Hľadať

Riva v znamení luxusu

Riva v znamení luxusu

Od mája 2000 sa známy výrobca jácht stal súčasťou skupiny Ferretti, jedného zo svetových lídrov v oblasti technológií, vývoja, výroby a predaja motorových jácht. Spoločnosť Ferreti dnes spája značky ako Ferretti Yachts, Pershing, Itama, Bertram, Riva, Apreamare, Mochi Craft, Custom Line a CRN.

Ferretti Group s 2 500 zamestnancami a rozlohou firmy cez 488 000 štvorcových metrov (vonkajších a vnútorných), so šestnástimi dokmi v Taliansku a jedným dokom v USA dosiahla v sezóne 2003/2004 obrat 557 miliónov euro, čo predstavuje nárast o 43% oproti predchádzajúcej sezóne.

Počas posledných rokov, odkedy sa Riva stala súčasťou skupiny Ferretti, jej produkcia (spolu s druhou prevádzkou umiestnenou v La Spezia) narástla z 22 na 49 lodí za rok. Obrat k augustu 2004 dosiahol 57 miliónov euro a zvýšila sa tiež ponúka modelov vyšších rád s dĺžkou od 33 do 115 stôp. V posledných rokoch vznikli tri nové modely, ktoré sa dostali do výroby – Sunriva 33´, Rivale 52´a Opera 83´ a tri inovácie modelov – Ego 68´, 75´, Venere a Athena 115´.

Athena 115 – bohyňa, ktorá ponúka najväčšie cnosti

Z produkcie spoločnosti Riva sa vyníma jej najväčší model – Athena, ktorý v každom smere prekvapuje svojou krásou. Táto 35 metrov dlhá impozantná motorová jachta je lemovaná dvoma perfektnými líniami, ktoré sa stretávajú v agresívnom sklone. Jej pokroková paluba,

s krémovo zafarbeným trupom a drevom, ktoré chráni palubu, je dielom virtuózneho vyváženia. Každý detail je odhalením estetického cítenia, oba zasvätené a sofistikované do zjavného štýlu Riva.

Spoločnosť prináša na scénu loď, ktorá sa môže pochváliť najvyššou kvalitou spracovania, osobitosťou a špecifickými znakmi, luxusom v oboch hladinách – v exteriéri a interiéri.

„Salón“ vytvára vznešenú atmosféru už pri samotnom vstupe. Interiér prekvapuje svojím osvetlením, mäkkým svetlom, ktoré vyžaruje od stropu až k podlahe a pôsobí ako posol dobrej nálady v otvorenej sále, ktorej krása sa otvára na takom relatívne malom priestore, aký ponúka loď. Vzdušnosť a svetlo charakterizujú interiér, a tento efekt mu dodávajú steny zo skla, ktoré umožňujú pohľad z každého uhlu. V pohodlí tu môže sedieť 10 ľudí, využívať ju ako klimatizovanú konferenčnú miestnosť, alebo útulnú obývaciu izbu.

V interiéri sa vždy odhaľuje vycibrený štýl v dominantnom výbere – aký dokáže vyzdvihnúť len tmavé drevo „canatello“ a svetlé glazúrované drevo v perfektnom vyvážení, ktorá vyzdvihuje dôležité súčasti talianskeho dizajnu. V skutočnosti je dizajn dôležitým prvkom, ktorý sprevádza každý priestor lode – od kajút, kúpelne – spestrené krištáľovými umývadlami.

Athena uspokojí aj najnáročnejšieho zákazníka, vyhľadávajúceho všetky aspekty luxusu.

Peter Fritz       Photos: Riva-yacht/ Press

www.riva-yacht.com

Mohlo by sa Vám páčiť