Hľadať

Hublot v Ženeve

Hublot v Ženeve

V Ženeve sa 15. – 19. januára konala prestížna výstava hodiniek, kde mohli milovníci unikátnych a luxusných kúskov objaviť množstvo noviniek. Niektoré z dielne Hublot vám prinášame.

 

Big Bang Meca-10 Blue Ceramic

Keď zasadíte geniálny strojček s desaťdennou rezervou chodu do indigovo modrého puzdra z keramiky, môže vzniknúť jediné – nové hodinky Big Bang Meca-10 Blue Ceramic. Ide o spojenie dokonalého mechanizmu s veľmi odolným materiálom.

Značka Hublot je navyknutá na rozruch, vlastne je jeho spúšťačom. Neobvyklé dizajnové prvky zvládne prepojiť s precíznou funkciou strojčekov a rovnako je to aj v prípade hodiniek so 45mm priemerom puzdra, ktoré je vyrobené z modré keramiky. To chráni skeletový strojček s neobvykle veľkou rezervou chodu, pričom ukazovateľ rezervy natiahnutia je možno zaznamenať priamo na číselníku, presnejšie na pozícii 6. Hodinky patria medzi výtvory spadajúce do konceptu The Art of Fusion, pričom ide o najgeniálnejšie spracovanie nových materiálov, ktoré vyvíja tím odborníkov Hublot. High-tech keramika použitá na puzdro a lunetu je odolná proti poškriabaniu a prežije tak dlhé roky, zároveň je ľahší než oceľ.

Pre tých, ktorým keramika nevyhovuje a túžia po niečom výraznejšom, je tu novinka Big Bang Meca-10 King Gold Blue. Jej puzdro je vyrobené z patentovaného King Gold zlata, takého typického pre hodinársku značku Hublot, poháňa ju rovnaký strojček HUB1201 s ručným naťahovaním. Matný skeletový číselník vo farbe hlbokého oceánu a modrý kaučukový remienok dodávajú hodinkám na atraktivite.

 

Big Bang One Click Sapphire 39 mm

Za viac ako desať rokov existencie hodiniek Big Bang One Click 39 mm nám tento model ukázal, že dokáže byť športový aj elegantný, moderný či extravagantný a v každom prípade neodolateľný.

Videli sme spojenie s krajkou, rifľovinou či žiarivými farbami. Dnes sa však tento model vyzliekol „donaha“. Je oblečený len do svojej vlastnej krásy. Dáva jej vyniknúť zafírové puzdro a predstavuje tak najnovšie „must-have“ hodinky v troch limitovaných dvesto kusových edíciách pre ženy.

Nie je náhoda, že práve hodinárska značka Hublot rozširuje rady svojich zafírových časomier. V jej portfóliu nájdeme už niekoľko modelov pre mužov, ktoré sa za krátku dobu svojej existencie stali veľmi populárne. Spracovanie zafíru je technologicky náročné, rezať sa dá jedine diamantom a dosiahnuť správne farby syntetického zafíru nie jednoduchý proces, ale chemická alchýmia. Čo je však pre ostatných nemožné, stáva sa pre Hublot výzvou.

Hodinky Big Bang One Click Sapphire 39 mm sú k dispozícii v troch farebných prevedeniach puzdra: v modrom, ružovom a transparentnom zafíre. Luneta je posiata diamantami o celkovej váhe jeden karát. Patentovaný systém One Click umožní meniť remienky podľa chuti.

Model s 39mm puzdrom poháňa automatický strojček HUB1710 s rezervou naťahovania zhruba 50 hodín, dátumovka je umiestnená na pozícii 6. Model je v každom svojom farebnom prevedení limitovaný počtom 200 kusov.

Hublot / Peter Fritz

Fotografie: Hublot Press

 

www.hublot.com

 

 

Mohlo by sa Vám páčiť