Hľadať

LUXUSen – dizajnové bývanie s MILLIARD SUN

LUXUSen – dizajnové bývanie s MILLIARD SUN

Sen, v ktorom sa ocitnete, keď vstúpite do domova. Priestor, kam sa tak radi vraciate, pretože vystihuje vás, vašu predstavu o kráse, estetike a dizajne. Miesto, ktoré má svoju atmosféru a funkčnosť. Jednoducho – miesto, ktoré tak milujete.

 

V čom tkvie výnimočnosť vášho domova? Je to samotným riešením alebo drobnosťami, ktoré si na prvý pohľad ani nevšimnete, ale pritom viete, že tam sú. V tom sa ukrýva podstata celého vyžarovania tej správnej atmosféry. Aj preto sa zvykne vravieť, že detaily tvoria celok. Niektorí to možno považujú za zbytočnosť, no každý detail má mať svoj význam. Ani tú najmenšiu vec by sme nemali umiestniť bez toho, aby mala svoje opodstatnenie.

Je pravda, že sme veľmi praktickí a žijeme v unáhlenej dobe. Nehľadáme, a možno ani neregistrujeme prepojenia detailov v priestore. To sú však veci, ktoré vytvoria atmosféru a rukopis majiteľa. A ak máte radi luxusný životný štýl a radi sa obklopujete skvelými kúskami, máme pre vás dobrú správu. Luxus v interiéri nemusí mať v cenovke niekoľko núl za číslom. Vysoké sumy sú absolútne zbytočné, ak nevieme obytný priestor rozvrhnúť správne a s vkusom. LUXUS je harmónia a súzvuk všetkého okolo nás.

Je to o kompaktnosti celku a správnom vyjadrení našej povahy v priestore. Myslíte si, že je to neustále omieľaná téma, ktorá vás nezaujíma?

Tak si priblížme niekoľko zaujímavých skutočností. Z psychologického hľadiska platí, že ak introverta umiestnite do priestoru s agresívnymi farbami stien a masívnymi gýčovými prvkami, tak budete s údivom sledovať jeho reakciu. S interiérom je to ako so stylingom. Má o nás prezradiť všetko bez toho, aby sme prehovorili.

Keď chystáme darček pre blízkeho, tiež sa zamýšľame nad tým, čo je preňho vhodné, typické, čo by mu pristalo. V prípade interiéru to platí rovnako. Do priestoru ste umiestnili nový nábytok, práve ste vymaľovali steny obľúbenou farbou, nové  svietidlo sa už vyníma na strope a teraz by mala prísť tá očakávaní chvíľa. To pomyselné WAW. Často sa však stáva, že vyjadrenie údivu nepríde. Žiadne chvenie vo vašom vnútri sa nekoná. Preto je dôležité vedieť niečo o detailoch a dizajne. Mnohí z nás si myslia, že to majú v krvi. Načo osloviť nejakého dizajnéra, keď si do dokážeme navrhnúť aj sami?

Aj preto sa redakcia časopisu Milliard Sun rozhodla niečo vymyslieť. V spolupráci so Západoslovenskou televíziou vznikla nová relácia o dizajne s názvom LUXUSen, ktorá prinesie odpovede na rôzne otázky a vysvetlí:

  • úlohu dizajnéra (odpoveď na otázky o tom, akí sú dizajnéri dôležití v živote človeka),
  • ako nájsť toho pravého dizajnéra,
  • ako postupovať pred tým, než začnete navrhovať priestor,
  • na čo si dať pozor, či už pri kúpe alebo samotnom zariaďovaní,
  • ako a kde začať pri navrhovaní priestorov (je dôležitejšia farba, alebo štýl?),
  • ako spraviť prieskum trhu, na čo sa zamerať, čomu sa vyhnúť, ako overiť kvalitu, materiálov a aký je rozdiel medzi zariadeným bytom a atmosférou bytu.

Počas sledovania relácie sa dozviete nielen o obytných, ale aj o kancelárskych či obchodných priestoroch.  Zistíte, ako navrhnúť priestor, ako zohľadniť jeho výnimočnosť, aké sú jeho klady a zápory a na čo si dať pozor. Súčasťou relácie bude aj  poradenstvo dizajnéra, ktorý názorne uvedie pozitívny aj negatívny príklad zariadenia. Na záver každej relácie sa budete môcť tešiť na „dizajnérske okienko“ , v ktorom sa budú prezentovať rôzne dizajnérske špeciality. Bytoví dizajnéri v relácii ozrejmia najhlavnejšie problémy a budú odpovedať na otázky ľudí, s ktorými bežne prichádzajú do kontaktu.

Našou úlohou bude naučiť divákov, aby dizajnu porozumeli. Samozrejme, len vďaka relácii sa odborníkom na bytový dizajn nestanete, no minimálne získate prehľad a bude sa vám jednoduchšie komunikovať s profesionálom – budete mu rozumieť.

Nezabudnite tiež každý mesiac navštíviť stránku www.milliardcity.com, kde vždy vyhlásime súťaž o zaujímavé predmety do interiéru. Jeden z vás tiež na záver získa cenu, ktorá mu umožní prerobenie časti interiéru na mieru.

Váš LUXUSen sa začína stávať realitou!

 

Adriana Bederová
Fotografie: Archiv

Mohlo by sa Vám páčiť