Hľadať

Nový štandard kvality pre mechanické hodinky Patek Philippe

Rok 2009 je pre značku Patek Philippe počiatkom novej éry: všetky mechanické strojčeky budú od dneška označené exkluzívnou pečaťou Patek Philippe. Po viac než storočí dodržiavala značka pri vývoji a výrobe mechanických strojčekov kritériá Ženevskej pečate, ktorá jasne určovala minimálnu úroveň kvality.

Patek Philippe je ale „komplexnou“ manufaktúrou, ktorá okrem strojčekov produkuje tiež vlastné puzdra a ďalšie kľúčové vonkajšie súčiastky. Norma kvality sa tak u značky Patek Philippe nevzťahuje len na strojček, ale na celé hodinky. Práve z tohto dôvodu vznikla potreba novej pečate.

NOVINKY PATEK PHILIPPE 2009

Calatrava ref. 5153J-001

„Oficierske“ hodinky s výklopným viečkom, ktoré chráni spodnú časť puzdra, sú u značky Patek Philippe súčasťou veľkej tradície. Nie je to, samozrejme, prekvapenie… Zakladateľ manufaktúry gróf Antoine Norbert de Patek bol poľským dôstojníkom, ktorý musel ujsť z krajiny po neúspešnom povstaní v roku 1830. Azyl našiel v Ženeve. Design takzvaných „oficierskych“ hodiniek vznikol počas Prvej svetovej vojny, kedy sa malé vreckové hodinky s výklopnými viečkami zmenili v praktické náramkové. Patek Philippe používa toto puzdro opakovane pre hodinky s výrazným historickým nábojom .

Poslednou ukážkou je nový model z 18-karátového žltého zlata, ktorý predstavili na veľtrhu Baselworld 2009. Aj keď sa môže pochváliť nepatrne väčším puzdrom o priemere 38 mm, uchováva si elegantné proporcie, ktoré Patek Philippe považuje za rozhodujúce pre nadčasový vzhľad, ktorý je charakteristický pre všetky hodinky tejto značky. Nový model 5153 je osadený samo-naťahovacím strojčekom s kalibrom 324 SC, ktorého chod je možné obdivovať cez zafírové sklíčko. Strieborno-sivý opálový číselník má ručne gravírovaný stred, zlaté ručičky a dátumovku na pozícii 3. Hnedý remienok z krokodílej kože v matnom prevedení je opatrený preklápacou sponou. Hodinky sú odolné voči vlhku, rezerva chodu činí 45 hodín.

Calatrava ref. 7119G-012

Nový dámsky model z kolekcie Calatrava s nepatrne väčším puzdrom z bieleho zlata s priemerom 31 mm ponúka súčasný a neobyčajne elegantný vzhľad. Luneta je ozdobená ručne gravírovaným nadčasovým vzorom, charakteristický biely lakovaný číselník je opatrený rímskymi číslicami. Hodinky s gaštanovým remienkom z krokodílej kože majú osadený mechanický strojček kalibru 215 PS s ručným naťahovaním a sú vybavené sekundovým ukazovateľom. Zadnú stranu puzdra chráni zafírové sklíčko, cez ktoré je možné sledovať chod strojčeka.


Annual Calendar Chronograph ref. 5960

Pôvodný model 5960 z roku 2006 bol prvým automatickým chronografom Patek Philippe s ročným kalendárom a mechanickým samonaťahovacím strojčekom s kalibrom CH 28-520 IRM QA 24H. Okamžite po uvedení sa stal bestsellerom medzi produktmi značky Patek Philippe. Dnes je tento technický opus, skôr dostupný len v platine, k dispozícii tiež s puzdrom z ružového zlata o priemere 40,5 mm. Práve ružové zlato a strieborno-sivý číselník prepožičiavajú novej verzii atraktívny retro vzhľad. Chronograf má 60minutový a 12hodinový monosčítavač na pozícii 6, indikátor dňa/noci a rezervy chodu a patentovaný ročný kalendár zobrazujúci deň v týždni, dátum a mesiac. Tieto nadčasovo elegantné hodinky sú opatrené tmavo-hnedým remienkom z krokodílej kože s preklápacou sponou.


Grand Complications ref. 5970

Tento tradičný chronograf s večným kalendárom predstavili v roku 2004. Teraz prichádza v novej verzii s platinovým puzdrom o priemere 40 mm a ebenovo čiernym číselníkom, ktorý podčiarkuje jeho nadčasovú eleganciu charakteristickú pre 30. a 40. roky minulého storočia. Chronograf s 30-minutovým sčítavačom je osadený mechanickým strojčekom s ručným naťahovaním, kaliber CH 27-70 Q, a sú vybavené ukazovateľom fáz mesiaca, indikátorom dňa/noci a sekundovým ukazovateľom. Večný kalendár zobrazuje deň v týždni a mesiac v okienkach, dátum a prestupný rok ukazujú ručičky. Čierny remienok z krokodílej kože v matnom prevedení je opatrený preklápacou sponou. Zadné zafírové sklíčko lje možné nahradiť plným viečkom.

Nové modely Patek Philippe predáva Carollinum vo svojej exkluzívnej predajni, na Pařížskej 11, Praha 1.

Words & Photos: 2media.cz

www.patek.com  
www.carollinum.cz

Mohlo by sa Vám páčiť