Hľadať

Poďte do vianočnej rozprávky, alebo najkrajšie vianočné trhy, ktoré sa oplatí navštíviť

Poďte do vianočnej rozprávky, alebo najkrajšie vianočné trhy, ktoré sa oplatí navštíviť

Vôňa punču, vareného vína, vianočných koláčov, klobás, miestnych špecialít a tradičné remeslá už neodmysliteľne patria k predvianočnej atmosfére. Vianočné trhy majú najmä v Európe za sebou dlhú históriu. Viedeň či Praha? Vyhnite sa tento rok klasike a navštívte tradičné vianočné trhy v menej tradičných vianočných destináciách, ktoré vás však príjemne prekvapia a naladia na najkrajšie sviatky v roku.

Záhreb

Hlavné mesto Chorvátska, ktorému sa väčšina našincov na ceste k moru vyhýba, má nepochybne čo ponúkniť nielen v lete, ale aj v zime. Vianočné trhy v Záhrebe boli totiž na základe cestovateľských hodnotení vyhlásené za najlepšie v Európe! Pýtate sa, na základe čoho? Trhy v Záhrebe spĺňajú všetko, čo od podujatia tohto druhu čakáte. Keďže sa konajú v centre na rôznych miestach a námestiach, pri presunoch si môžete naplno vychutnať pohľad na historické mesto plné pamiatok. Výborné domáce špeciality a nádherne vysvietené ulice vás priam pozývajú do vianočnej rozprávky. A ak nestíhate do Vianoc, žiadny problém, vianočné trhy v Záhrebe totiž trvajú až do 8. januára!

26. novembra – 8. januára

 

Štrasburg

Skutočná špecialita (nielen) pre všetky romantické duše. Vianočné trhy vo francúzskom Štrasburgu   totiž patria k najstarším v Európe. Ich história siaha až do roku 1570 a silnú tradíciu si udržali aj vďaka nezameniteľnej atmosfére. Kde inde by ste mohli ducha Vianoc pocítiť silnejšie, než v meste plnom histórie a ľubozvučnej francúzštiny? Trhy v Štrasburgu sa konajú až na dvanástich miestach a garantujeme vám, že nudiť sa nebudete. O program sa postarajú štyri adventné koncerty a množstvo kultúrnych podujatí. Navyše, počas prechádzok Štrasburgom sa budete cítiť, akoby ste sa ocitli v dávnej minulosti a preniesli sa o niekoľko storočí späť.

25. novembra – 31. decembra

 

Aachen

Pre mnohých menej známe mesto skrýva skutočný poklad. Vianočné trhy v nemeckom Aachene vás totiž rozhodne nenechajú chladnými. Aachen sa každý rok v predvianočnom období premení na mesto plné svetielok, omamných vôní a hudby, ktoré si môžete vychutnať v domácej, až rodinnej atmosfére. Navyše, vďaka rozmanitým stánkom od výmyslu sveta ide o skvelú voľbu nielen pre vyznávačov tradícií, ale aj pre ľudí, ktorí preferujú moderné a štýlové Vianoce.

18. novembra – 21. decembra

 

Brusel

Za návštevu hlavného mesta Belgicka hovorí hneď niekoľko dôvodov. Brusel ponúka päť týždňov magickej vianočnej atmosféry s množstvom farebných stánkov a štýlových obchodov v centre, z ktorých zacítite starú atmosféru mesta. Nezabudnite na wafle a ostatné voňavé špeciality, pričom okrem klasiky vo forme vareného vína vám odporúčame vychutnať si pod vianočným stromčekom v centre aj všadeprítomné a vynikajúce pivo. Mimochodom, vianočný strom. Tento rok zdobí hlavné bruselské námestie Grand Place majestátna 22-metrová jedľa zo Slovenska. Konkrétne, z Horných Orešian. Na vianočných trhoch v Bruseli sa tak budete cítiť ako doma!

25. novembra – 1. januára

 

Rothenburg ob der Tauber

Nemecké mestečko na polceste medzi Frankfurtom a Mníchovom ponúka vianočné trhy, ktoré sa vám nezmazateľne zapíšu do pamäte. Jedno z mála zachovaných stredovekých miest v Nemecku priťahuje návštevníkov z celého sveta, ktorí si v zime prichádzajú vychutnať rozprávkovú atmosféru. O tú sa už od 15. storočia starajú útulné ulice, stredoveké veže, kostoly a množstvo ďalších pamiatok. Vychutnajte si mimoriadne chutné tradičné nemecké vianočné koláče, biele varené víno a každý piatok a sobotu do ôsmej večer aj pôvabný výhľad na centrum z mestskej veže. Stvorené pre romantikov!

25. novembra – 23. decembra

 

MM

Fotografie: Dreamstime

Mohlo by sa Vám páčiť