Hľadať

Novinky od Sony, ktoré menia trh spotrebnej elektroniky 1

V hlavnom meste Nemecka dnes začal 53. ročník najväčšieho medzinárodného veľtrhu spotrebnej elektroniky IFA. Nechýbala ani spoločnosť Sony, ktorá pre nadšencov technológií pripravila širokú škálu produktov novej generácie. Medzi najväčšie lákadlá patrili nový smartfón Xperia Z1, kamera s rozlíšením 4K, notebook VAIO Fit multi-flip, či úplne nový koncept fotoaparátov v štýle objektívu.

Prezident a CEO spoločnosti Sony Corporation Kazuo Hirai predstavil na výstave spotrebnej elektroniky IFA v Berlíne ponuku najnovších produktov Sony. Bohatá nádielka produktov sa nesie v duchu filozofie Sony One. Na čele stojí vlajková loď, smartfón Sony Xperia Z1, ktorý v sebe spája najmodernejšie technológie, neokukaný dizajn a spotrebiteľom prináša unikátne zážitky.

Kazuo Hirai pri predstavovaní produktov na tlačovej konferencii Sony v Berlíne povedal: „Každý z nich je symbolom obrodenia spoločnosti Sony. Tieto produkty radikálne vylepšia spôsoby, akými sa hráte, pozeráte, počúvate a tvoríte. Na trh uvádzame vzrušujúce produkty a zážitky plné zábavy, pričom sa vždy zameriavame na spotrebiteľa. Náš rast poukazuje na to, čo dokážeme ako spoločnosť s filozofiou Sony One, ktorá je verná svojmu cieľu a vyznačuje sa vášňou pre inováciu, techniku a technológie.


To najlepšie od Sony v jednom zariadení

Sony Xperia Z1 pokračuje v stopách svojho predchodcu. Vode odolný smartfón v sebe spája tie najlepšie technológie od Sony z rôznych segmentov spotrebnej elektroniky. Vďaka kombinácii oceneného objektívu „G Lens“, veľkého 1/2.3-palcového CMOS snímača „Exmor RS for mobile“ a procesora „BIONZ for mobile“ na spracovanie obrazu, ponúka porovnateľnú úroveň kvality a výkonu ako kompaktný fotoaparát. Podporuje pripojenie na sociálne siete, funkciou vizuálneho vyhľadávania a spotrebiteľom ponúka mnohé ďalšie funkcie, ktoré budú čoskoro dostupné na stiahnutie. Používatelia tiež môžu vďaka novej funkcii „All-sync“ fotografie po nasnímaní automaticky uložiť na cloudovú obrazovú službu PlayMemories Online. K tejto knižnici majú neustály prístup zo smartfónu, tabletu alebo počítača.


Sledovanie filmov nikdy nebolo vernejšie

Sony sa blyslo aj v segmente zobrazovacích zariadení. Úspešný rad televízorov BRAVIA série W dopĺňa model W85 so 65-palcovou obrazovkou a vylepšenými obrazovými technológiami ako TRILUMINOS a X-Reality PRO. Vďaka nim je obraz neuveriteľne realistický a hrá živými farbami. BRAVIA W85 je zaujímavá aj po zvukovej stránke. Obsahuje totiž reproduktorový systém typu bass-reflex s tromi samostatnými reproduktormi. Jeden určený pre bohaté nízke frekvencie, výškový reproduktor pre nádherne čisté vysoké tóny a pomocný reproduktor na zadnej strane televízora reprodukujúci hutné a výkonné basy. Všetko dopĺňa WiFi, NFC a funkcia zrkadlenia obsahu, či bezplatná aplikácia TV SideView.

Pre tých, ktorým sa televízor máli, Sony pripravilo v poradí už tretiu generáciu náhlavnej súpravy HMZ-T3. Hlavným vylepšením je funkcia bezdrôtového prenosu „WirelessHD“. Ktorá umožňuje sledovanie obrazu bez akýchkoľvek káblov. Vylepšením prešiel aj 7.1-kanálový zvuk a konštrukcia súpravy. Zaujímavosťou je prepojenie tabetu či telefónu káblom MHL, ktorý umožňuje zároveň nabíjať pripojené zariadenia. Osobitnú kapitolu tvorí hranie hier. Sledovanie filmov a hraniu hier ako v Sci-fi filme tak už nič nebráni.

words & Photos: Seesame

www.sony.sk

Mohlo by sa Vám páčiť