Hľadať

Russell Crowe oslávi 45. narodeniny

Roky pribúdajú aj hviezdam. Čas neoklamal ani známy herec Russell Crowe, ktorý siedmeho apríla oslávi 45. narodeniny. Hollywoodsky gladiátor získal popularitu práve vďaka filmu Ridleyho Scotta, ktorý ho vyniesol do výšav.

Russell Crowe je charizmatický herec s maorskými a nórskymi predkami. Jeho rodiskom je Nový Zéland, no v krajine „veľkého oblaku“ nezotrval dlho. Keď mal štyri roky, presťahoval sa s rodinou do Austrálie. Od skorej mladosti sa vďaka rodičom „motal“   okolo filmu a prvú malú úlohu si zahral už vo svojich šiestich rokoch. Keď mal osem, jeho meno už mohli ľudia od filmu objaviť na zozname hercov. Filmové plátno dobyl vo veku sedemnástich rokov snímkom „Russ le Roq“. Potom sa jeho kariéra začala veľmi rýchlo rozvíjať. Dnes sa môže pochváliť tromi nomináciami na Oscara, z ktorých jednu premenil na víťazstvo. Zlatú sošku získal za „Gladiátora“ (2000). Herecké majstrovstvo Russella Crowa si však jeho fanúšikovia neobľúbili len vďaka drsnému Gladiatorovi, ale aj skvelému filmu Dobrý ročník, ktorý mal pod režisérskou taktovkou tiež Ridley Scott. Tento film nakrútený podľa románu Petra Mayla, priniesol divácky príťažlivé dielko, v ktorom vynikla Crowova romantická stránka.

V minulosti sa „preslávil“ mnohými milostnými vzťahmi, ale v súčasnosti je vzorným otcom dvoch synov, ktorých vychováva s manželkou s Danielle Spencerovou.

NIPOS/ ISIFA             Photos: ISIFA

www.the-crowes-perch.com

Mohlo by sa Vám páčiť