Hľadať

Rozšírený rad audio produktov LX Boom bude stredobodom pozornosti na veľtrhu IFA 2018

Rozšírený rad audio produktov LX Boom bude stredobodom pozornosti na veľtrhu IFA 2018

Na veľtrhu IFA 2018 v Berlíne predstaví spoločnosť LG Electronics (ďalej „LG“) rozšírený rad svojich audio produktov XBOOM, ktoré teraz okrem mini komponentov a výrobkov All-in-One zahŕňa aj prenosné bluetooth reproduktory XBOOM Go a chytré reproduktory XBOOM AI ThinQ. Značka XBOOM mala vždy v prostredí zábavy silné povedomie, čo jej prispelo k 35% podielu na globálnom trhu v kategóriách mini komponentov a All-in-One audia.

XBOOM mini (model CK99) a All-in-One (model OK99) sú všeobecne obľúbené vďaka ohromujúcemu výkonu od 1800 W až do 5000 W, ktorý zaistí na každej párty vzrušujúcu atmosféru. Funkcia Pro DJ Wheel umožní každému stať sa DJ om s využitím kreatívnych možností mixovania, scratchingu a zábavných svetelných efektov. Fanúšikovia karaoke môžu potlačiť hlasovú stopu v takmer každej skladbe a regulovať jej rozsah pomocou funkcií Voice Canceller a Key Changer. Rukoväť Grab & Move a kolieska u produktu LG OK99 potom povyšujú termín „prenosný audio systém“ na úplne novú úroveň.

Uvedenie produktov XBOOM Go (modely PK3 / PK5 / PK7) umožňuje tešiť sa zo skúseností spoločnosti LG v odbore audia ešte väčšiemu počtu milovníkov hudby. XBOOM Go stavia na dedičstvo značky v oblasti výkonného zvuku a party zábavy a má poslucháča uchvátiť bezkonkurenčnou kvalitou, ako aj užívateľským komfortom. Vďaka pokročilej audio technológii značky Meridian podávajú reproduktory XBOOM Go, aj cez svoje kompaktné rozmery, jasné výšky a zdokonalené basy a tiež výnimočne silný a presný zvuk. XBOOM Go je tiež prvý bezdrôtový reproduktor, ktorý podporuje technológiu aptX™ HD spoločnosti Qualcomm umožňujúci jedinečné bezstratové streamovanie audia s vysokým rozlíšením 24 bit / 576 kbps. LG je prvou spoločnosťou, ktorá zabudovala aptX HD do smartfónu (pri modeli G5); v súčasnosti sa táto pokročilá audio technológia nachádza v modeli LG G7 ThinQ. Modely XBOOM Go sú ďalej vybavené pestrofarebnými svetelnými efektami a rukoväťami Grab-N-Go a X-grip, ktoré im dávajú špičkovú prenosnosť a stabilitu. Vďaka dlhej životnosti a odolnosti voči vode a ďalším živlom sú reproduktory XBOOM Go ideálne pre vonkajšie aktivity.

Sortiment reproduktorov LG XBOOM AI ThinQ tvorí model WK7 a model WK9, obidva vybavené službou Google Assistant, ktorý umožňuje zadávať príkazy hlasom. Na rozdiel od iných reproduktorov s umelou inteligenciou nie je kvalita zvuku u LG XBOOM AI ThinQ len dodatočným pocitom. Partnerstvo spoločností LG a Meridian umožňuje kompletne rozvinúť odborný potenciál oboch spoločností v oblasti audia a zaistiť tak bezstratový Hi-Fi zvuk, precíznu reprodukciu hlasu a presné basy na úrovni štúdiovej nahrávky. Spoluprácou medzi spoločnosťami LG a Google bol priamo do produktov integrovaný Google Assistant ako domáci HUB, ktorý umožňuje prostredníctvom modelov WK7 a WK9 ovládať chytré domáce spotrebiče kompatibilné s Google Assistant a domáce spotrebiče LG kompatibilné s LG ThinQ *). K reproduktoru XBOOM AI ThinQ WK7, ktorý je v súčasnej dobe uvádzaný na kľúčové trhy, sa ešte tento rok pridá aj WK9 s 8-palcovým chytrým displejom, ktorý zaistí ešte vyšší interaktívny komfort.

Základom všetkých produktov LG XBOOM je audio technológia Meridian. Nedávne strategické partnerstvo spoločnosti LG s týmito britskými špecialistami na audio má významný vplyv na to, ako LG navrhuje a vyvíja svoje produkty. Ako spoločnosť, ktorá stojí za prvým aktívnym digitálnym reproduktorom na svete a prvým prehrávačom CD s audiofilskou kvalitou vo svojom odbore, hral Meridian zásadnú úlohu pri vývoji a implementácii revolučných audio technológií ako napr. Master Quality Authenticated (MQA).

Rozšírením našej značky XBOOM o bezdrôtové a chytré reproduktory otvára spoločnosť LG nové možnosti, s ktorými bude značka XBOOM stáť na čele celého nášho odboru domáceho audia,“ hovorí Seo Young-jae, vedúci obchodnej divízie zblíženia audia a videa spoločnosti LG Home Entertainment. „Keď je našim partnerom pre audio technológie spoločnosť Meridian, sme presvedčení, že výrobky XBOOM budú mať v Európe rovnaký úspech, aký mali v iných častiach sveta.

Návštevníci stánku LG v hale 18 veľtrhu IFA 2018 budú mať možnosť prezrieť si výrobky LG XBOOM a ďalšie inovácie produktov pre domácu zábavu na vlastné oči.

*) Rozsah a podpora služby Google Assistant sa môže líšiť podľa teritória a jazykového nastavenia.

Text a fotografie: LG Press

www.lg.com

 

Mohlo by sa Vám páčiť