Autentické príbehy, nadčasové témy

Úvod Blog

Do Prešova prichádza nový investor. Prinesie špičkovú technológiu a pracovné miesta

0
  • DEJONG je popredným výrobcom a dodávateľom zásobníkov teplej vody z nehrdzavejúcej ocele.
  • Spoločnosť oznámila plány na výstavbu nového závodu v Prešove.
  • Nový závod pomôže uspokojiť rastúci dopyt zásobníkov teplej vody v celej Európe.
  • Výrobný závod DEJONG vytvorí 500 pracovných miest a posilní miestny dodávateľský reťazec.

Kvalifikovaná a jazykovo vybavená pracovná sila, skúsení stavitelia a dobre rozvinutá železničná a cestná infraštruktúra. To sú rozhodujúce dôvody, pre ktoré si spoločnosť DEJONG, samostatná obchodná jednotka v rámci spoločnosti Rheem Global Water, vybrala Prešov ako lokalitu svojej novej výrobnej továrne.

„Expanzia DEJONGu na Slovensku je súčasťou našej ambicióznej stratégie rastu na európskom trhu,“ povedal Arno La Haye, výkonný riaditeľ Rheem Europe. „Predstavitelia štátu aj samosprávy boli veľmi ústretoví. Tešíme sa na prehĺbenie nášho vzťahu s obyvateľmi v regióne a na spoločnú úspešnú budúcnosť.“

DEJONG plánuje začať s výstavbou v roku 2024, pričom prvé produkty plánuje uviezť na trh v roku 2025. Po dokončení nového výrobného závodu celkovo počíta s vytvorením 500 pracovných miest. „Európsky trh s vykurovaním vedie svet v posune smerom k dekarbonizácii,“ povedal Rich Bendure, prezident spoločnosti Rheem Global Water. „Naše investície do tejto expanzie rozšíria našu sieť, urýchlia rast a podporia našich zákazníkov v snahe uspokojiť predpokladaný dopyt počas tejto éry energetickej transformácie.“

Spoločnosť DEJONG, založená v roku 1859 a so sídlom v holandskom Gorredijku, vyrába zásobníky teplej vody pre viaceré aplikácie, vrátane tepelných čerpadiel, rôznych kotlov a solárnych systémov. „Od akvizície DEJONG spoločnosťou Rheem v roku 2022 sme zdvojnásobili našu výrobnú kapacitu a investovali sme do dlhodobého rastu,“ povedal Peter Leenhouts, generálny riaditeľ spoločnosti DEJONG. „S týmto novým výrobným závodom urobíme obrovský krok vpred. Teraz budeme bližšie k zákazníkom a zabezpečíme udržateľnejšiu prevádzku, pretože znížime našu uhlíkovú stopu a znížime náklady na dopravu.“

DEJONG sa zaviazal k udržateľnosti a optimalizácii výrobných procesov a aj naďalej patrí k vedúcim spoločnostiam v oblasti inovácií s produktmi, ktoré znižujú závislosť od zdrojov uhlíkových palív.

-PR článok-

Bezchybná pleť na dosah ruky? Lisovaný minerálny mejkap

0

Annabelle Minerals predstavuje svoj klasický krycí minerálny mejkap v modernej lisovanej podobe. Vyskúšajte ho.

Nový púdrový mejkap má vyživujúce zloženie a dokonalé krycie vlastnosti. Vašej pokožke tak okamžite prepožičia zamatovo hladký vzhľad.

Skombinovali sme naše obľúbené minerály s čisto prírodnými hydratačnými zložkami a zistili sme, že sa skvele dopĺňajú:

❖ Skvalan a extrakt z aloe vera majú hydratačný a vyhladzujúci účinok.

❖ Vitamín E spomaľuje proces starnutia.

❖ Slnečnicový olej bráni strate vody z epidermy.

❖ Minerály na čele so zinkom sa postarajú o dokonalé krytie a hodvábny finiš.

Lisovaný minerálny mejkap sa hodí na všetky typy pleti. Ľahko k nej priľne a takmer na nej nie je viditeľný, napriek tomu poskytuje vysoké krytie. Už pri nanesení prvej vrstvy schová pupienky, prasknuté žilky, pigmentácie, kruhy pod očami a iné neduhy.

Lisovaný minerálny mejkap je možné aplikovať pomocou štetca alebo hubky. Je uložený v elegantnom kovovom puzdre s praktickým zrkadlom a vďaka kompaktnej veľkosti sa zmestí do každej kabelky.

Annabelle Minerals, Lisovaný minerálny mejkap: 24,90 €.

Aplikátor na lisovaný mejkap: 4,90 €.

-PR článok-

Titulné foto ilustračné, zdroj: Unsplash

Zážitková jeseň: V lone prírody, na samote, v meste alebo v kúpeľoch?

0

Môžete ju prežiť na chalupe, chate, v hoteli alebo si dopriať luxusný kemping v podobe glampingu. Môže mať príchuť samoty, ale môže sa niesť v duchu luxusu a okázalosti. Vaša dovolenka môže byť pestrá ako lístie, ktoré vám bude šuchotať pod nohami. Načerpajte energiu z tipov, ktoré vám prináša AMAZING PLACES.

STARÁ IZBA
Keď chalupa, tak určite na Orave

Stará Izba vás dostane, je to miesto ako vystrihnuté z rozprávky – dobrú noc tu dávajú líšky a ráno sa prebúdzate do úžasnej atmosféry okolitej prírody. Chalupa sa nachádza na polosamote v malebnom prostredí na Orave. Vďaka svojej polohe je ideálnym miestom pre rodiny s deťmi, milovníkov prírody, turistiky a aktívnej dovolenky a, samozrejme, je to v prvom rade miesto dokonalého oddychu.

Drevenička po starých rodičov dostala druhú šancu a zrekonštruovali ju naozaj s citom. Niekde sa rezalo, inde zas lakovalo, maľovalo, prečalúnilo a niekde stačila len voda a kúsok čistiaceho prostriedku, aby dedičstvo po starkých dostalo ďalšiu šancu. Nové veci zas prispôsobili a doladili k tým, ktoré vynovili, a tak si tu staré žijú v harmónii s novými materiálmi. Najväčšiu pozornosť púta pec na prízemí. V podkroví sa nachádza kúpeľňa a tri romanticky zariadené spálne, z ktorých je krásny výhľad na vrcholky hôr.

NEBO NAD ŠTIAVNICOU
Štyri chalúpky s dušou, ktoré vám vyrazia dych

Sú to štyri dvesto-tristoročné chalúpky – Biela, Modrá, Oranžová a Zelená a volajú sa Nebo nad Štiavnicou. Nedostupný terén v mestskej časti Štefultov ich majiteľom učaroval hneď, a preto sa rozhodli zdevastované chalúpky kúpiť a dať im nový život. Domčeky sú pomenované podľa farby dverí a okien. Kopcovité, čiastočne ťažko prístupné miesta okolia Banskej Štiavnice skrývajú nádherné výhľady do kraja a nabáda k objavovaniu a túram.

„Obnovou tohto miesta sme vytvorili absolútne súkromie pre rodinné dovolenky, priateľské stretnutia, dámske jazdy, umelecké alebo športové aktivity. Svojou energiou skvele podporuje brainstormingové alebo iné kreatívne worskhopy. Je ideálne na načerpanie energie a inšpirácie súčasne,“ pozývajú majitelia.

BOUTIQUE HOTEL 11
Ubytovanie v historickom srdci Nitry

Nitriansky hrad na dosah a na streche unikátne SPA a či už pôjdete do Nitry pracovne, alebo za oddychom, ste tu správne. Tento útulný butikový hotel má všetko potrebné. Hostia môžu využiť služby priestranného Lobby baru, cigarového salónika a ručnej autoumyvárky. A môžu si vybrať zo 40 izieb rôznych kategórií zariadených v tlmených tónoch. Spomínané Rooftop SPA, ale aj fínska či infra sauna, vírivka, vonkajšia kaďa a celé mesto ako na dlani – to všetko robí z tohto miesta jedinečné ubytovanie. 

Nitra ponúka množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Najvýraznejšou z nich, viditeľnou aj z terasy hotela, je Nitriansky hrad s Katedrálou sv. Emeráma. Pre kultúrnych nadšencov tu je množstvo kostolov, synagóg, múzeí, galérií, divadiel, jeden z najväčších amfiteátrov na Slovensku a národné výstavisko Agrokomplex. Vďaka svojím turistickým trasám a prírodným chodníkom je to skvelé miesto aj pre milovníkov prírody.

HOTEL ROYAL PALACE TURČIANSKE TEPLICE
Špičková starostlivosť, skvelé wellness a zážitkové kúpele

Luxusný hotel v štýle art deco, ktorý podčiarkuje svoje historické korene a zároveň odkazuje na vybranú spoločnosť, ktorá kúpele po stáročia navštevovala. Okázalé miesto, pokoj v duši a relax. K tomu vynikajúca gastronómia, príjemná atmosféra a nádherná príroda. Domov sa vrátite ako znovuzrodený. Pomôžu vám k tomu blahodárne masáže a procedúry, liečivá voda a fantastické jedlo. Tých päť hviezdičiek si skutočne zaslúži.

Nájdete tu širokú ponuku liečebných procedúr navyše za prítomnosti prírodných zdrojov minerálnych termálnych prameňov. Hotel je prepojený chodbou so Spa&Aquaparkom, v ktorom nájdete bazény a vodné atrakcie. Vďaka zloženiu minerálnej vody je Spa&Aquapark jediný aquapark so Zlatým prameňom na Slovensku.

GLAMPING POSED VINICA
Ubytovanie v srdci vinohradu

Našli sme miesto pre každého milovníka vína. Vzniklo so zámerom priblížiť krásy viníc všetkým tým, ktorých zaujíma, ako víno vzniká. A kde inde ako v utešenom vinohradníckom mestečku Modra. Originálny domček nad mestom je postavený na oceľovej podeste, je ekologický a nezasahuje do okolitej prírody. Je ideálny na romantické chvíle pre dvoch, nič vám tu nebude chýbať. Po príchode hostí čaká na ochutnávku aj fľaša vína z domácej produkcie.

Posed nie je pripojený na elektrické a vodovodné siete, a tak prináša ideálny spôsob, ako uniknúť z rušného mesta. Kúpeľňa je vybavená solárnou sprchou a kompostovaciou toaletou. Nechýba provizórna kuchynka, v ktorej sa nachádza zásoba pitnej vody, plynový varič a rôzne kuchynské náčinie pre pohodlnú prípravu raňajok či jednoduchej večere. Vnútri je komfortná posteľ a dostatok odkladacieho či úložného priestoru. Ideálne miesto na malý únik z reality, čo poviete?

STROMDOM DVA DUBY
Urbanistické dielo v súlade s okolitou prírodou

Novobanská príroda a originálny dizajn – to je dvojpodlažná drevostavba s názvom StromDom Dva Duby. Ikonou objektu je pokrútený dub prerastajúci cez vonkajšiu terasu, na ktorej sa nachádzajú vchodové dvere do domčeka. Terasa je dostatočne priestranná, aby slúžila aj na stolovanie pre štyri dospelé osoby, čo je aj maximálna ubytovacia kapacita.

Interiér poskytuje všetko, čo hostia potrebujú, vrátane alternatívnej sprchy a ekologickej toalety. V kuchyni je pec s rúrou na pečenie, plynový varič a nechýba ani chladnička. Je elektrifikovaný pomocou fotovolatických panelov, ktoré poskytujú dostatok energie pre osvetlenie v interiéri. Útulná obytná zóna s veľkorysou presklenou „kukaňou“ a plne vybavený kuchynský kút s pieckou, ktorej živé teplo dokresľuje divokú a zároveň romantickú atmosféru v zasnežených zimných mesiacoch. V podkroví sú dve oddelené komfortné ležoviská pre štyri dospelé osoby. Jeho súčasťou je presklená oddychová zóna

CHATA 267
Súkromie v lone panenskej prírody

Moderná a útulná chata po úchvatnej rekonštrukcii sa nachádza na ostrove v Demänovskej doline, približne 400 metrov od Demänovskej ľadovej jaskyne. Svojich hostí láka na skutočné súkromie. Zaň vďačia ostrovu, ktorý vytvorila rieka Demänovka a dostať sa sem dá len cez drevený most, cez ktorý nepúšťajú autá. Minimalistický dizajn, všadeprítomné drevo a veľké okná. Vďaka nim sa priestor otvoril prírode. Funkčnosť tu zohrávala dôležitú úlohu, a tak je tu všetko vrátane nábytku vyrobené na mieru.

Atmosféru interiéru je neopísateľná a pec tu nemôže chýbať, ale aj prírodná hlinená omietka a krásne výhľady do okolia cez veľkú presklenú stenu v obývacej izbe. Neďaleko chaty sa nachádza cyklotrasa a priamo z chaty sa dá vyraziť po turistických trasách, ktoré vedú do hlbokých hôr a na hrebene kopcov.

Pripravila: Martina Baumann, zdroj fotografií: AMAZING PLACES

Nohy v teple? Topánky, ktoré zahrejú a sú IN

0

Už tu máme pravú zimu a ak ste si doteraz nestihli zaobstarať poriadne teplé oblečenie a obuv, tak je ten najvyšší čas! Topánky na šnurovanie patria k najobľúbenejším, a tak si dnes s nami pozrite novinky z aktuálnej kolekcie DEICHMANN. Nájdete tu bohatý mix a to od módnych farmárok, worker obuvi, cez soft rock, minimalistický army až po britský štýl.

Nízke šnurovacie čižmy sa v určitých obmenách vyskytujú v kolekciách každoročne. Aké sú najväčším hitom tento rok?

Kolekcii DEICHMANN dominujú prevažne nadčasové modely v čiernej farbe. Nájdete v nej ako klasické mestské modely z pravej alebo umelej kože, tak športovejšie kúsky s tex-membránou, ktoré vaše chodidlá udržia v suchu aj v náročnejšom teréne. Okrem jednoduchých minimalistických šnurovačiek na nízkom či vyššom podpätku, sa nosia aj robustné chunky modely na vysokej pevnej platforme.

Aj keď je čierna často farbou prvej voľby, aktuálny trend ukazuje taktiež dopyt po prírodných svetlých odtieňov. V takom prípade je možné vyberať šnurovaciu obuv v béžových, krémových, smotanových alebo svetlo hnedých tónoch. Okrem vymenovaných odtieňov sú tohtoročným hitom aj modely v tmavo modrej či fľaškovo zelenej farbe.

Náš tip číslo jedna!

 Investícia do kvalitných a pekných šnurovačiek sa rozhodne oplatí. Sú nesmierne pohodlné, vyzerajú aj napriek konzervatívnej alebo robustnejšej povahe šik a navyše ich využijete k množstvu jesenných outfitov: perfektne sadnú nielen k džínsom, košeli a vlnenému kabátu, ale napríklad aj ku šatám z jemného úpletu, alebo hrejivého flanelu. Šnurovačky v zemitých a prírodných farbách podčiarknu tiež outfit z menčestru – predstavte si široké, módne, menčestrové nohavice kombinované s jemnučkým kardigánom z mohéru do pásu, k tomu kvalitnú koženú kabelku v približnom tóne obuvi a na záver už iba jemné šperky z prírodných kovov, a či pôjde o pracovné stretnutie alebo len kávu s priateľkami, budete štýlová od hlavy až po päty.

Náš tip číslo dva!

Začína vonku naozaj prituhovať? Stavte na modely vystlané mäkučkým hrejivým umelým kožúškom, ktoré vaše chodidlá udržia v teple a v suchu aj v teplotách pod nulou.  A nebojte sa klasického šnurovania! Väčšina šnurovacích farmárok z kolekcie DEICHMANN je vybavená aj postranným zipsom.

Pripravila Mária Halajová

Máte už premyslené vaše vianočné stolovanie? A čo výzdoba?

0

A kde inde sa stretnúť na Vianoce ako pri prestretom stole. Spestrite si spoločné chvíle výnimočným servisom alebo pod stromček darujte prekvapenie, na ktorom (alebo v ktorom) vynikne sviatočná hostina. Chutné medovníčky či vanilkové rožky budú na kvalitnom servírovacom tanieri ešte lepšie. Tipy vám prináša obľúbený portál VEMZU.

Nádherný jedálenský set

Porcelán je krásna ukážka toho, že poctivá ručná práca sa naozaj oplatí. Tento krásny materiál pozdvihne úroveň každého interiéru a dodá nádych kvality a luxusu. Odporúčame opatrné zaobchádzanie pri jeho čistení, no nedekorované kúsky je možné umývať v umývačke a používať v mikrovlnke. Medzi jeho najväčšie výhody určite patrí vysoká mechanická odolnosť a nižšia nasiakavosť hmoty proti klasickej keramike.

Svietnik Drip

Svietnik z dielne dizajnéra Pascala Smelika pre značku POLSPOTTEN je dizajnový zázrak. Pascal Smelik je fascinovaný deformáciou ako takou a tento držiak túto jeho fascináciu priamo vyjadruje. Hravý a elegantný tvar vás láka na osvetlenie miestnosti pomocou sviečky, ďalej môžete svietnik použiť ako súčasť prestretého stola, alebo ho jednoducho nechať zažiariť osamote ako dekoratívny kúsok – skúste skombinovať viacero svietnikov v rôznych veľkostiach a vytvorte kúzelne nezabudnuteľný vizuál.

Stredná krájacia doska Adam

Mramor je krásna záležitosť, ktorá dodá interiéru uzemnenie a upokojenie v podobe elementu prírody a jemných vzorov. Kameň je celkovo hojne využívaný práve pre svoju prirodzenú krásu a vynikajúcu údržbu.

Minimalistický stromček?

Ak chcete mať tieto Vianoce minimalistické, nehľadajte nič iné ako tento drôtený vianočný stromček. Stromček Glow od značky House Doctor prichádza s malými LED svetlami na drôtených vetvách, ktoré môžete krútiť a ohýbať. Jednoduchý tvar a biela farba sa hodí do akéhokoľvek vianočného interiéru. Nechajte ho na chodbe alebo ho použite ako dekoráciu v rohu obývacej izby. Vďaka funkcii časovača zostane tento stromček na batérie zapnutý po dobu 6 hodín. Menej starostí, viac prázdninovej pohody.

Ozdoba Shine

S touto veľkou sklenenou ozdobou od značky House Doctor to rozbehnete. Je navrhnutá tak, aby ozdobila vaše okno a upútala pozornosť svojimi rozmermi. Ozdoby nie sú len na vianočný stromček a tento dizajn vám umožní vytvoriť slávnostnú výzdobu na okne vašej obývačky alebo zavesené zo stropu. Shine je možné ľahko zladiť so všetkými druhmi farieb. Od klasického zlata a striebra až po iné tóny. Nech už si vyberiete čokoľvek, vaša výzdoba bude štýlová a pútavá. Dostupné aj v iných farbách.

Ozdoby Multi

Nechajte tohtoročný vianočný stromček rozžiariť váš domov ozdobami inšpirovanými vintage v mnohých odtieňoch drahokamov. Táto sada 6 ozdôb prináša ružovú, červenú, zelenú, modrú, striebornú a oranžovú, ktoré spolu dobre ladia. Ak chcete zostať vo vintage motíve, zmiešajte ozdoby s inými žiarivými ozdobami alebo ozdobami vyrobenými z papiera, skla a kovov. Kombinácia živých farieb a rôznych tvarov dodá vášmu stromčeku výrazný retro nádych. Ako keď vstúpite do svojho obľúbeného vianočného filmu.

Titulné foto ilustračné, zdroj: Unsplash

Pošta vydala známku s podobizňou akademického maliara Jozefa Baláža

0

Slovenská pošta vydala 5. decembra 2023 poštovú známku „Deň poštovej známky: Jozef Baláž (1923 – 2006)“ s nominálnou hodnotou 1,20 €.

Poštová známka rozmerov 44,1 × 26,5 mm, vrátane perforácie, vyšla vo forme tlačového listu s 30 známkami a 30 kupónmi rozmeru 22 × 26,5 mm, vrátane perforácie. Známku vytlačila kombináciou ofsetu so serigrafiou spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Motívom poštovej známky je portrét akademického maliara Jozefa Baláža, doplnený o detail autorovej litografickej ilustrácie z básnickej skladby J. Kollára „Dcéra slávy“ z roku 1979. Na kupóne je reprodukovaná časť líniovej rozkresby známky vydanej v roku 1998 v rámci emisie „Deň poštovej známky – História pošty“.

Súčasne s poštovou známkou vyšla obálka prvého dňa (FDC) s pečiatkou FDC s dátumom 5. 12. 2023 a domicilom mesta Bratislava. Predlohou prítlače FDC obálky je litografická ilustrácia diela J. Kollára „Dcéra slávy“ z roku 1979. Motívom FDC pečiatky je motív autografie „Dievča z oázy“. FDC vytlačila technikou oceľotlače spoločnosť Tiskárna Hradištko, s.r.o. Autorom výtvarného návrhu poštovej známky, kupónu, FDC a FDC pečiatky ako aj líniovej rozkresby známky a rytiny FDC je Doc. akad. mal. Martin Činovský ArtD.

Jozef Baláž (1923 − 2006) bol akademický maliar, grafik, ilustrátor, nestor a zakladateľ slovenskej známkovej tvorby. Baláž debutoval v známkovej tvorbe v roku 1957. Tri emisie TANAP stoja na začiatku dlhého radu známok, ktoré popri voľnej grafickej a ilustračnej tvorbe so zanietením vytvoril v nasledujúcich rokoch. Jeho známková grafika predstavuje takmer 150 známok, najskôr československých, nadväzne slovenských.

Jozef Baláž je hlavným predstaviteľom toho prúdu, ktorý v najširšej miere vnikol do tajov známkovej grafiky. Aj v kontexte československej tvorby zaujala jeho dynamická pevná líniová kresba, ktorá je nosná v kompozícii aj vo výraze. Príklonom k vyjadrovacím prostriedkom voľnej a ilustračnej grafiky vo výbere motívu a v expresívnosti výrazu profiluje známkovú grafiku ako súčasť moderného výtvarného prejavu. Z úctyhodného počtu československých známok vytvorených J. Balážom pripomeňme emisie Slovenský raj, Archeologické objavy, 110. výročie Svetovej poštovej únie, niekoľko emisií k výročiu SNP, ako aj portrét usmievavého Gagarina, či v celoštátnej súťaži ocenený portrét Andreja Hlinku. Zo slovenskej známkovej produkcie uveďme popri kresbe na medzipolí tlačového listu prvej slovenskej emisie Štátny znak najmä známky prvých emisných ročníkov 50. výročie SNP, 5. výročie Ústavy SR, emisiu Černová, viaceré portrétne známky a témy historických udalostí. Obzvlášť hodnotné je vytvorenie fiktívnych portrétov veľkomoravských osobností Pribinu, Rastislava, Koceľa a Svätopluka. Pamätná je francúzsko-slovenská emisia M. R. Štefánik z roku 2003. Zo známok s portrétom považujem za najobjavnejšie riešenie známky Ľudovíta Štúra, koncipovanej ako dvojportrét spolu s personifikovanou podobou Štúrovej múzy – slovenčiny. Viaceré emisie boli ocenené v početných filatelistických anketách a v hodnoteniach odborných porôt. Spomedzi nich má iste mimoriadnu hodnotu ocenenie v súťaži Grand Prix de lʼexposition WIPA 1996. Emisia Ľudovít Štúr získala pre slovenskú známku prvé a najhodnotnejšie medzinárodné ocenenie. Okrem autorovho tvorivého vkladu formovalo podobu známky pôsobenie majstra Baláža v poradných orgánoch vydavateľa. Bol prvým predsedom Realizačnej komisie.

Za osobitne významný podiel na tvorbe slovenskej známkovej grafiky bolo akademickému maliarovi Jozefovi Balážovi v roku 2001 udelené štátne vyznamenanie Rád Ľudovíta Štúra II. triedy. Prezentovaná emisia nech je vyjadrením pocty umelcovi prostredníctvom média poštovej známky, výtvarnú podobu ktorej pol storočia utváral nenapodobiteľným spôsobom.

Mgr. Antónia Paulinyová

Slovenskí zákazníci najviac dôverujú Magnesii

0

Značka získala ocenenie Najdôveryhodnejšie značky už tretíkrát.

V najväčšom prieskume spotrebiteľskej dôvery si slovenskí zákazníci opäť volili značky, ktorým najviac veria. V rámci kategórie Balených vôd vyhrala prírodná minerálna voda Magnesia toto ocenenie už tretíkrát po sebe. Marketingový program Dôveryhodné značky je jediný na slovenskom trhu, ktorý monitoruje a oceňuje značky, v ktoré majú spotrebitelia najväčšiu dôveru.

Napriek tomu, že slovenský trh prechádza v posledných rokoch rôznymi výkyvmi ako vojna, pandémia, či zmeny nákupného správania zákazníkov, tisícky slovenských spotrebiteľov rozhodli o tom, že značka Magnesia má pre nich v kategórii Balených vôd stále najväčšiu dôveru. „Práve v zložitých časoch je kľúčovým faktorom pre úspech značky silné puto so zákazníkmi. My sme naozaj vďační, že puto medzi Magnesiou a našimi zákazníkmi kontinuálne rastie, veď čo si môže značka priať viac ako spokojných zákazníkov, ktorí dôverujú jej produktom,“ uviedol Karol Ponesz, country manager spoločnosti Mattoni1873.

O minerálnej vode

Magnesia je prírodná stredne mineralizovaná voda so značným obsahom horčíka (172mg / 1 l) a nízkym obsahom sodíka (len 5mg /1 l). Čerpá sa z prírodného zdroja z hĺbky okolo 100 metrov. Je prírodným zdrojom horčíka, ktorý prispieva k zníženej miere únavy a vyčerpania, k normálnej funkcii nervového systému, k správnej funkcii psychiky, ale aj k normálnej činnosti svalov. Minerálna voda Magnesia je vhodná na pravidelnú konzumáciu bez obmedzenia.

Vďaka vzácnej kombinácii horniny hadec a oxidu uhličitého, v podloží hlbinného zdroja minerálnej vody v Slavkovskom lese, je jej zloženie naozaj jedinečné. Tento unikátny zdroj prírodného horčíka si slovenskí spotrebitelia vybrali za najdôveryhodnejšiu balenú vodu v 8. ročníku ankety Dôveryhodné značky. „Magnesia je naozaj jedinečná minerálna voda, ktorá sa rodí v hlbinách prírody a je nezameniteľnou súčasťou portfólia spoločnosti Mattoni 1873. Tretie víťazstvo ocenenia Najdôveryhodnejšej značky je potvrdením kvality nášho produktu a značky, ale rovnako tak usilovnej snahe kolegov prinášať unikátny produkt pre našich zákazníkov. Nesmierne si toto ocenenie vážime a ďakujeme zaň,“ dodáva Karol Ponesz.

Marketingový program Dôveryhodné značky, v spolupráci s agentúrou NielsenIQ, monitorovali a ocenili značky produktov, ktorým spotrebitelia najviac dôverujú. Tento rok hodnotilo 2000 respondentov rôznej vekovej kategórie, z rôzne veľkých obcí až 700 značiek v 85 kategóriách. Do prieskumu boli zahrnuté značky, ktoré sú tými najsilnejšími na trhu.

-Tlačová správa-

Ako na Nový rok, tak po celý rok. Vkročte do neho pravou nohou!

0

S príchodom nového roka sa neodmysliteľne spájajú aj nové životné začiatky. Ak ste sa rozhodli, že tento rok urobíte niečo pre svoje zdravie, pripravili sme si pre vás tipy na šikovných pomocníkov pre vyvážené stravovanie a efektívnu organizáciu kuchyne, ktorí vám pomôžu s dodržaním novoročných predsavzatí!

Starter sada na vákuovanie Fresh & Save Cube, S, 6 ks – novinka

Štartovacia sada na vákuovanie z kolekcie Fresh & Save Cube nemeckej značky Zwilling je ideálnym pomocníkom do každej kuchyne. S krabičkami štvorcového rozmeru ľahko uskladníte suché potraviny ako soľ, korenie, semienka, orechy či sušené ovocie a vďaka hermetickému viečku so silikónovým tesnením a odsávacím piestom môžete ich obsah vákuovať a zaistiť tak ich maximálnu čerstvosť. Pomocou inteligentného systému stavebnicového skladovania navyše naplno využijete váš úložný priestor a s NFC štítkami s bielou fixkou, ktoré sú súčasťou balenia, sa ľahko a rýchlo zorientujete v ich obsahu. Jednotlivé dózy sa dajú navyše prepojiť so smart aplikáciou na mobilnom telefóne.

Smoothie mixér 50´s Retro Style,  0,6 l, pastelovo modrá

V prípade, že si chcete dopriať každodennú porciu zdravia prostredníctvom smoothie ovocných či zeleninových koktailov, malý stolný mixér spoločnosti Smeg je zásahom do čierneho. Smoothie maker v dizajne 50. rokov ozvláštni váš kuchynský kút a zároveň ho obohatí tou najmodernejšou technológiou. Disponuje nepriepustným vekom z odolného plastu Tritan™ Renew, a je tak možné použiť ho aj ako cestovnú fľašu Bottle to go.

Sypaný bylinný čaj Detox Bio, kovová dóza 100 g

Pri akejkoľvek očiste tela si dávajte pozor nielen na to, čo jete, ale aj na dostatočný prísun tých správnych tekutín. Kusmi Tea čaj Detox z radu Wellness je zmesou maté a zeleného čaju s arómou citróna a citrónovej trávy, čo je kombinácia perfektná ako pre detoxikáciu, tak pre regeneráciu celého organizmu. Sypaná zmes je uložená v kovovej dóze vo veľkosti 100 g, ktorá napomáha uchovávať arómu a chuť čaju. Na prípravu jednej šálky čaju odporúčame použiť 1 čajovú lyžičku sypanej zmesi.

Odšťavovač/lis na citrusy 50´s Retro Style CJF11, biela

Rána plné vitamínov vám zaistí kompaktný odšťavovač talianskej spoločnosti Smeg v oslnivom retro dizajne 50. rokov. Pomocou lisu z nehrdzavejúcej ocele vytlačí čerstvú šťavu z akéhokoľvek druhu citrusov, ktorá vás nabije energiou na celý deň. Dizajn vyšperkovaný do posledného detailu je k dispozícii v mnohých farbách a hravo sa tak stane súčasťou každej kuchyne.

Set 3 priečnych škrabiek na zeleninu s rôznymi vzormi, Good Grips

Urobte z vašich zdravých pokrmov nielen chutný, ale aj hravý a farebný zážitok. Pomocou trojice škrabiek OXO z kolekcie Good Grips vykúzlite nápadité zdobenie do ovocných a zeleninových šalátov. Či už šúpete zemiaky, alebo pripravujete tenké mrkvové prúžky, priečne škrabky s dvomi ostrými čepeľami z japonskej nehrdzavejúcej ocele si hravo poradia s akoukoľvek zeleninou či ovocím. Spoločnosť OXO venuje veľkú pozornosť aj ergonómii. Rukoväť preto padne skvele do ruky – či už ľavej, alebo pravej – a protišmykové prvky zabránia vykĺznutiu z mokrých dlaní a prípadnému zraneniu.

Nepriľnavá panvica Eco Lite s odnímateľnou rukoväťou, 24 cm

Guľatá panvica nemeckého výrobcu Woll s priemerom 24 cm s odnímateľnou rukoväťou je vďaka svojej dlhej životnosti skvelou investíciou. Panvica je súčasťou kolekcie Eco Lite a nielen jej výroba, ale aj funkčnosť zohľadňuje dopad na životné prostredie. Produkt je vyrobený zo 100% recyklovaného hliníka, a je tak o 35 % ľahší ako bežné panvice rovnakého rozmeru. Disponuje odnímateľnou rukoväťou, ktorá je vyrobená trvalo udržateľnou technológiou z lokálnych surovín – využitím približne 40 % drevenej múky a múky z olivových semien. Má tiež nepriľnavý povrch a je vhodná na použitie v rúre či umývačke riadu. Kúpite ju v ekologickom balení.

1524ELI, 1520ELI, 4054359017925

Všetky dnešné tipy dostanete v predajniach Potten & Pannen – Staněk alebo na www.pottenpannen.sk.

-PR článok-

Titulné foto ilustračné, zdroj: Unsplash