Hľadať

Móda á la Georges Chakra

Móda á la Georges Chakra

Na konci januára sa konala v meste svetiel a centre svetovej módy v rámci Paris Fashion Week módna show libanonského návrhára Georgesa Chakru. Ten predstavil kolekciu Jar / Leto 2010, ktorá zaujala široké publikum.

Inšpiráciu našiel Chakra v prírode, kde sa nechal ovplyvniť jej krásami, pričom balansoval na hranici reality a fantázie, ale zároveň sa snažil zostať verný ženskosti.

Kolekciu štyridsiatich troch modelov predstavených na móle v Paríži charakterizuje rôzne geometrické línie, moderné dizajny, kontrastné farby v kombinácii s jemnými odtieňmi, výstrihy a asymetrické strihy.
Všetky odtiene pripomínajú krásne a toľko očakávané leto. Návštevníci mohli obdivovať okázalú ružovo-oranžovú farbu zapadajúceho slnka, záblesky modrej metalízy, žiarivé zlato a striebro a večnú krásu čiernej a bielej, ktoré kolekcii dodávajú jedinečnú eleganciu a sofistikovanosť.

Modely obsahujú nekonečné množstvo textúr – od sladkých vrstiev šifónu, tylu, organzy, čipky, až po hodváb a satén s výšivkou a s flitrami, perím či perlami. Vďaka svojej elegancii okamžite pocítite jej magický dotyk. Nová kolekcia bude nepochybne výbornou voľbou na letnú dovolenku a prostredníctvom nej si určite oveľa intenzívnejšie vychutnáte dotyk slnka.

Prehliadky sa zúčastnila známa egyptská herečka Youssra, francúzska herečka Cyrielle Clair, rovnako však aj početní zástupcovia medzinárodnej tlače a VIP hostia. Dizajnér si na záver módnej show vyslúžil búrlivé ovácie.

NIPOS                                                                     Photos: Image.net

www.georgeschakra.com

Mohlo by sa Vám páčiť