Hľadať

Deväť nominácií pre filmy z distribúcie Continental film

O možnosť získať zlatú sošku Oscara budú tento rok bojovať štyri filmy z distribúcie Continental filmu, ktoré tak celkovo získali deväť nominácií.

Medzi týmito filmami sa ocitla aj britská špionážna dráma pod názvom Jeden musí z kola von alebo v origináli Tinker Tailor Soldier Spy pod režisérskou taktovkou Tomasa Alfredsona  v hlavných úlohách s Gary Oldmanom a Colinom Firthom a Tomom Hardym.
V kategórii Najlepší herec v hlavnej roli je nominovaný Gary Oldman, ktorý vo filme stvárnil špióna pod prezývkou „Žobrák“.

Ďalšiu nomináciu získal film za Najlepšiu hudbu, pod ktorú sa podpísal uznávaný Alberto Iglesias, ktorý sa podieľal aj na hudbe k filmu Pedra Almodovara Koža, v ktorej žijem.
Scenár k filmu Jeden musí z kola von napísala Bridget O´Connor a Peter Straughan, ktorí sú nominovaní na zisk tohto prestížneho ocenenia v kategórii Najlepší adaptovaný scenár. Film Jeden musí z kola von sa objaví v slovenských kinách od 2. februára.

Medzi nominácie na tohtoročného Oscara sa dostala aj americká dráma v réžii Stephena Daldryho Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko (Extremely Loud and Incredibly close), ktorá je nominovaná v dvoch kategóriách, a to za Najlepší film roka a Najlepší herec vo vedľajšej úlohe – Max von Sydow.
Slovenská premiéra filmu Príšerne nahlas a neuveriteľne blízko je naplánovaná na 12. apríla.

Tri nominácie získal aj divácky najúspešnejší film na Slovensku v roku 2011 – Harry Potter a Dary smrti – 2. časť – za Najlepšiu výpravu, Najlepší makeup a Najlepšie vizuálne efekty.

V kategórii Najlepší celovečerný dokument sa bude o zlatú sošku uchádzať aj muzikálny dokument Wima Wendersa na počesť uznávanej nemeckej tanečnici a choreografke Pine Bausch pod názvom PINA.

Words: Calvera/ Continental film                                                    Photos: ISIFA

www.continental-film.sk

Mohlo by sa Vám páčiť