Hľadať

S kalendárom bude rok 2015 krajší

Rok 2015 bude krajší, štýlovejší a modernejší vďaka exkluzívnemu kalendáru  luxusného butiku V&E Fashion. Každý mesiac v ňom patrí nielen parížskej móde, ale aj jednej z finalistiek modelingovej súťaže FACE 2014. S tvárou butiku Danicou Jurčovou môžete budúci rok otvoriť ale aj uzavrieť – pripadli jej totiž dva mesiace. Krstným otcom kalendára sa stal haistylista svetových celebrít Ludo Lee, medzi ktorého klientky patrí Madonna, Kylie Minogue, Kim Kardashian a mnoho ďalších celebrít.

Svetovú príchuť kalendár získal aj vďaka výnimočnej lokácii, v ktorej vznikal. Peter Potočný z butiku V@E Fashion povedal: „Fotili sme týždeň v nádhernom hoteli Amara Dolce Vita v Turecku. Fotografovi Martinovi Čiškovi sme nechali voľnú ruku. Chceli sme len, aby bolo z fotografií cítiť štýl a luxus. Myslím, že sa mu to podarilo.“ A keď už sme pri realizačnom tíme, spomenúť musíme aj vizážistku Veroniku Vargovú a Paliho Ciesara, ktorý mal na starosti vlasy modeliek. Produkciu mala na starosti riaditeľka agentury Ibismoda Jana Jankovičová.

Aktuálne trendy z Paríža si mohli pozvaní hostia vychutnať hneď dvakrát – v kalendári a aj počas módnej prehliadky. Okrem finalistiek modelingovej súťaže FACE 2014 sa v úlohe modeliek predstavili aj moderátorky Diana Hágerová,  Barbora Rakovská a, samozrejme, aj herečka Danica Jurčová.

Móda hrala hlavnú úlohu počas tohto večera aj vďaka mladej návrhárke Dominike Jankovičovej. Jej tretia autorská kolekcia je dôkazom, že slovenská móda je rovnako kvalitná a nápaditá ako svetová. Rodáčka z Trenčína žijúca v Londýne kolekciu s názvom „DOM by Dominika“ navrhla pre ženy, ktoré sa cítia sebavedomo, luxusne, hravo, štýlovo a sexi: „Táto kolekcia je moja najelegantnejšia v extravagantnom štýle, čiže určite pre ženy, ktorým nevadia pohľady. Inšpirovala som sa len ženskou krásou. Predstavovala som si, čo by som si obliekla ja s túžbou zabodovať a stať sa kráľovnou večera. Chcela som vyzdvihnúť krásu Sloveniek a okoreniť ich príchuťou zahraničia.“ Dobrou správou pre všetky fashionistky je, že butik V&E Fashion zaradil Dominikine modely do svojej ponuky.

Vďaka moderátorovi večera Michalovi Szabovi získal večer príjemnú uvoľnenú atmosféru. Chybičku, ktorú spôsobil hneď v úvode programu, mu prítomní hostia odpustili. Moyzesovu sieň predstavil ako miesto, ktoré navštívila Mária Terézia a kde vystupoval Beethoven. Skutočnosť je však taká, že ani jeden z nich nežil v dobe, keď budovu postavili. Pri slávnom skladateľovi sa Misho sekol o osemdesiatšesť rokov, pri panovníčke dokonca o stotridsaťtri rokov.

Ďalším prekvapením módneho večera bola tombola. Aby mal každý z hostí rovnakú šancu na výhru, tentokrát sa nepredávali tombolové lístky, ale v osudí boli mená všetkých prítomných. Nových majiteľov si našiel kvalitný alkohol, cigary, vodná fajka, kozmetika, masáže ale aj dovolenka v päťhviezdičkovom rezorte na jednom z gréckych ostrovov. Poukážku na nákup oblečenia v butiku V&E Fashion vyhral moderátor RTVS Michal Slanička: „Mojou smolou je, že butik sa špecializuje len na dámsku módu, ale zas na druhej strane pekná kabelka alebo šaty z Paríža určite urobia radosť mojej mamine.
Poriadne zabrať dala organizátorom hviezda večera – anglická speváčka a DJ Sonique. Potom ako zmeškala svoj ranný let z Londýna, bolo jej vystúpenie ohrozené. Nakoniec sa ju však na Slovensko podarilo dostať. Sonique je živel, ktorý vždy odovzdá svojmu publiku obrovské množstvo energie. Skvelú zábavu rozprúdila aj Dara Rolins, ktorá na prekvapenie všetkých zaspievala aj hity zo svojich detských čias ako Zvonky šťastia či Arabela. Skvelú šou s tanečníkom Filipom Jankovičom predviedli aj dvojičky Twiins.

Hviezda, ktorá padá smerom hore!
Mladá slovenská návrhárka Dominika Jankovičová dokázala, že v módnom priemysle sa s ňou musí počítať. Nie však len na Slovensku ale aj za hranicami! Jej tretia autorská kolekcia, ktorú predstavila v historickej Moyzesovej sieni v Bratislave, všetkých presvedčila, že móda jej prúdi v žilách. Aj keď… prúdi je asi slabé slovo! Skôr by sa hodilo povedať, že móda sa jej v žilách  búri!  

DOM by Dominika Jankovičová – takýto jednoduchý ale výstižný názov zvolila módna dizajnérka pre svoju tretiu kolekciu. Modely spoločenských šiat vznikli pre exkluzívny butik s parížskou módou V&E Fashion. „Milujem hrať sa s farbami, luxusnými materiálmi, krištáľmi, kožou či kožušinou. Tieto modely sú navrhované pre významne ženy, ktoré sa cítia sebavedomo, luxusne, hravo, štýlovo a sexi. Inšpirovala som sa len ženskou krásou… predstavovala som si, čo by som si obliekla ja s túžbou zabodovať a stať sa kráľovnou večera. Chcela som vyzdvihnúť krásu Sloveniek a okoreniť ich príchuťou zahraničia.“ prezradila nám Dominika.  

Srdcom Slovenka, dušou kozmopolita
Dominika niekoľko rokov žila, študovala a pracovala v Londýne. Ako sama hovorí, „vo svetovej metropole módy sa z hanblivého káčatka stala skúsená, vzdelaná a sebavedomá žena.“ Slovensko miluje, ale až Veľká Británia jej dala pocit slobody. Pohľady na ľudí, ktorí nie sú zviazaní predsudkami, dali krídla jej životu ale aj jej móde.
    Len dvadsaťštyri ročná rodáčka z Trenčína má za sebou naozaj náročný rok. V septembri na finále modelingovej súťaže FACE 2014 organizovanej agentúrou IBIS móda, predstavila svoju druhú módnu kolekciu, úspešne odpromovala na Vysokej škole fashion managementu v Londýne a ešte stihla viaceré pracovné ale aj súkromné cesty po celom svete. Na jednej z nich dokonca spoznala muža svojich snov. „Moje veľké ďakujem patrí Evke, Igorovi a Peťovi z V&E Fashion, ale aj môjmu oteckovi, ktorý na mňa dáva pozor zhora a predovšetkým maminke, ktorej som vďačná za všetky príležitosti, inšpiráciu ale aj príučky, “ neskrýva dojatie mladá dizajnérka. Práve svojej mame a otcovi venovala svoju tretiu kolekciu večerných šiat.

Words & Photos: IBISMODA

http://ibismoda.sk

Mohlo by sa Vám páčiť