazd na lyžiach po piesočnatých dunách. Krásy púšte si môžete užívať či obdivovať počas dňa, ale i počas noci. Prespať je možné v umelo vybudovaných „púštnych dedinkách“, kde na turistov čaká pestrý program v podobe tradičných arabských pokrmov, nápojov a bohatým výberom tabaku pre vychutnávanie si vodnej fajky. Popri tom ako si pochutnávate na jedle, atmosféru dokresľujú brušné tanečnice, čo určite poteší nejedno pánske oko. Pre dámy bude spestrením skrášľovanie henou.

Jedno je isté – Dubaj vďaka svojej rozmanitosti dokáže okúzliť každého.  

MODERNIZIVANÝ JAGUAR E-PACE: KOMPAKTNÉ SUV DOSTALO NOVÉ MOTORY A VYZERÁ LUXUSNEJŠIE

0

PO MODERNIZOVANÍ MODELOV XE, XF A F-PACE PRICHÁDZA JAGUAR S FACELIFTOM AJ PRE E-PACE. A HOCI NA PRVÝ POHĽAD ZMENY NIE SÚ AŽ TAK VIDITEĽNÉ, POD POVRCHOM JE TO PRAKTICKY NOVÉ AUTO.

Exteriér modernizovaného Jaguar E-PACE celkovo pôsobí elegantnejším dojmom. Pochváliť sa môže pozmenenou maskou chladiča s diamantovým efektom, novým predným nárazníkom a celkom novými LED svetlometmi, ktorých dizajn vytvára podobu „dvojitého J“.

Pozmenená je aj mriežka v zadnom nárazníku a nový inovovaný dizajn dostali aj zadné svetlá. Ich grafika je odvodená od štýlu, aký poznáme z elektrického Jaguaru I-PACE.

Verzia R-Dynamic pridáva efektné čierne prvky a čierne kolesá.

Vo vnútri SUV došlo k výraznejším zmenám. E-PACE dostal nový zábavný systém Pivi Pro s dvojicou LTE modemov a HD zahnutou dotykovou obrazovkou vo vysokom rozlíšení, ktorá má uhlopriečku 11,4 palca.

Novinkou je aj digitálny prístrojový štít s uhlopriečkou 12,3 palca a vylepšenou grafikou či prepracovaný head-up displej poslednej generácie premietajúci informácie na čelné sklo.


K luxusnejšiemu dojmu prispieva aj nový volant, klimatizácia s funkciou ionizácie vzduchu s honosnejšími kovovými ovládačmi a volič automatickej prevodovky s koženým čalúnením.

Tou najdôležitejšou zmenou je ale použitie novej platformy NPTA, ktorá zásadne vylepšuje ovládateľnosť, jazdné vlastnosti a cestovný komfort posádky a to vďaka silnejšiemu ukotveniu prednej nápravy a vylepšenému nastaveniu odpruženia.

Nová platforma umožňuje využívať novú generáciu motorov Ingenium.

Jedine základný dieselový dvojlitrový štvorvalec s výkonom 120 kW a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou je bez elektrickej asistencie. Ostatné motory sú už všetky kombinované s hybridnou technológiou.

Dieselové motory s mild-hybridnou technológiu potom poháňajú všetky štyri kolesá a sú spojené s 9-stupňovou automatickou prevodovkou. Z pohľadu výkonu sú k dispozícii ako 120 kW a 150 kW verzia.

Benzínovým základom je trojvalcový motor s objemom 1,5 litra s mild-hybridným pohonom. Produkuje výkon 117 kW a funguje s 8-stupňovou automatickou prevodovkou a pohonom predných kolies.

Silnejšie benzínové MHEV verzie sú ďalej vo verzii s dvojlitrovým objemom a výkonmi 147 kW, 183 kW a 220 kW. Spolupracujú s 9-stupňovou prevodovkou a majú pohon všetkých štyroch kolies.

Vrcholom ponuky je plug-in hybrid s označením P300e. Ten spája benzínový trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 147 kW s elektromotor s výkonom 80 kW poháňajúcim kolesá zadnej nápravy.

Batéria s kapacitou 15 kWh umožňuje elektrický dojazd 55 kilometrov.

Tešíte sa na nový E-PACE? Sledujte náš Facebook alebo Instagram a budete vedieť prvý, kedy sa toto modernizované SUV dostane do nášho showroomu.

Ak hľadáte rodinno-businessové vozidlo už teraz, pozrite si zvýhodnené modely z našej ponuky skladových alebo jazdených vozidiel Jaguar.