Hľadať

Montblanc predstavuje edíciu Ingrid Bergman

Nová špeciálna edícia písacích potrieb značky Montblanc vzdáva česť slávnej hollywoodskej herečke Ingrid Bergmanovej, ktorá tak nadväzuje na ďalšie hollywoodske legendy Gretu Garbo a Marlene Dietrichovú, ktoré boli radou písacích potrieb Montblanc poctené v uplynulých rokoch.

Tri rôzne štýly tejto novej edície boli inšpirované výnimočným talentom, fascinujúcou osobnosťou a sofistikovanou eleganciou jednej z najväčších hviezd svetovej filmovej histórie. Tri majstrovské prevedenia edície Ingrid Bergman nádherným spôsobom zachytávajú rôzne tváre charakteru tejto nadanej hereckej legendy narodenej v Štokholme. Za svoju takmer päťdesiatročnú kariéru sa Ingrid Bergmanová objavila vo viac než päťdesiatich filmoch, v ktorých hrala v piatich jazykoch, ktoré plynule ovládala. Hrala s legendárnymi hercami, ako bol Humphrey Bogart, Cary Grant a Gary Cooper a uznanie si vydobyla tiež na doskách na Broadway a v londýnskom West Ende.


Tri štýly ženskej dokonalosti

Talianske mená troch rôznych štýlov písacích potrieb edície Ingrid Bergman – La Donna (Žena), L‘Attrice (Herečka) a La Diva (Diva) – odkazujú na šesť rokov, ktoré strávila v Taliansku so svojimi štyrmi deťmi a druhým manželom, neorealistickým filmovým režisérom Robertem Rossellinim. Do neho sa zamilovala v roku 1949 pri natáčaní snímku Stromboli.

Všetky písacie potreby z edície Ingrid Bergman majú hrot z 18-karátového ružového zlata. Ženský vzhľad im dodáva ametyst umiestnený na klipe. Tento vzácny kameň symbolizuje pokoj, vnútornú vyrovnanosť a toleranciu, čiže atribúty spájané s osobou Ingrid Bergmanovej. Vršky viečok zdobí ikonická biela hviezda Montblanc.

La Donna

Elegantné písacie potreby v štýle La Donna z čiernej živice odráža elegantný vzhľad a nadčasovo vytríbený štýl Ingrid Bergman. Dômyselný detail v podobe luxusného kovového viečka s vzorom plisé, ktoré je pokryté perleťovým lakom, odkazuje na bohaté naberané sukne, v ktorých sa Ingrid Bergmanová veľmi často objavovala na verejnosti. La Donna je k dispozícii v podobe plniaceho pera, guličkového pera a rolleru.


L‘Attrice

Plniace pero L‘Attrice bolo vyrobené v limitované edícii 75 kusov. Toto číslo odkazuje na rok 1975, v ktorom Ingrid Bergmanová získala svojho tretieho Oscara za úlohu postaršej misionárky Grety Ohlsson v snímke Vražda v Orient Exprese. Prestížne ocenenie si vyslúžila jedinou scénou, v ktorej predniesla päťminútový monológ, v ktorom využila celú škálu emócií. Plniace pero L‘Attrice zdobí kvetinový motív v perleťovom laku. Viečko s vyrytým podpisom Ingrid Bergman je vyrobené z ružového zlata a ozdobené krúžkom briliantov.

La Diva

Plniace pero La Diva, ktoré bolo vyrobené v exkluzívnej limitovanej edícii len troch kusov, odkazuje na troch Oscarov, ktorých získala od Americkej filmovej akadémie za snímky Plynové lampy (1944), Anastázia (1956) a Vražda v Orient Exprese (1974). Pero je vyrobené z ručne gravírovaného 18-karátového ružového zlata a ozdobené briliantami a okrasnou kvetinou na klipe, ktorej stred je osadený ametystom. Tento kvetinový detail bol inšpirovaný úžasným šperkom, ktorý Ingrid Bergmanová nosila.

Písacie potreby „La Donna“ zo špeciálnej edície Ingrid Bergman si môžete kúpiťv butiku Montblanc v podobe plniaceho pera (18 650 Kč), rolleru (15 400 Kč) a guličkového pera (12 700 Kč).

Boutique Montblanc
Pařížská 9
110 00 Praha 1
Tel.: 221 771 670

Words: 2media.cz                             Photos: 2media.cz, ISIFA

www.montblanc.com
www.carollinum.cz

Mohlo by sa Vám páčiť