Hľadať

Kontinuita umenia

Kontinuita umenia

Odhliadnuc od formy, umenie tu vždy bolo, je a vždy bude. Pokojne môžeme konštatovať, že umenie je nesmrteľné a zachováva si svoju kontinuitu.

 

A práve „Kontinuita“ je názov novej výstavy v bratislavskej galérii moderného umenia Savoy Gallery, ktorá sa nachádza v samom srdci hlavného mesta. Vzdušné a elegantné priestory až do 20. októbra hostia tvorbu dvoch výnimočných umelcov – akademického sochára Pavla Dubinu a maliara Franka Bušića. Už podľa mena je jasné, že nejde o Slováka – Franko Bušić je predstaviteľ chorvátskej umeleckej scény a určite stojí za zmienku, že sa  ako jediný Chorvát (popri Ivanovi Meštrovićovi, najväčšom chorvátskom sochárovi všetkých čias) stal členom jedného z najväčších svetových výtvarných združení v Londýne. Na výstave môžete vidieť vyše dvadsať diel z rôznych období jeho tvorby, pričom do pozornosti dávame niekoľko vynikajúcich obrazov zo série morských motívov.

Tvorba Pavla Dubinu sa vyznačuje emotívnymi a tajomnými plastikami. Technika a materiál z ktorého tvorí – zvárané železo – vo výsledku predstavujú výnimočné formy a tvary.

Počas slávnostnej vernisáže výstavy sa v Savoy Gallery zišli významní hostia a predovšetkým milovníci umenia, ktorí si okrem inšpiratívnej prehliadky umenia mohli vychutnať temperamentný tanec v podaní lektorov viedenskej tanečnej školy Tango Atelier, dvojice Martin Acosta a Chiara Greco. Poďakovanie patrí i všetkým partnerom podujatia.

Ak chcete spomaliť počas uponáhľaného dňa, alebo spríjemniť si podvečer, určite túto galériu v komplexe hotela Carlton nevynechajte. Pokojne sa môžete uvelebiť v pohodlných kreslách a vychutnávať si umenie tak dlho, ako sa vám bude žiadať. Výstava potrvá do 20. októbra.

MM

Foto: Petra Slušná

 

www.savoygallery.sk

Mohlo by sa Vám páčiť