Hľadať

Nový Mercedes GLK a Eva Padberg sa predvedú v Berlíne

Krásne ženy, luxusné autá a exkluzívna móda v modernom a dynamickom veľkomeste. Je možné vidieť toto všetko naraz? Áno. Na Mercedes-Benz Fashion Week Berlin Spring/Summer 2009.

Auto a móda

V poradí už tretí Mercedes-Benz Fashion Week sa uskutoční 17. až 20. júla 2008. Hlavným objektom záujmu by mala byť, a nepochybne aj bude, topmodelka Eva Padberg oblečená v najnovších kolekciách svetových módnych návrhárov spoločne s novým Mercedesom GLK, ktorý patrí do rodiny takzvaných športovo – úžitkových vozidiel (SUV).

Nový Mercedes GLK oficiálne predstavili už pred pár mesiacmi, berlínska prezentácia však bude prvou oficiálnou udalosťou, kde sa ukáže v plnej kráse a lesku širokému publiku v doprovode známych osobností a najvyberanejšej módy. Hviezdny model od hviezdneho automobilového výrobcu si takúto pozornosť nepochybne zaslúži. Veď berlínsky júlový event si nenechá ujsť ani Kim Cattrall alias Samatha Jones z filmu Sex v meste.

Zamerané na ženy

Prezentácia Mercedesu GLK spoločne s módnymi novinkami má ako potenciálne zákazníčky osloviť predovšetkým ženy. Netají sa tým ani viceprezident spoločnosti Mercedes-Benz pre produktovú komunikáciu Dr. Olaf Göttgens. „Spoločne s Evou Padberg, našou módnou veľvyslankyňou, sme pre vytvorili extrémne silný kľúčový vizuál pre tohtoročný Fashion Week, ktorý nám umožní osloviť mladých, progresívnych a hlavne ženských zákazníkov,“ priblížil Göttgens. Cieľ Mercedesu osloviť nežnú časť populácie potvrdzuje aj zastúpenie módnych značiek – Hugo Boss, Joop!, Michalsky, Sisi Wasabi, Vivianne Westwood a Susanne Wiebe.

Krásu ženského tela a luxusného auta spojil a bude spájať v jeden umelecký obraz fotograf Daniel Roché. Tento mladý, 28-ročný Nemec je podľa odborníkov jeden z najperspektívnejších v súčasnosti. Fotografiami modelky a GLK vytvoril vzrušujúcu kombináciu pôvabu a drámy so štipkou erotiky. Eve Padberg sa fotenie páčilo: „Hlavný vizuál vnímam ako mystiku a eleganciu, a myslím si, že zaujme mnohých,“ povedala supermodelka na margo fotografií s Mercedesom GLK. Eva ocenila aj samotný terénny automobil, podľa nej ju „hlboko očaril a je tým pravým autom pre ňu“. Fotenie sa uskutočnilo v Gaukler Studios v nemeckom Filderstadte.


Top dizajn a technológie

Mercedes GLK zavádza nové štandardy pre kompaktné SUV vozidlá. Vyznačuje sa extraordinárnym dizajnom kombinovaným s ostrými črtami terénneho auta, ktoré sú typické aj pre Mercedes-Benz. „Výrazný a ľahko zapamätateľný: už pri vonkajšom vzhľade nového Mercedesu GLK je jasné, že nejde o obyčajný terénny automobil. Jedinečné charakteristické línie formujú plochy dverí medzi jasne zvýraznenými blatníkmi,“ komentuje svoje najnovšie dielo samotný výrobca na svojej internetovej stránke.

Dizajn však zďaleka nie je jedinou prednosťou nového GLK. Jeho technické vybavenie umožňuje vodičovi zvládať aj ťažšie situácie pri šoférovaní. Nadštandardná bezpečnosť je samozrejmosťou, nechýba ani pohon všetkých 4 kolies 4MATIC.

Čo dodať na záver? Na 17. až 20. júl si nerobte program a už dnes rezervujte let do Berlína.

František Kvarda     Photos: Daimler Press

www3.mercedes-benz.com
www.fashion-week-berlin.com

Mohlo by sa Vám páčiť