Hľadať

Rok 2015 s Quantum Dot technológiou

LG Electronics (LG) predstaví začiatkom januára nové 4K ULTRA HD televízory s technológiou quantum dot. Rad televízorov s týmto typom displeja bude uvedený na veľtrhu International CES 2015, ktorý prebehne 6. až 9. januára v Las Vegas. Technológia quantum dot ponúka v porovnaní s klasickými LCD displejmi širšiu farebnú paletu a vylepšenú saturáciu farieb.

Quantum dot displeje televízorov LG majú širokú škálu zobrazovaných farieb, ktorá je ideálna pre všetok obsah vrátane 4K filmov a vysielanie
Nová technológia quantum dot prináša ďalšiu úroveň obrazu na domácich televízoroch. Chceme zákazníkom dopriať len ten najlepší zážitok a veríme, že práve vďaka neustálym inováciám sa nám to darí,“ hovorí Ondřej Ťapušík, TV špecialista z LG. „Vďaka kombinácii OLED televízorov a ULTRA HD televízorov s touto revolučnou technológiou sa displeje a televízory LG právom radia medzi absolútnu špičku na trhu,“ dodal.

Predovšetkým vďaka kvalitatívnemu vylepšenie obrazu pomocou nanokryštálov je technológia quantum dot schopná vylepšiť už tak skvelý obraz 4K ULTRA HD IPS displejov. Farby sú verné a pozorovacie uhly veľmi široké, oproti bežným LCD a LED televízorom minimálne o 30%. Navyše bola quantum dot technológia vyvinutá s ohľadom na životné prostredie a tieto displeje neobsahujú kadmium ani ďalšie ťažké kovy.

Návštevníci CES 2015, ktorý sa koná 6. – 9. januára, nájdu stánok LG s televízormi s novou technológiou quantum dot v Las Vegas Convention Center, Central Hall # 8204.

Words & Photos: LG

www.lge.sk

Mohlo by sa Vám páčiť