Hľadať

Guerlain a jeho francúzsky bozk

Guerlain a jeho francúzsky bozk

Na začiatku septembra ohúri módny dom Guerlain svet žien francúzskym bozkom. Na poličkách butikov sa totiž objaví French Kiss, nápaditý parfum určený práve pre nežnejšie pohlavie. Prvé informácie o očakávanom produkte si mohli slovenské dámy prečítať na internete už v prvej polovici augusta. Jednalo sa však najmä o kratšie správy zahraničných serverov.

Francúzsky bozk na jeseň

Jeseň spríjemnená francúzskym bozkom? Prečo nie. Módny dom Guerlain túži ponúknuť hrejivé rozptýlenie aj v čase, keď hrdý kráľ oblohy slnko čoraz väčšmi stráca svoju moc. Predstavenie horúcej kozmetickej novinky tak trochu súvisí s oslavami 20-ročnej existencie série rúžov Kiss Kiss, patriacej do portfólia Guerlain. Parfum „Francúzsky bozk“ je zároveň ďalším prírastkom do pôsobivej kolekcie Les Elixirs Charnels z roku 2008. V nej sa už nachádzajú „staršie“ vône Oriental Brulant, Chypre Fatal a Gourmand Coquin. Na všetkých sa vyníma signatúra talentovanej parfumérky Christine Nagel, ktorá v súčasnosti pracuje pre konkurenčnú značku Hermes. K trom uvedeným vôňam sa postupne pridali ďalšie, v roku 2009 Le Boise Torride a v roku 2011 Floral Romantique. Spomenuté kreácie patria do pomyselnej výkladnej skrine módneho domu Guerlain.

small

Zmyselný French Kiss

Vráťme sa však ku francúzskemu bozku. French Kiss je svetlý, kvetinový elixír s nádychom túžby. Jeho mysteriózna vôňa, v ktorej sa mieša aróma fialiek, ruží, kosatcov a malín môže poslúžiť ako tajná zbraň v situáciách, vyžadujúcich zmyselnosť a sexepíl. Samozrejme, svoj podiel na tom má aj obľúbená prísada kozmetických výrobkov, magické pižmo. Komplexnú, správne vyváženú, sexy vôňu „francúzskeho bozku“ dotvára prítomnosť exotickej vanilky, liči a okrasnej rastlinky heliotrop. Opojnú esenciu ružovo sfarbeného parfumu namiešal Thierry Wasser. Usiloval sa o vytvorenie vône navodzujúcej atmosféru pôžitku a rozkoše. Zmyselná predstavivosť dokonale zafungovala napríklad u editorky Chantal Hélene Wagner, ktorá si pri opisovaní parfumu French Kiss zhodou okolností spomenula na japonskú špecialitu Nyotaimori, čo je servírovanie jedál, najčastejšie suši, na nahom ženskom tele.

small_2

Vôňa romantiky

Dámam sa hodí  využívať túto vôňu s jemne provokatívnym názvom najmä pokiaľ sa chystajú na spoločenské stretnutie alebo na rande. Romantický French Kiss patrí k parfumom s výrazne ženským charakterom, preto mužov, dokonca ani experimentátorov zrejme neosloví. Je to však individuálne. Aj s Francúzskym bozkom sa odporúča narábať opatrne, nakoľko intenzita jeho vône ostane dostatočne silná aj po niekoľkých hodinách. Dôležitá informácia pre potenciálnych záujemcov – svieža novinka módneho domu Guerlain bude dostupná na trhu od septembra v 75 mililitrových flakónoch. Na Perfume Lounge a v špeciálnych butikoch značky v Paríži by sa mohla objaviť dokonca už na sklonku augusta. Cena luxusného produktu bola stanovená na 185 eur.

small_1

Marcel Letko
Photos: ISIFA, Press
www.guerlain.com

Mohlo by sa Vám páčiť