Hľadať

Nový monopost GEN 2 je fyzicky na svete

Nový monopost GEN 2 je fyzicky na svete

Na ženevskom autosalóne bol v stánku FIA 6. marca odhalený fyzický model budúcej generácie monopostov Formule E. Podľa mnohých sa stal medzníkom novej éry šampionátu AAB FIA Formuly E.

 

Ako vo futuristickom filme odkrylo nový monopost Gen 2 robotické rameno, ktorému pomohli prezident FIA Jean Todt a zakladateľ a generálny riaditeľ Formuly E Alejandro Agag. Odhalenie sa uskutočnilo pred zástupcami médií, špeciálnymi hosťami, ako aj výrobcami a tímami, ktoré súťažia v pretekoch elektrických formúl.

Technické špecifikácie vozidla Gen2 boli zverejnené spoločne s novým vozidlom pre sezónu 2018/19. Auto je ukážkou pokroku a vylepšenia, ktoré bolo dosiahnuté jednak z hľadiska výkonnosti, ako aj účinnosti. Okrem nápadného nového vzhľadu prešiel monopost najvýraznejšou zmenou práve v oblasti pohonu, keďže obsahuje batériu, ktorá poskytuje takmer dvojnásobnú kapacitu energie, ktorá bude k dispozícii pre tímy a pilotov. V tomto prípade už nebude potrebná výmena áut v polovici pretekov.

Spolu so zvýšenou životnosťou sa zvýšil aj maximálny výkon vozidla, a to na 250 kW – čo je nárast o 50 kW. Prejaví sa to na maximálnej rýchlosti modelu, ktorý sa bude pohybovať na úrovni 280 km / h (174 mph).

 

Peter Fritz / FE Press

Fotografie: Formula E Press

 

www.fiaformulae.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť