Hľadať

Porsche Design získal „iF Gold Award“

Získať jednu z cien“ iF Design Awards“ znamená vo svete dizajnu rovnakú prestíž, ako vo filmovom biznise ocenenie Oscar. Porsche Design na začiatku marca tohto roku zabodoval – získal ocenenia tri.

Medzinárodná porota zložená z odborníkov v oblasti medzinárodného dizajnu udelila trom produktom spoločnosti Porsche Design – kuchyni P‘ 7340, hodinkám P‘ 6750 a mobilnému telefónu P‘ 9521 – prestížne ceny „iF Product Design“. Okrem toho sa kuchyňa zaskvela na scéne ešte raz, keď získala najvyššie ocenenie „iF Gold Award“. Dizajnérsky „Oscar“ skončil v správnych rukách, pretože dokázal zaujať porotu nielen samotným dizajnom, ale tiež majstrovským spracovaním, výberom materiálov a vysokou mierou inovatívnych prvkov, ktorými sa môžu pochváliť všetky produkty Porsche Design.

Roland Heiler, výkonný riaditeľ Porsche Design Studio v rakúskom Zell am See sa k tomuto úspechu vyjadril: „Každý produkt, ktorý reprezentuje značku Porsche Design, je navrhnutý v našom štúdiu v Rakúsku. Zameriavame sa na výrobky, ktoré sa snažíme navrhovať tak, aby boli nadčasové, logické a technicky čisté. S produktmi Porsche Design chceme vytvárať dlhodobú tradíciu a teší nás, že naša filozofia dizajnu získala dokonca „trojité“ uznanie.“

Porsche Design Worldtimer P‘ 6750

V prípade hodiniek P‘ 6750 platí pravidlo, ktoré prináša Porsche Design úspech – vytvoriť čistý dizajn a skombinovať ho s modernou technológiou. Z mnohých zaujímavých aplikácií možno vyzdvihnúť funkciu paralelného zobrazenia dvoch rozdielnych časových zón, alebo inteligentnú funkciu ukazovateľa svetového času. Tretia ručička v strede displeja hodiniek zaznamenáva čas v časovej zóne, v ktorej sa majiteľ hodiniek práve nachádza.

Poggenpohl Porsche Design Kitchen P‘ 7340

Kuchyňa vyniká majstrovským dizajnérskym riešením, využitím inovatívnych prvkov a materiálov, high-tech audio/ video systémom a multifunkčným systémom osvetlenia, ktoré sa harmonicky spája s celkovým konceptom dizajnu.

Porsche Design Mobile Phone P‘ 9521

Prvý mobilný telefón z dielne Porsche Design sa vyznačuje čistým dizajnom a využitím vysoko kvalitných materiálov, akými sú hliník a minerálne sklo. Funkčnosť tohto mobilného telefónu nezaostáva za použitými materiálmi. Dvojitý hliníkový kĺb napríklad dovoľuje malej obrazovke otáčať sa o 180 stupňov, čo umožňuje využívať jednoduchšie telefón počas funckie foto, alebo kamera.
V októbri 2007 získal tento mobil ocenenie „Product of the Year 2007″ v kategórii luxusných mobilných telefónov.

Peter Fritz/ Porsche Design    Photos: Porsche Design

www.porsche-design.com

Mohlo by sa Vám páčiť