Hľadať

Luck poteší všetkých milovníkov kráľovského športu

V Los Angeles sa uskutočnila  svetová premiéra nového seriálu HBO z atraktívneho prostredia dostihov a džokejov s názvom Luck. Hlavnú úlohu hazardného hráča si zahral známy herec Dustin Hoffman.

Konečne, dočkali sme sa. Podobne si určite povzdychnú mnohí milovníci dostihov, ktorí čakajú na nový film či seriál s napätím, ktoré poznajú dokonale práve turfmani. Povedzme si, že filmov, ktoré prinášajú zaujímavé príbehy o dostihoch a džokejoch alebo štvornohých hviezdach je ako šafranu. Naposledy nás potešil skvelý príbeh o Secretariatovi, víťazovi americkej trojkoruny – Triple Crown. Pred nedávnom nás očarili snímky ako Dreamer, Ruffian a nezabudnuteľný Seabiscuit. Niekedy sa príbehy z dostihových dráh objavili v seriáloch ako CSI Miami i Leverage. No je to stále málo. A aj preto priniesla informácia o novom TV seriáli HBO Luck do radov fanúšikov športu kráľov veľkú radosť.

Príbeh o hazardnom hráčovi, ktorého dokonale stvárňuje Dustin Hofman prináša pohľad do zákulisia dostihov v USA. Divák objaví svet veľkých hráčov, malých, ale náruživých stávkarov, majiteľov rýchlych plnokrvníkov i džokejov. Celý príbeh sa odohráva okolo Chestera Bernsteina (Dustin Hoffman), ktorý sa po návrate z trojročného nedobrovoľného pobytu za mrežami vracia do sveta dostihov s cieľom získať slávnu dostihovú dráhu Santa Anita Park. O tom či sa mu to podarí, si budeme musieť počkať až do záverečnej časti tohto seriálu. V Amerike štartuje seriál na TV HBO už túto nedeľu, ale naši diváci, ktorí si predplatili TV HBO sa naň môžu tešiť v pondelok o 20:00 hodine.
Okrem známych hercov, ako sú spomínaný Dustin Hoffman, ale i Nick Nolte či Dennis Farina, sa v seriáli objaví bývalý úspešný džokej Gary Stevens i aktuálna džokejka Chantal Sutherland.

CALVERA                                                                                 Photos: ISIFA

www.hbo.com/luck/index.html

Mohlo by sa Vám páčiť